Späť na zoznam
 • Chata Žiar, Rajecká Lesná
 • 3 dní
 • 40 lôžok

Školský výlet Outdoor Rajec

Koncoročný výlet nabitý atrakciami pre II. stupeň ZŠ a SŠ.

 • O koncoročnom výlete
 • termíny a ceny
 • Lokalita a ubytovanie
 • Program a harmonogram výletu
 • referencie
 • fotogaléria

Koncoročný výlet nabitý atrakciami pre II. stupeň ZŠ a SŠ.

Vydajte sa so svojou triedou zažiť to pravé koncoročné dobrodružstvo v peknom horskom prostredí Rajca. Výlet počas ktorého sa zabavíte, získate nové zážitky, ešte aj utužíte triedny kolektív. Izolovaný areál, zaručí nerušenú atmosféru a množstvo atraktívnych atrakcií obohatených o štipku dobrodružstva a adrenalínu.

Tak prehodnoťte svoje sily a vyberte si z našich dvoch možností pripravených tak, aby si každý kolektív našiel to svoje:

Atrakcie/výlety Rajec Light Rajec Hard
Lanové prekážky áno áno
Airsoft nie áno
Zipline áno áno
Streľba z luku/kuše, vzduchovky áno áno
Výstava a prednáška o medveďoch v Rajeckej doline áno* áno*

Program je realizovaný ako jeden ucelený blok v rozsahu cca 4 hodiny (s výnimkou airsoftu). Inštruktor môže pozmeniť obsah programu a náročnosť jednotlivých atrakcií a prispôsobiť ju tak schopnostiam skupiny.
*V prípade zostávajúceho času alebo nepriaznivého počasia.

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Termíny (vždy štvrtok-sobota alebo nedeľa-utorok) a ceny:

Termín Stav Cena
19.05.2024 - 21.05.2024 (3 dní) Vypredaný 105 95 € prihlásiť sa
23.05.2024 - 25.05.2024 (3 dní) Vypredaný 105 95 € prihlásiť sa
26.05.2024 - 28.05.2024 (3 dní) Vypredaný 105 95 € prihlásiť sa
30.05.2024 - 01.06.2024 (3 dní) Vypredaný 105 95 € prihlásiť sa
02.06.2024 - 04.06.2024 (3 dní) Vypredaný 105 95 € prihlásiť sa
06.06.2024 - 08.06.2024 (3 dní) Vypredaný 105 95 € prihlásiť sa
09.06.2024 - 11.06.2024 (3 dní) Vypredaný 105 95 € prihlásiť sa
13.06.2024 - 15.06.2024 (3 dní) Vypredaný 105 95 € prihlásiť sa
16.06.2024 - 18.06.2024 (3 dní) Vypredaný 105 95 € prihlásiť sa
20.06.2024 - 22.06.2024 (3 dní) Vypredaný 105 95 € prihlásiť sa
23.06.2024 - 25.06.2024 (3 dní) Vypredaný 105 95 € prihlásiť sa

 

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 5€/žiak.

Horské centrum aktívneho oddychu - Chata Žiar neďaleko Rajeckej Lesnej

Váš koncoročný výlet sa nachádza v horskej doline na úpätí Malej Fatry, len 8 km od kúpeľných Rajeckých Teplíc a 25 km od Žiliny. Miesto ako z rozprávky si ihneď získa Vašu priazeň krásnou prírodou, množstvom priestoru a možnosťami pre ideálny koncoročný výlet.

Samotný areál ponúka detské, volejbalové, paintballové, basketbalové, nohejbalové, futbalové, petangové ihriská a lanové prekážky, veľké lúky s pódiami, zastrešenými krbmi a posedeniami, ktoré od okolia ohraničuje horská riečka (ideálne pre letné mesiace).

Ako najoptimálnejší spôsob dopravy, pre menšie triedne kolektívy, doporučujeme ísť vlakom do Žiliny a odtiaľ nami zabezpečeným autobusom v cene 600€ (zahrnuté obe cesty).

 

Ubytovanie: 2 až 5-lôžkové izby v pohodlných zrekonštruovaných chatkách (každá po 10 lôžok). Každá chatka má 2 poschodia, 2x sociálne zariadenie a spoločenskú miestnosť.

V stredisku: hlavná budova, spoločenská miestnosť, reštaurácia, bar, plážové volejbalové ihrisko, futbalové ihrisko, stolný tenis, stolný futbal, pódium, 2x altánok a ohnisko. Celým areálom preteká potok.

Takto môže vyzerať Váš výlet v Rajeckej Doline

 • Deň 1:
  • 12:00 Príchod do areálu Chata Žiar, Rajecká Lesná (privítanie, informácie o programe, rozdelenie do družstiev, spoločná fotografia)
  • Voľné atrakcie (detské, volejbalové, paintballové, basketbalové, nohejbalové, futbalové, petangové ihriská)
 • Deň 2:
  • Verzia LIGHT: Športový program (napríklad: lukostreľba, streľba z dlhej a krátkej vzduchovej zbrane, streľba z airsoftovej zbrane, lanové prekážky - zipline, Bungee running, zdolávanie šikmej veže - beer crate climbing, alebo súťažná dráha Wachumbátor - hod granátom, streľba na cieľ, prechod cez prekážku) 
  • Verzia HARD: Športový program (napríklad: lukostreľba, streľba z dlhej a krátkej vzduchovej zbrane, lanové prekážky - zipline, Bungee running, airsoft)
  • *V prípade nepriaznivého počasia výstava a prednáška o medveďoch v Rajeckej doline*
  • Voľné atrakcie (detské, volejbalové, paintballové, basketbalové, nohejbalové, futbalové, petangové ihriská)
 • Deň 3:
  • 09:00 Odchod

 

Športový program s atrakciami je realizovaný ako jeden ucelený blok v rozsahu cca 4 hodín (s výnimkou airsoftu). Inštruktor môže pozmeniť obsah programu a náročnosť jednotlivých atrakcií a prispôsobiť ju tak schopnostiam skupiny. V prípade nepriaznivého počasia počas výletu, hlavný inštruktor môže zmeniť štruktúru a obsah programu vzhľadom na bezpečnosť a možnosti skupiny.

Takto sa vám u nás v Rajci páčilo:

 • Dobrý deň, deti boli nadšené, páčili sa im všetky atrakcie, najväčší zážitok mali z prekonávania samého seba na lanovej dráhe. Z pohľadu pedagóga bola organizácia bezproblémová - všetko fungovalo. Komunikácia v každom čase a pri riešení akejkoľvek otázky = 100% spokojnosť. Jediný návrh mám k doprave. Bolo by fajn, sa pokúsiť zabezpečiť dopravu zo železničnej stanice v Rajci, nakoľko deti majú zadarmo vlak a dosť by to znížilo celkovú cenu výletu a ešte viac ho zatraktívnilo. Výlet bol inak naozaj výborný, deti sa vyšantili, animátori vedeli s nimi pracovať a zaujať ich, pani kuchárky navarili dobrý obed. Ďakujeme, už v tejto chvíli odporúčame ďalej. ☺

   

  S pozdravom, Mária Klimová a ZŠ Dlhé Pole
 • Dobrý deň, chcela by som sa Vám poďakovať za krásny výlet, ktorý bol veľmi dobre zorganizovaný. Animátori boli super - síce prísni, ale vtipní. Okolie bolo úžasné. Časovo všetko zvládnuté, aj pohyb, aj oddych. Trošku boli žiaci sklamaní z množstva atrakcií, čakali viac. Na internete je písaný bohatší program, ale zabavili sa a čas sme využili na 100 %. Celkový dojem bol veľmi dobrý. Ešte raz veľká vďaka a krásny deň.

   

  Mgr. Miriam Poliačiková
 • Organizácia školského výletu bola perfektná, hlavne ste nestratili trpezlivosť pri každej otázke a požiadavke aj ohľadom pomoci s dopravou. Paintball bol pre žiakov novou skúsenosťou, ani zopár modriniek na rukách nezakrylo ich nadšenie. Podľa ich výsledného vyjadrenia to bol skvelý výlet. Azda len nejaký malý darček za odvahu, prípadne diplom, by bola dobrá pripomienka pre tento výlet.

   

  S pozdravom Zuzana
 • Dobrý deň, s organizáciou školy v prírode sme boli nadmieru spokojní, spolupráca s cestovnou kanceláriou na veľmi dobrej úrovni. Úžasne vybavený autobus s bezpečnostnými pásmi a šofér - profesionál na úrovni. Inštruktori pri jednotlivých aktivitách vynikajúci odborníci, ktorí dokázali zaujať a povzbudiť tak, že deti robili aj aktivity, ktoré predtým odmietali. Krásne prostredie, stvorené pre tento typ výletu, ubytovanie - dobré, chatky pripravené, všetko čisté. Tento koncoročný výlet odporúčam všetkým, ktorí majú takých aktívnych žiakov ako my, naozaj nebudú ľutovať. Deti boli nadšené a vrátili sa plné dojmov, ktoré šíria ďalej. Prajem ešte veľa takýchto úspešných výletov.

   

  S pozdravom Konczová
 • Musím vyzdvihnúť, že ste dodržali naozaj všetko, čo sme sa dočítali na Vašej stránke, počnúc úžasným miestom v prírode, športovými aktivitami, ktoré našich žiakov nesmierne bavili a ich reakcie boli viac ako pozitívne. Inštruktori sa nám venovali naozaj počas celého dňa, deti mali možnosť si vyskúšať všetky aktivity, o ktorých ste nás dopredu informovali. V budúcnosti nevylučujeme spoluprácu s Vami, keďže sa nám hneď od začiatku výlet páčil na 1*. V neposlednom rade by som sa veľmi chcela poďakovať celému tímu, ktorý nám tento úžasný zážitok sprostredkoval. Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu, či už s nami alebo s inými triedami našej školy.

   

  S pozdravom Barbora Belákova
 • Dobrý deň, veľmi oceňujem prístup inštruktorov, ktorí sa nás hneď po príchode ujali. Okrem fyzickej zdatnosti obohatili žiakov novými zaujímavými informáciami napr. aký je rozdiel medzi paintballom a airsoftom, kedy vznikol pojem ferrata a čo to znamená... Lokalita bola úžasná, priam stvorená pre podobné podujatia. Z mojich osobných postrehov – veľmi sa mi páčilo, že z Vašej strany bol zabezpečený pitný režim v podobe obyčajnej pitnej vody a nie sladených nápojov. Rovnako nás potešila možnosť teplej stravy v podobe kompletného obeda – polievka + hlavné jedlo. Celkový dojem perfektný. ĎAKUJEME za krásne zážitky na konci školského roka !

   

  S pozdravom kolektív učiteľov a žiakov ZŠ s MŠ Krušovce