Späť na zoznam
 • Penzión Gejdák
 • 6 - 12 rokov
 • 7 dní

Letný tábor Pura Natura

Letný eko tábor, ktorý vtiahne mladších milovníkov zvierat a prírody do života na farme. Budeme sa starať o zvieratká, rozlišovať rastlinky, zbierať bylinky a spoznávať tajomstvá prírody.

Zobraziť
všetky
termíny
05.07.2020 - 11.07.2020250 €7 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
42%
7-8
58%
9-10
Podľa pohlaviaPohlavie
53%
47%
250 € Doprava: Individuálna
11.07.2020 - 18.07.2020270 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
6%
5-6
61%
7-8
6%
9-10
28%
11-12
Podľa pohlaviaPohlavie
79%
21%
270 € Doprava: Individuálna
26.07.2020 - 02.08.2020270 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
33%
7-8
17%
9-10
50%
11-12
Podľa pohlaviaPohlavie
83%
17%
270 € Doprava: Individuálna
02.08.2020 - 09.08.2020270 €8 dni8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
5%
5-6
29%
7-8
43%
9-10
24%
11-12
Podľa pohlaviaPohlavie
90%
10%
270 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Odhaľ tajomstvo ukryté v prírode

Ak máte doma energického zvedavca, ktorému nevadí trochu hliny, zvieratiek sa nebojí a aj na koníkoch sa rád povozí, nabaľte ho gumáčikmi, dostatkom oblečenia (čo si budeme nahovárať, na farme sa človek zašpiní) a vypravte ho k nám do čistej prírody, do Pura Natura!

Letný eko tábor, ktorý vtiahne mladších Wačumbáčikov do života na farme. Budeme sa starať o zvieratká, rozlišovať rastlinky, zbierať bylinky a spoznávať tajomstvá prírody.

V malebnom horskom hoteli Gejdák v panenskej prírode na hraniciach Veľkej Fatry sa ponoríme do čara života na farme. Budeme zbierať bylinky, ovocie zo sadu a lesné plody, sadiť rastlinky vo vlastnej záhradke a piecť domáce medovníčky či pozorovať nočnú oblohu.

Za 8 dní sa o zvieratkách a rastlinkách naučíme viac ako z bežnej knižky, veď budeme farmárom pomáhať s celým hospodárstvom. Domácu stravu a dobroty nám budú variť starostlivé kuchárky a s pozornými vedúcimi (max. 6 detí na vedúceho) a čarovnými hovoriacimi zvieratkami z farmy navštívme príbuzných kamarátov vo všetkých končinách zeme, zastavíme sa v rozprávkovej dedinke Habakuky a zachránime miznúce svetadiely. Viac o programe Tajomstvo miznúcej mapy.

Presvedčte sa, ako sme gazdovali minulý rok a prihláste k nám aj svojho malého pomocníka. Počet miest na farme máme obmedzený!

Tajomstvo miznúcej mapy

Zvieratkám na farme Gejdák sa darí výborne – majú chutnú stravu z ovocných sadov, pestré lúky na výbeh, čistú maštaľ a voňavú stajňu a je o nich skvele postarané. To však neplatí o ich vzdialených príbuzných a priateľoch po celom svete. Našli sme starú mapu, z ktorej pomaly miznú všetky krajiny Zeme!

Pomôž priateľským zvieratkám zachrániť miznúce svetadiely a sprevádzaj ich na tejto dobrodružnej ceste!

Podarí sa nám to jedine tak, že ich pochopíme, naučíme sa ich zvyky a hry z ich krajiny, z ktorej pochádzajú. Zistíš, že sú naozaj zábavné. :D

Dostaneš pas pravých cestovateľov, do ktorého získaš pečiatky z navštívených krajín a za zachránené zvieratko ti pribudne zelené územie na tvojej mape, ktorú budeš strážiť. Zvieratká z farmy sa od teba radi nechajú nakŕmiť, krásne koníky ťa povozia po farebných lúkach, vypestuješ si vlastnú záhradku a ak budeš usilovný, staneš sa aj farmárom dňa.

Na našej farme si užijeme vlastný bazén a so starostlivými vedúcimi precestujeme celú Wachumba planétu! V Európe uvidíme zvieratká na výstave módy, v Afrike nám obyvatelia odhalia tajomstvá pyramíd, ponaháňame divoké tvory západu, na južnom póle zistíme, čo robia tučniaky počas polročnej tmy a Austráliu preskáčeme od jednej hry za druhou ako kengury.

Pridáš sa k nám na toto skvelé dobrodružstvo?

Cestou za ním nás čaká:

 • animoterapia  - postaráme sa o zvieratká, naučíme sa rozumieť ich reči a 2x za turnus sa povozíme na krásnych koníkoch
 • landart - postavíme vlastnú záhradku s užitočnými rastlinami
 • workshopy - napečieme a ozdobíme medovníčky, vyrobíme si pečený čajík z čerstvého ovocia priamo zo sadu, vytvoríme náramky a drobnosti pre teba a kamarátov, naučíme sa lesné pesničky a tančeky
 • Habakuky - navštívime čarovnú dedinu, kde žijú rozprávky
 • tajomstvá prírody - ukážeme si orientáciu v prírode, ponoríme sa do oblohy, spoznáme lesnú mudrosť 

 

Tábor je vhodný pre všetkých mladších milovníkov prírody, ktorí majú vzťah k zvieratkám. Vyžadujú ešte viac starostlivosti a pozornosti (čomu je prispôsobení aj počet detí na vedúceho - max. 5), no chcú vyskúšať, prípadne znovu zažiť, aké to je stráviť niekoľko dní bez otecka a mamičky. Je vhodný aj ako prvý pobytový tábor. 

Miesto, kde budeme spoločne pomáhať zvieratkám

Budúcich pomocníkov privítame v podhorskom penzióne Gejdák na úpätí Veľkej Fatry, ubytujeme v útulných izbách, z ktorých sa budú môcť kochať výhľadom na zvieratká alebo svoje vlastné minizáhradky. Priamo v budove majú bazén, v areáli penziónu sú aj stajne pre väčšie zvieratá a ohrádky pre menšie.

Ubytovanie:
útulné 2 až 4-lôžkové izby priamo v penzióne so samostatným sociálnym zariadením, s celkovou kapacitou 40 lôžok

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, bazén, ovocné sady, ihriská, veľký altánok, jazdiareň, stajne a množstvo domácich zvierat, rybník

Aké zvieratká môžu deti na tábore vidieť?

Priamo v areáli sa nachádzajú poníky, somárikovia, kačky, husi, zajace, psy, sliepky, morky, teliatko a, samozrejme, koníky, na ktorých sa aj povozia. 😊

Aké zaujímavé workshopy sú pre deti pripravené?

Deti si vo Wachumba tábore Pura Natura vysadia vlastnú záhradku, naučia sa starať o rôzne zvieratká, nazbierajú si ovocie v sade, z ktorého následne pripravia pečený čaj, napečú si svoje prvé medovníky, zažijú neopakovateľný zážitkový táborový program a vyčľapkajú sa v bazéne.

Pôjdu sa deti počas tábora aj kúpať?

Áno, parádny bazén máme priamo v stredisku. Nezabudnite pribaliť plavky.

Ako sa môžem spojiť so svojím dieťaťom?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú na programe, sa im nedovoláte. Pre bežné telefonáty odporúčame poobednú siestu. Ak by ste sa potrebovali skontaktovať v inom čase, odporúčame vždy volať na mobil hlavného vedúceho tábora. Toto číslo obdržíte v e-maile, ktorý Vám pošleme pred nástupom do tábora.

Kedy je plánovaný výlet počas tábora?

Presný dátum výletu môžete zistiť od hlavnej vedúcej, keď prinesiete dieťa do tábora, telefonicky alebo priamo môžete kontaktovať kanceláriu Wachumba.

Ako je zabezpečená starostlivosť o deti?

Nakoľko sa jedná o tábor s malými deťmi, starostlivosť je zabezpečená zvýšeným počtom vedúcich (max. 6 detí na jedného vedúceho). Každý člen Wachumba tímu prechádza školením bezpečnosti, prvej pomoci a má skúsenosti s podobnými podujatiami, či už ide o športový tábor, umelecký, alebo zvlášť pre tých najmenších. Samozrejmosťou nášho tímu je účasť profesionálnych zdravotníkov s ukončeným vzdelaním v požadovanom odbore podľa MVSR.

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Pura Natura páčilo:

 • ...Úžasný tábor, Mariannka je úžasný človek, výborná vedúca. Vďaka za starostlivosť, nápady....
 • ...Tento tábor bol na jednotku s hviezdičkou :-) Všetkých pozdravujeme a prajeme veľa dobrých nápadov a síl ich realizovať....
 • ...Tešiiim sa aj nabudúce, bol to najkrajší tábor. Všetko na 100%...
 • ...Starostlivosť perfektná, dcére sa veľmi páčilo, ja som tiež 2x volala s hlavnou vedúcou Monikou. Bola veľmi milá a ústretová, ak som sa nedovolala, zavolala mi späť. Prostredie bolo nádherné. Počasie neovplyvníme, ale v rámci možností počasia mali skvelý program a dobre sa zabavili....
 • ...Bolo super o rok sa dúfam znovu stretneme...
 • ...Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať za úžasný tábor zorganizovaný aj zrealizovaný na jednotku. Dcéra prišla nadšená plná pozitívnych zážitkov a radosti:-) Veľká vďaka patrí milým a šikovným dievčatám, ktoré sa deťom venovali. Majú môj obdiv a dcéra ich ospevuje ešte dnes, aké boli baby super...
 • ...Našej Sárke sa tábor veľmi páčil, ani domov sa jej nechcelo...
 • ...Dcéra bola veľmi spokojná, páčilo sa jej v tábore....
 • ...Dcéra bola spokojná (bola prvýkrát na tábore), takže z našej strany spokojnosť...
 • ...Bol to fajn tábor, syn bol spokojný a páčilo sa mu, o rok by sa rad vrátil! Ďakujeme...
 • ...Veľmi sme spokojní s vedúcimi a celkovo s programom, určite o rok zopakujeme...
 • ...Určite musíme pochváliť aj tento rok vedúcich, keďže dostali dosť ťažkú skupinu deti, ktoré vo väčšine po prvýkrát boli tak dlho bez rodičov. Dcérka bola nesmierne spokojná a ja ďakujem, že tento prvý zážitok odlúčenia u nej mohol prebehnúť za prítomnosti týchto skvelých ľudí, ktorý jej s tým pomohli. A aj v mojej neistote má dokázali ubezpečiť, že je všetko v poriadku a zvládla som to aj ja. Ďakujeme...