Späť na zoznam
 • Hotel Magura - Chvojnica
 • 8 - 15 rokov
 • 8 dní

Robotic

Programovací tábor s robotickými stavebnicami Lego Mindstorm, v ktorom budeš stavať a programovať robotických AI bádateľov, ktorých vypustíš do vesmíru, aby vybudovali novú planétu.

07.07.2019 - 14.07.2019285 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
10%
7-8
30%
9-10
50%
11-12
10%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
5%
95%
285 € Doprava: Individuálna
21.07.2019 - 28.07.2019285 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
4%
7-8
24%
9-10
48%
11-12
24%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
0%
100%
Počet voľných miest: 5285 € Doprava: Individuálna
18.08.2019 - 25.08.2019285 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
9%
7-8
43%
9-10
39%
11-12
9%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
4%
96%
285 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Robotic - Transformers revolution

Ak si zažratý do lega, počítačov a všetkého technického, tak tento tábor je presne to, čo hľadáš!

Programovací tábor s robotickými stavebnicami Lego Mindstorm, v ktorom budeš stavať a programovať robotických AI bádateľov, ktorých vypustíš do vesmíru, aby vybudovali novú planétu.

Prežiješ pútavý príbeh o robotike, transformeroch a hviezdnom putovaní. Čas v tábore stráviš zmysluplne rozložený medzi bloky stavania, programovania a športových hier v prírode. To všetko v komornej partii kamošov, ktorí majú rovnaké záujmy ako ty.

Staneš sa členom vybranej jednotky inžinierov, budeš spolupracovať s autobotmi na vytvorení vesmírnej megastavby a vytvoríš svojho vlastného robota typu Scout či Warrior.

Kocka po kocke mu dáš tvar, ozubenými kolieskami pohyb, kamerami oči a zapojením cez počítač vdýchneš život! Že už teraz to znie ako sci-fi? A to sme len začali!

Začneš ho trénovať na vyslanie do vesmíru, prekonávať prekážky, orientovať sa v teréne, zbierať predmety a vzorky, rozlišovať objekty. Je len na tvojom talente, čo všetko ho naučíš a na tvojej rýchlosti a šikovnosti, aké nové motorčeky a súčiastky pre neho získaš (o tie sa bude súťažiť v táborových hrách).

Vydáme sa na zábavnú jazdu crazy šmýkľavkou a tobogánom, kde zažijeme intergalaktické osvieženie a v planetáriu naštudujeme podrobné súradnice novej výstavby. Viac o programe Transformers Revolution.

Stavať a programovať budeme v malých skupinkách, vždy 3 inžinieri na jeden PC a na jednu stavebnicu Mindstorm. Postupne ťa naučíme základy, prejdeme k pokročilejším úlohám a na konci tvoj robot zohrá dôležitú rolu pri technicky náročnej vesmírnej misii.

Revolúcia transformerov začína!

Naše radary zaznamenali masívny pohyb autobotov. Ich domovská planéta Cybertron zmizla z mapy pri útoku Decepticonov, ktorí sú im stále v pätách. Dešifrovali sme S.O.S. správu a tak sa vydávame na dobrodružnú záchrannú misiu, kde vytvoríme zbrusu novú planétu.

Zapojíme naše technické nadanie pri programovaní robotov, aby prekonali aj náročnejšie prekážky. Fyzické zdatnosti sa nám hodia pri získavaní súčiastok a plnení operácií, ktoré môže zvládnuť len človek osobne.

Súčiastky do robotov si vybojujeme v ozajstných súťažiach, vedúci autoboti nám pomôžu objavovať nezmapované terény. Pozrieme sa na útroby vesmíru priblížené v planetáriu, no aj vlastnými očami počas nočnej hry.

Vyber si svoj tím a začni stavať vesmírnych robotov.

Tábor je vhodný ako pre úplných začiatočníkov, tak aj skúsenješích programátorov. Workshopová-robotická časť programu bude rozdelená na každom tábore do dvoch skupín:

Robotic začiatočníciRobotic pokročilí

deti sa učia základy programovania robotov so stavebnicou EV3 od úplného začiatku

pre deti, ktoré už v minulosti pracovali so stavebnicou EV3 alebo podobnou robotickou stavebnicou/komponentmi

vítaní úplní začiatočníci

úlohy sú ťažšie a sofistikovanejšie a skúsenosti o to väčšie

deti sa hravou formou zoznamujú so základmi programovania – cykly, podmienky, premenné

základy algoritmov a funkcionálneho programovania učené hravou formou

 

Program tábora je vždy rozdelený do tématických blokov, ktoré kombinujú programovacie a skladacie Lego Mindstorm workshopy (pričom na jedného robota a PC sú maximálne 3 účastníci) so zábavnými táborovými hrami v peknej okolitej prírode, aby účastníci rovnomerne trávili čas pri hrách so stavebnicou, ale aj pohybovými a tvorivými hrami s rovesníkmi.

Odborne vedené Lego Mindstorm bloky sú zostavené od najľahších po najťažšie tak, aby sa účastníci naučili postupne základy programovania, mechaniky a fyziky hravo a v praxi. A samozrejme, mali by zbožňovať Lego a mať vzťah k programovaniu a informatike a robotike.

Horský hotel Magura - pozemská základňa Autobotov!

Naše tajné robotické centrum a výpočtové stredisko leží hloboko v horách, pred očami zvedavcov schované vo Chvojnickej doline neďaleko Bojníc. Robotickí vedci a biokybernetickí inžinieri budú ubytovaní Horskom hoteli Magura. Základňa poskytuje široké okolie, športoviská či dokonca telocvičňu, trénigové a programovacie centrum robotov, takže jej ľudským aj robotickým obyvateľom tu určite nebude nič chýbať.

Ubytovanie:
2 až 5-lôžkových izbách, s vlastným sociálnym zariadením a s WIFI internetom

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, bufet, TV, DVD, telocvičňa, detské ihrisko, ohnisko, trampolína, hojdačky, stolný futbal, stolný tenis, šípky a WIFI

Ako je zostavený program tábora? Budú deti celé dni sedieť pri počítači?

Počas tábora Robotic sa deti venujú stavbám robotov a ich programovaniu iba určitú časť dňa. Táborový program je nakombinovaný tak, aby si deti popri programovaní užili aj pravé táborové hry, zábavu a domov si odniesli tie najkrajšie a nezabudnuteľné zážitky.

Môžu si deti priniesť vlastného robota?

Samozrejme, môžu, ale nie je to nutnosť. V tábore Robotic máme profesionálne robotické stavebnice a programovacie vybavenie (max. 3 deti na stavebnicu).

Čo sa deti v rámci robotiky na tábore naučia?

Prvou dôležitou časťou sú základy programovania robotov. Deti po prvom bloku zvládnu naprogramovať robota pre jednoduché úkony. Následne sa ich učia ovládať a povely s robotmi vykonávať. Podľa zvládnutých základov deti rozširujú svoje zručnosti v rámci programovania a stavby rôznych typov robotov pre rôzne účely.

Ako sa môžem s deťmi spojiť ?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú na programe, sa im nedovoláte. Pre bežné telefonáty odporúčame poobednú siestu alebo odpočinok po večeri. Vždy v pokynoch obdržíte telefónne číslo na hlavného vedúceho / hlavnú vedúcu tábora. Ak sa jedná o neodkladný telefonát, kontaktujte vedúceho.

Ako je zabezpečený robotický materiál na tábor?

Stavať a programovať budeme v malých skupinkách, vždy 3 inžinieri na jeden PC a na jednu stavebnicu Mindstorm. Postupne ťa naučíme základy, prejdeme k pokročilejším úlohám a na konci tvoj robot zohrá dôležitú rolu pri technicky náročnej vesmírnej misii.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Roboticu páčilo:

 • ...Super vedúci a už sa tešíme budúci rok...
 • ...Ďakujeme za výborný detský tábor. Náš syn bol na pobytovom tábore prvýkrát a bol nadšený. Zároveň chceme oceniť veľmi tvorivé hry a aktivity zo strany animátorov, takisto aj ich zodpovedný prístup a veľmi dobrú organizáciu...
 • ...Veľmi sa mi páčilo, že ste nám poslali hneď foto z tábora. Taktiež, že deti nemohli byť stále na mobiloch. Ja som veľmi spokojná. Ste profesionálny tím avšak s ľudskou tvárou. Ďakujem veľmi pekne za zážitky, ktoré náš syn vo Vašom tábore zažil. Verím, že pôjde aj na budúci rok...
 • ...Ďakujeme za kvalitne zmanažovaný tábor,syn bol nadmieru spokojný. A my tým pádom tiež....
 • ...Syn bol tento rok prvý krát a už teraz sa nevie dočkať ďalších prázdnin aby mohol opäť navštíviť Robotic. Zo strany rodiča som bola spokojná s celkovou komunikáciou od prihlásenia až po komunikáciu s vedúcim tábora. O rok sa opäť tešíme a odporúčame Vás aj ostatným rodičom....
 • ...Syn aj s bratrancami sa vrátili v sobotu z tábora vo Chvojnici. Boli úžasne spokojní všetko vychvalovali. Majú veľa pozitívnych zážitkov a spomienok. Ďakujeme personálu za ich super prístup. Deťom nič nechýbalo. Naozaj môžeme len a len odporúčať...
 • ...Môj 10 rocný syn bol na tábore robotic a bol neskutočne nadšený. Už nechce ísť do denných táborov, ale iba na pobytové s wachumba teamom. Jedno veľke a úprimne ďakujem na všetkých vedúcich a pomocníkov. Ste uúžasní...
 

Tábory, ktoré vás môžu tiež zaujímať