Späť na zoznam
 • Penzión Gejdák
 • 6 - 12 rokov
 • 8 dní

Pura Natura

Letný eko tábor, ktorý vtiahne mladších Wačumbáčikov do života na farme. Budeme sa starať o zvieratká, rozlišovať rastlinky, zbierať bylinky a spoznávať tajomstvá prírody.

27.07.2019 - 03.08.2019265 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
5%
5-6
35%
7-8
40%
9-10
20%
11-12
Podľa pohlaviaPohlavie
83%
17%
Počet voľných miest: 0265 € Doprava: Individuálna
03.08.2019 - 10.08.2019265 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
7%
5-6
45%
7-8
34%
9-10
14%
11-12
Podľa pohlaviaPohlavie
55%
45%
265 € Doprava: Individuálna
10.08.2019 - 17.08.2019265 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
46%
7-8
24%
9-10
30%
11-12
Podľa pohlaviaPohlavie
81%
19%
Počet voľných miest: 3265 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Dobrodružstvá prírody s obrom Purkom

Ak máte doma energického zvedavca, ktorému nevadí trochu hliny, zvieratiek sa nebojí a aj na koníkoch sa rád povozí, nabaľte ho gumáčikmi, dostatkom oblečenia (čo si budeme nahovárať, na farme sa človek zašpiní) a vypravte ho k nám do čistej prírody, do Pura Natura!

Letný eko tábor, ktorý vtiahne mladších Wačumbáčikov do života na farme. Budeme sa starať o zvieratká, rozlišovať rastlinky, zbierať bylinky a spoznávať tajomstvá prírody.

V malebnom horskom hoteli Gejdák v panenskej prírode na hraniciach Veľkej Fatry sa ponoríme do čara života na farme. Budeme zbierať bylinky, ovocie zo sadu a lesné plody, sadiť rastlinky vo vlastnej záhradke a piecť domáce medovníčky či pozorovať nočnú oblohu. Navštívme rozprávkový domov Obra Čutka a naše šikovné ručičky vytvoria pečený čajík pre rodičov.

Za 8 dní sa o zvieratkách a rastlinkách naučíme viac ako z bežnej knižky, veď budeme farmárom pomáhať s celým hospodárstvom. Domácu stravu a dobroty nám budú variť starostlivé kuchárky a pozorní vedúci (max. 6 detí na vedúceho). S obrom Purkom a jeho pomocníkmi škriatkami zachránime prírode Múdru knihu. Viac o programe Dobrodružstvá s obrom Purkom.

Presvedčte sa, ako sme gazdovali minulý rok a prihláste k nám aj svojho malého pomocníka. Počet miest na farme máme obmedzený!

Tajomstvo prírody

Buď cestovateľom na planétu Príroda! .

Všetci škriatkovia pomáhajú obrovi Purkovi, ale teraz potrebujú posilu, pretože príroda sa začala meniť. Zvieratká sa na doteraz vždy čistých lesoch, voňavučkých sadoch a pestrých lúkach už necítia tak príjemne a pokojne ako kedysi. Vodné pramene sa zakalili a na farme dokonca vyrástol aj pyšný bodliak Zlobidlo!

Pomôžte obrovi Purkovi vrátiť ho na správnu cestu, aby každá rastlinka a zvieratko našlo svoje pravé miesto a škriatkovia mohli v pokoji pomáhať obrovi aj naďalej.

Na to však musíme nájsť Múdru knihu, v ktorej sú v škriatkoabecede zapísané všetky dôležité poznámky. Cestou sa naučíme škriatkopiesne a natrénujeme škriatkotance. Porazíme nevychovanú burinku v komických súťažiach a zatúlame sa aj do Obrova v Čukotskej doline. Zistíme, že pomáhať Purkovi a škriatkom vôbec nie je nuda!

So Smejkom si vytvoríme škriatkovský park či záhradku a s Hnevkom tam budeme sadiť kvety a skrášľovať si ju podľa vlastnej fantázie. S Vtipkom sa budeme starať o somáriky, husy, morky, teliatko, ovce, zajace, psy, kone a sliepky priamo tam, kde bývajú. Koník Šťastko nás za odmenu aj povozí. Ak nám bude teplo so Smolkom sa vyčľapkáme v bazéne a hladné bruško zasýtime  čerstvým ovocím, ktoré si s Hap-čípom odtrhneme zo sadu. Škriatok Vedko nám dokonca povie, ako si sami vyrobíme pečený čajík pre tých najbližších.

Zistíme, ako sa žije na farme, pozrieme sa na výrobu domáceho syra, vypustíme kravičky na pašu a večer si napečieme chutné medovníčky.

Príď pomôcť Purkovi a jeho škriatkovským kamarátom rozveseliť krásnu prírodu!

Cestou za dobrodružstvom si prejdeme:

 • animoterapiu postaráme sa o zvieratká, naučíme sa rozumieť ich reči a 2x za turnus sa povozíme na krásnych koníkoch
 • landart - postavíme vlastnú záhradku s užitočnými rastlinami
 • workshopy - napečieme a ozdobíme medovníčky, vyrobíme si pečený čajík z čerstvého ovocia priamo zo sadu, vyrobíme náramky a drobnosti pre teba a kamarátov, naučíme sa lesné pesničky a tančeky
 • Obrovo - spoznáme príbeh obra Čutka, ktorý stráži Čutkovskú dolinu a jej bohatstvá
 • tajomstvá prírody - ukážeme si orientáciu v prírode, ponoríme sa do oblohy, spoznáme lesnú mudrosť 

 

Tábor je vhodný pre všetkých mladších milovníkov prírody, ktorí majú vzťah k zvieratkám. Vyžadujú ešte viac staroslitvosti a pozornosti (čomu je prispôsobení aj počet detí na vedúceho - max 5), no chcú vyskúšať, prípadne znovu zažiť, aké to je stráviť niekoľko dní bez otecka a mamičky. Je vhodný aj ako prvý pobytový tábor. 

Miesto, kde budeme spoločne pomáhať obrovi Purkovi

Budúcich pomocníkov privítame v podhorskom penzióne Gejdák na úpätí Veľkej Fatry, ubytujeme v útulných izbách, z ktorých sa budú môcť kochať výhľadom na zvieratká alebo svoje vlastné minizáhradky. Priamo v budove majú bazén, v areáli penziónu sú aj stajne pre väčšie zvieratá a ohrádky pre menšie.

Ubytovanie:
útulné 2 až 4-lôžkové izby priamo v penzióne so samostatným sociálnym zariadením, s celkovou kapacitou 40 lôžok

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, bazén, ovocné sady, ihriská, veľký altánok, jazdiareň, stajne a množstvo domácich zvierat, rybník

Aké zvieratká môžu deti na tábore vidieť?

Priamo v areáli sa nachádzajú poníky, somárikovia, kačky, husi, zajace, psy, sliepky, morky, teliatko a, samozrejme, koníky, na ktorých sa aj povozia. 😊

Aké zaujímavé workshopy sú pre deti pripravené?

Deti si vo Wachumba tábore Pura Natura vysadia vlastnú záhradku, naučia sa starať o rôzne zvieratká, nazbierajú si ovocie v sade, z ktorého následne pripravia pečený čaj, napečú si svoje prvé medovníky, zažijú neopakovateľný zážitkový táborový program a vyčľapkajú sa v bazéne.

Pôjdu sa deti počas tábora aj kúpať?

Áno, parádny bazén máme priamo v stredisku. Nezabudnite pribaliť plavky.

Ako sa môžem spojiť so svojím dieťaťom?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú na programe, sa im nedovoláte. Pre bežné telefonáty odporúčame poobednú siestu. Ak by ste sa potrebovali skontaktovať v inom čase, odporúčame vždy volať na mobil hlavného vedúceho tábora. Toto číslo obdržíte v e-maile, ktorý Vám pošleme pred nástupom do tábora.

Kedy je plánovaný výlet počas tábora?

Presný dátum výletu môžete zistiť od hlavnej vedúcej, keď prinesiete dieťa do tábora, telefonicky alebo priamo môžete kontaktovať kanceláriu Wachumba.

Ako je zabezpečená starostlivosť o deti?

Nakoľko sa jedná o tábor s malými deťmi, starostlivosť je zabezpečená zvýšeným počtom vedúcich (max. 6 detí na jedného vedúceho). Každý člen Wachumba tímu prechádza školením bezpečnosti, prvej pomoci a má skúsenosti s podobnými podujatiami, či už ide o športový tábor, umelecký, alebo zvlášť pre tých najmenších. Samozrejmosťou nášho tímu je účasť profesionálnych zdravotníkov s ukončeným vzdelaním v požadovanom odbore podľa MVSR.

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Pura Natura páčilo:

 • ...Starostlivosť perfektná, dcére sa veľmi páčilo, ja som tiež 2x volala s hlavnou vedúcou Monikou. Bola veľmi milá a ústretová, ak som sa nedovolala, zavolala mi späť. Prostredie bolo nádherné. Počasie neovplyvníme, ale v rámci možností počasia mali skvelý program a dobre sa zabavili....
 • ...Bolo super o rok sa dúfam znovu stretneme...
 • ...Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať za úžasný tábor zorganizovaný aj zrealizovaný na jednotku. Dcéra prišla nadšená plná pozitívnych zážitkov a radosti:-) Veľká vďaka patrí milým a šikovným dievčatám, ktoré sa deťom venovali. Majú môj obdiv a dcéra ich ospevuje ešte dnes, aké boli baby super...
 • ...Našej Sárke sa tábor veľmi páčil, ani domov sa jej nechcelo...
 • ...Dcéra bola veľmi spokojná, páčilo sa jej v tábore....
 • ...Dcéra bola spokojná (bola prvýkrát na tábore), takže z našej strany spokojnosť...
 • ...Bol to fajn tábor, syn bol spokojný a páčilo sa mu, o rok by sa rad vrátil! Ďakujeme...
 • ...Veľmi sme spokojní s vedúcimi a celkovo s programom, určite o rok zopakujeme...
 • ...Určite musíme pochváliť aj tento rok vedúcich, keďže dostali dosť ťažkú skupinu deti, ktoré vo väčšine po prvýkrát boli tak dlho bez rodičov. Dcérka bola nesmierne spokojná a ja ďakujem, že tento prvý zážitok odlúčenia u nej mohol prebehnúť za prítomnosti týchto skvelých ľudí, ktorý jej s tým pomohli. A aj v mojej neistote má dokázali ubezpečiť, že je všetko v poriadku a zvládla som to aj ja. Ďakujeme...