Späť na zoznam
 • Penzión Kremenisko, Banská Štiavnica
 • 5 dni
 • 52 lôžok

Škola v prírode Banská Štiavnica

Vyberte si školu v prírode v lokalite, kde sa pekná horská príroda Štiavnických vrchov spája s výnimočnou krásou a históriou Banskej Štiavnice.

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Referencie
 • Fotogaléria

Krásna a vyhľadávaná lokalita v Štiavnických vrchoch

Vyberte si školu v prírode v lokalite, kde sa pekná horská príroda Štiavnických vrchov spája s výnimočnou krásou a históriou Banskej Štiavnice. Ubytujeme Vás v nádhernej vidieckej usadlosti, prerobenej na moderný penzión v srdci Štiavnických vrchov, ktorá si Vás získa od prvého momentu. Očarí Vás svojou atmosférou, útulnými izbičkami a tichým prírodným prostredím všade navôkol. Výlet do Banskej Štiavnice je vzdialený len 2,5 km a ešte bližšie to budete mať aj do obce Svätého Antona. Keď sa Vám práve nebude chcieť spoznávať krásy Štiavnických vrchov, môžete len tak leňošiť pri bazéne. Idylickejšie miesto pre školu v prírode nenájdete! Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Šikovná záloha len 5Є/žiak
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov aj počas korony (v roku 2020 nás navštívilo takmer 4000 detí)
✅ máme first moment zľavy 10Є/žiak
✅ navýšili sme odmeny pedagógom až na 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Rezervujte si školu v prírode s first moment zľavou 10€/žiak.

Termín Stav Cena

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 15€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa autobusový výlet do Kaštieľa Svätého Antona + odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 15€/ žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 35€/žiak (platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 15 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 400€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.3., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

Penzión v pekne prírode Štiavnických Vrchov, len 2 km od historického centra Banskej Štiavnice.

Penzión Kremenisko je zmodernizovaná vidiecka usadlosť, prerobená na modrený penzión, ktorý spĺňa požiadavky aj náročnejších klientov. V ohradenom areáli sa nachádzajú 4 objekty, v ktorých nájdete pohodlné izbičky a apartmány. V jednom z objektov sa nachádza spoločenská miesnoť a jedáleň. Napriek blízkosti Banskej Štiavnice (len 2 km do centra) je celý areál izolovaný od ruchu miest a obkolesený krásnou prírodou. Priamo zo stediska sa možete vybrať na vychádzku do Štiavnických vrchov, navštíviť obec Svätý Anton či len tak leňošiť pri bazéne. Na učenie môžete využiť záhradné altánky a posedenia, na hry okolité lúky a ihrisko priamo v areáli.

Ubytovanie:
2 až 4-lôžkové izby, 6 lôžkové apartmány,všetko s vlastným sociálnym zariadením. Kapacita ubytovania je 55 lôžok.

V stredisku:
ohradený areál, spoločenská miestnosť, jedáleň, bazén, športoviská, WIF, letná terasa.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa stane výnimočným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Téma animačného programu 2021: Byť zdraví nás baví!

Pedagogický cieľ:
Cieľom animačného programu je zoznámiť deti so zdravým životným štýlom, viesť ich k návykom k pohybu a športu, priblížiť im vedomosti z oblasti prevencie a ochrany zdravia, fungovania imunitného systému. Zároveň im chceme ozrejmiť, aká je dôležitá čistota a hygiena (umývanie si rúk, tváre, zubov, sprchovanie, upratovanie a pod.).
Deti sa zmysluplne zabavia na čerstvom vzduchu v príjemnej a zaujímavej lokalite, hravou a zážitkovou formou získajú nové vedomosti a v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole či doma. 

Priebeh animačného programu:
Animačný program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ, postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Animačný program je v súlade so Štátnym vzdelávacím programom ISCED 1 a ISCED 2 pre I. a II. stupeň základných škôl.

Príbeh animačného programu pre deti:
Objavte veľké záhady zdravia ľudského tela s hravými kamarátmi Hybkom, Vitalkou, Zmyselkom a Imunkom. Preskúmame Vitalkinu mapu, ktorá vedie k pokladu zdravia. Vypátrame všetky Zmyselkové indície pre správne fungovanie ľudského tela. Nájdeme roztratené vitamíny a spolu s Imulkom pomôžeme bielym krvinkám zvíťaziť nad vírusmi! Hybko ukáže, ako nám dobré návyky, ktoré počas pobytu budeme upevňovať, pomáhajú zvíťaziť nielen v hrách, ale aj v našom živote :). Byť zdraví nás totiž baví!
Animačný program po dňoch (podľa dĺžky pobytu a nie nevyhnutne v tomto poradí)

 • 1.deň – Vitamíny, tie mám rád, s nimi som ja kamarát! 
 • 2.deň - Zdravý pohyb, ten mať treba, veď hýbať sa nie je veda!
 • 3.deň - Vidím, cítim, počujem, tvár, ruky, zúbky si umyjem! 
 • 4.deň - Staraj sa o svoje telo a kosti, vypi mlieka do sýtosti!
 • 5.deň - Svoju imunitu si vybudujem, k tomu vitamíny, pohyb a správnu hygienu potrebujem!

Obsah animačného programu:
Animačný program trvá 6 hodín denne (napr. od 14:00 do 21:00, s hodinovou pauzou na večeru - po dohodne s animátormi na mieste si viete režim dňa prehodiť a prispôsobiť podľa vašich predstáv).>
Animátori spolu so silným materiálnym zabezpečením sa postarajú o kvalitný program a pomôžu s bezproblémovým chodom školy v prírode. Už ráno si deti vezmú na rozcvičku. Po obedňajšej prestávke nastupujú tímové hry, pohybové aktivity a súťaže, zábavné i náučné večerné kvízy a show, tvorivé či hrané dielničky. Animátori sú pripravení vám pomôcť s denným režimom, plánovaním výletov či zabezpečiť nočnú hru. Celý program je navyše doplnený tancami, energizermi na dobitie nálady a večernou ceremóniou. Animátori majú priateľský no zodpovedný prístup, ktorý deti ocenia.  program je prispôsobený a upravený podľa aktuálneho počtu a veku detí

Animátori:

 • ako jediná CK na Slovensku máme akreditované školenie animátorov Ministerstvom školstva SR
 • pri výber animátorov spolupracujeme s pedagogickými fakultami SR,
 • s dôrazom na bezpečnosť a individuálny prístup je na jedného animátora približne 13 žiakov,
 • animátori sú ubytovaní spolu s vami v zariadení, takže sa vedia flexibilne prispôsobiť vášmu rozvrhu.

Cena:
Cena animačného programu na žiaka je 35 € a zahŕňa 6 hodín animácie denne, športový a animačný materiál, darček Wachumba tričko a šiltovku.

Takto sa Vám u nás páčilo:

 • "...My sme boli so školou v prírode spokojní, ubytovanie bolo dobré (chýbalo nám väčšie množstvo skriniek na ukladanie vecí pre deti). Deti boli nadšené a to bolo pre nás veľkou odmenou..."
 • "...Personál veľmi ústretový, strava vynikajúca, deti v pohode. Všetko na dobrej, profesionálnej úrovni. Organizácia výletu na 1*. Čo sa týka animátorov – fantastickí, dievčence pripravené, chlapec hneď obľúbený..."
 • "...Komunikácia s vašou cestovnou agentúrou Wachumba bola vynikajúca, snažili ste sa naše požiadavky splniť. Prostredie nádherné, spĺňa požiadavky školy v prírode. Ubytovanie bolo výborné, oceňujeme, že každá izba mala vlastné sociálne zariadenie. Celá škola v prírode v nás zanechala dobrý dojem, deťom sa páčilo..."
 • "...Lokalita Banskej Štiavnice sa nám páčila – ponúka mnoho príležitostí, žiakov zaujala, spoznali históriu aj súčasnosť banského remesla na Slovensku. Ubytovacie zariadenie našim žiakom vyhovovalo – je mimo hlavnej cesty – čo je dôležité vzhľadom k bezpečnosti žiakov..."
 • "...Kvalitné stravovanie, personál ochotný kedykoľvek plniť naše požiadavky. Areál priestranný, upravený, dá sa rôzne využiť. Celkový dojem zo školy v prírode je veľmi dobrý. Poskytuje výborne podmienky pre vyučovanie hrou i relax pre žiakov..."
 • "...Program s Vašimi animátorkami sa deťom páčil až na pár lenivých hundrošov. Prostredie bolo prekrásne, veľmi vhodné pre školy v prírode..."