Späť na zoznam
 • Martinské Hole
 • 13 - 19 rokov
 • 3 dní

Jarná víkendovka Expedition Rock&Ride

Turisticko-záźitkový víkend na ktorom prelezieme horskú Ferratu aj zajdíme hory na terénnych kolobežkách

07.06.2024 - 09.06.2024175 €3 dni
Počet prihlásených detí podľa veku Vek (13-19)
21%
14-15
50%
16-17
29%
18-19
Počet voľných miest: 0175 € Doprava: Individuálna/Spoločná
V cene: Ubytovanie na horských chatách, plná penzia, pitný režim, požičanie ferratového setu a prilby, požičanie terénnej kolobežky a prilby, zážitkový program, zdravotná starostlivosť, foto/video z pobytu na drive, poistenie ck proti úpadku, DPH. 
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • časté otázky
 • pokyny k táboru
 • fotogaléria
 • Termíny
Termíny

Expedition Rock & Ride - zážitky začínajú skôr ako prázdniny.

Akčná jarná víkendovka, na ktorej zažiješ prechod Ferratou na Martinské hole, zjazd na horských kolobežkách, zážitkový program, krásu hôr a atmošku horských chát.

Na tento pobyt:

 

Prečo tento pobyt:

Už v cene pobytu:

 • 2x plná penzia
 • 2x ubytovanie bez nutnosti spacáku
 • zapožičanie ferratového setu a prilby
 • zapožičanie terénnej kolobežky a prilby
 • zdravotná starostlivosť
 • pohotovostné vozidlo
 • podporný zálohový tím
 • 4 skúsení animátori
 • rozvojové workshopy
 • zážitkový animačný program
 • autobusové presuny
 • fotky a video z tábora

Ubytovanie na horských chatách, plná penzia, pitný režim, požičanie ferratového setu a prilby, požičanie terénnej kolobežky a prilby, zážitkový program, zdravotná starostlivosť, foto/video z pobytu na drive, poistenie ck proti úpadku, DPH. Nalaď sa na dobrodružný letný mód, nabi sa energiou na posledný školský mesiac a poď s nami loviť prvé adventure letné zážitky ešte pred prázdninami. Po mega úspešných prechodoch Malej aj Veľkej Fatry, Ti prinášame ďalšiu zážitkovú Expedition, ktorú ale posunieme ešte o “zážitkový” level vyššie.

Čakajú Ťa 3 dni, počas ktorých vylezieme Ferratu HZS na Martinské hole (samozrejme všetko bezpečne a s istením), dáme si zjazd na horských kolobežkách a strávime 2 užasné noci na horských chatách a samozrejmosťou je aj zážitkový program, ktorý Ťa zabaví aj posunie.

Wačumbáci, ktorí už zažili Expeditions (Malá Fatra, Veľká Fatra), vedia, že atmosféra na nich je úplne jedinečná a neporovnateľná s bežnými tábormi. Putujeme v malej skupinke (v tomto prípade max. 15 detí), kde je silná UNITY a súdržnosť. Spoločne si vychutnávame krásy hôr, zdieľanie emócií, zážitkov a vzájomne sa povzbudzujeme k dosiahnutiu cieľa.

Víkend je zameraný na aktívny a drobrodružný relax v prírode, sebareflexiu a osobnostný rozvoj. Samotnú trasu prechodu dobre poznáme (náš šéfino býva priamo pod týmito kopcami a beháva nimi už 30 rokov:) ).

Najnáročnejšia časť prechodu je výstup Ferratou HZS (pôjdeme ľahšou variantou). Výstup trvá cca 3-3,5 hod. Počas výstupu budeme používať profesionálne a certifikované ferratové istiace sety. Ferratu budeme liezť "na ľahko". V ruksakoch budeme mať iba to najnevytnejšie a ostatné veci nám na hrebeň vyvezie sprievodné auto. Túto časť zvládne každý primerne vyšportovaný Wačumbák. Podmienkou je predchádzajúca skúsenosť s horskou turistikou (nemusí byť ferratová) a nemať strach z výšok. Wačumbáci, ktorí už boli na iných Expeditions (Malá, Veľká Fatra), zažili Hero, Adventure, Tatry Adventure, Evolution… prípadne iný športový tábor, určite zvládnu aj túto výzvu.

Pobyt je limitovaný na 15 účastníkov, ktorých budú sprevádzať 4 skúsení Wachumba inštruktori.

Wachumba Rock&Ride - Malá Fatra 2024

Pathfinders sú ľudia, ktorí nevidia prekážky. Prekonávať prekážky a hľadať cesty tam, kde sa iní vzdajú, je pre nich prirozdenou súčasťou života. Spätí s prírodou, zvyknutí na pohyb v horách, hľadajú nové prekážky a dobrodružstvá, ktoré môžu prekonať.

Wachumba Pathfinders nehľadajú cestu len fyzicky v prírode, ale aj v sebe samých - svojich skúsenostiach, zážitkoch, ašpiráciách, cieľoch a víziách. Prekonávajú vrcholy a prekážky nielen na horách, ale aj v sebe samých. Podobne ako historickí pathfinders a dobrodruhovia, aj Wachumba Pathfinders posúvaju svoje hranice a vyberajú si najdobrodružnejšiu cestu na vrchol a najadrenalínovejšiu cestu dolu z neho.

Staň sa aj Ty Wachumba Pathfinderom, pozri sa bližšie na svoje “prekážky”. Možno zistíš, že cesta vedie ponad, popod alebo priamo cez ne. Pozri sa na cestu, ktorú si už prešiel, ale aj na tú, ktorá Ťa v živote ešte len čaká. Nájdi si svoju vlastnú cestu na vrchol. Nauč sa prijať aj dávať pomoc ostatným na ich ceste, nájsť ten ich ideálny „Path“- nielen na tejto ceste, ale aj v živote sa staneš Wachumba Pathfinderom.

Čo Ťa čaká:

 • 3 akčné dni na horách, 2 top atrakcie
 • prechod najstaršou ferratou HZS na Slovensku
 • zjazd na terénnych kolobežkách - monster track
 • výnimočná UNITY 15-tich Wachumbákov
 • aktívny oddych na horách - unavené nohy, ale čistá hlava :)
 • čas na seba a zamyslenie - pri výhľadoch, ktoré Ťa čakajú je radosť rozjímať
 • správne dávkovaný zážitkový program zameraný na rozvoj, večerné workshopy, hry…
 • naladíš sa na letné zážitky

Čo si  odnesieš:

 • vzťah k prírode
 • schopnosť aktívne oddychovať
 • schopnosť tešiť sa z cesty
 • poznanie, že cieľ/výsledok si treba zaslúžene odmakať
 • naučíš sa spolupracovať
 • čistejšiu hlavu, jasnejšie ciele
 • novú, lepšiu, sebavedomejšiu verziu samého seba
 • energiu do ďalšieho školského roka
 • spoznáš další kus slovenskej prírody

 

Program pobytu je starostlivo pripravovaný a realizovaný školenými animátormi a certifikovanými inštruktormi. Zvolenú trasu dobre poznáme, máme ju prejdenú veľakrát. Vieme, čo môžeme očakávať a na základe toho sa správne rozhodovať.

Prechod Ferratou HZS na Martinské hole a zjazd na terénnych kolobežkách monster truck

Ubytovanie prvá noc :
Chata Urbár Stráne pod Martinskými hoľami. Tu začínajú všetky turistické značky aj tá naša Ferrata HZS. Pohodlne sa tu ubytuje 15 Wačumbákov v 5 izbách. Izby sú po 3-4 lôžka. Treba rátať s tým, že budeme využívať prísteľky aj rozťahovacie gauče. Každé lôžko bude mať posteľné prádlo, vankúš a perinu. Upozorňujeme, že podľa zloženia účastníkov, nemusíme vedieť garantovať rozdelenie izieb na chlapcov a dievčatá. Animátori sa ale postarajú o to, aby mal každý Wačumbák dostatok priestoru na súkromie aj osobnú hygienu. Stravovanie je zabezpečené v kolibe Stráne cca 25m od ubytovania.

Ubytovanie druhá noc :
Chata Martinské hole. Chata priamo na Martinských holiach, ktorej miestni nepovedia ina ako "stará chata". Je symbolom Martinských holí už od nepamäti a vždy je zárukou jedinečnej atmosféry. Je ako z filmu Sněženky a machři :). Izby sú po 2 až 5 lôžok. Z chaty je to ešte ďalších cca 200 výškových metrov priamo na hrebeň, odkiaľ je úžasný výhľad na Martin aj Žilinu.

Ako fyzicky je prechod náročný? Zvládnem to?

Jedná sa o stredne ťažký prechod, ktorý vyžaduje už predchádzajúce skúsenosti s turistikou a primeranú kondičku. Najťažšia časť je samotný prelez Ferraty HZS (pôjdeme ľahším variantom), ktorý zaberie cca 3-3,5 hod.  Aby sme si to ešte trochu zjednodušili, Ferratu budeme prechádzať "na ľahko". To znamená, že so sebou budeš mať nabalené iba najnutnejšie veci na ten deň a všetko ostatné vyvezie auto rovno na chatu.  Ak si predtým zvládol napríklad tábor Hero, Evolution, Tatry Adventure, Adventure, Next, tak určite nebudeš mať žiadny problém.

Nikdy som ešte nebol na Ferrate, je to problém

Stručná odpoveď je nie, nie je. Budeme mať kvalitné ferratové istenie, odbornú inštruktáž aj skúsených Wachumba inštruktorov. Trasu dobre poznáme a vieme čo od nej môžeme čakať. Ukážeme ti ako sa správne istiť, ako sa správne pohybovať cez istenia. Na 5 účastníkov budú min. 4 inštruktori, ktorí sú tam práve preto aby pomohli a poskytli pomoc.

Aký bude zjazd na terénnych kolobežkách? Čo od toho môžem čakať

Tento highlight pobytu nás čaká v nedeľu, na záver pobytu. Požičiame si špecialne upravené terénne kolobežky, monster truck, a z Martinských holí sa spustíme po oficiálnej trase až dole do Martina. Jedná sa o nenáročný zjazd po zvážnici, ktorá je na to určená. Dostaneme prilby, kvalitné kolobežky, inštruktáž a môžeme ísť na to! Pri dodržiavaní bezpečnostných rozostupov, o ktoré sa postarajú naši inštruktori, sa jedná o maximálne bezpečnú atrakciu, ktorú každoročne absolvuje tísíce turistov a je jedným z top lákadiel v regióne.

Ako je zabezpečená strava a ubytovanie?

Ubytovanie a stravovanie je zabezpečené na horských chatách. Netreba si brať ani spacák, nakoľko budeme mať plnohodnotné postele s obliečkami, vankúšom aj perinou. Večere a raňajky sú zabezpečené na ubytovaní. Obed je riešený výdatným turistickým balíčkom. Doporučujeme každému podľa vlastného uváženia si zobrať pár keksíkov (Horalky na horách nemôžu chýbať), müsli tyčiniek, či hroznový cukor pre energiu. Pitný režim si budeme dopĺňať na chatách a studničkách - kombinácia teplého horského čaju a čerstvej vody. 

Ako je zabezpečený zdravotný dozor?

Na prechod pôjde s nami skúsený zdravotník s kompletne vybavenou lekárničkou. Trasa je frekventovaná, žiadny bod nie je viac ako 2 km rýchlou chôdzou od najbližšej chaty/miesta, kde sa dá dostať autom.

Čo ak bude nepriaznivé počasie?

Termín prechodu sme vyberali na základe dlhodobých historických dát ohľadom predpovedí počasia. Počasie budeme týždeň pred prechodom aktívne sledovať a v prípade, že podmienky budú nevhodné, rozhodneme o tom dostatočne včas. Vždy sa môže stať, že nás zastihne nepriaznivejšie počasie aj počas prechodu. Vtedy platí - neexistuje zlé počasie, len zle nabalený Wačumbák (pre info, čo všetko si treba nabaliť pozri bod č. 6)

Čo ak počas pobytu nebudem vládať?

 Ako píšeme v prvom bode, najťažšia časť je druhý deň a samotný prelez Ferraty. Tu platí, že keď už raz do Ferraty vlezieme, niet cesty späť  - musí sa ísť až na koniec. Preto ešte pred samotným nástupom sa inštruktor uistí, či sa všetci na to cítia. Ak by niekto chcel ísť radšej inou - turistickou trasou, stále je možnosť sa rozdeliť. Keď už sme vo Ferrate, tak v prípade, že niektorí z účastníkov bude mať slabšiu chvíľku, máme dostatok inštruktorov, aby sme mohli rozdeliť skupinu, zvoľniť tempo, dať si pauzu alebo pomôcť s ruksakom. Predýchame, posedíme, doplníme energiu (doporučujeme známe trio - hroznový cukor, Horalka, ionťák) a pomaličky pôjďeme ďalej. Máme čas, máme cestu a máme cieľ - užiť si a nie zničiť sa!

Ako sa zbaliť a čo špeciálne si treba vziať?

V cene pobytu je už požičanie feratového istiaceho setu, prilby aj kolobežky, takže s týmto sa trápiť nemusíš. Rovnako je v cene pobytu aj sprievodné auto, ktoré nám vyvyzeie veci na chatu tak, aby si Ferratu išiel s čo najľahším ruksakom.  Odporúčame držať sa nasledovného zoznamu vecí. Ísť tak naľahko, ako sa len dá, ale zároveň byť pripravený na horské počasie. Drž sa zoznamu a poďakuje sa ti Tvoj chrbát, nohy aj telo :)

 • kvalitný ruksak, ktorý Ti dobre drží na chrbte a si naň zvyknutý (ideálna velkosť tak 30-45L)
 • nepremokavý obal na ruksak (ak nemáš, nekupuj iba kvôli tejto akcii, postačí aj pár čiernych odpadových vriec, do ktorých ho zabalíš, keď bude treba)
 • turistické topánky s pevným členkom, ideálne s membránou alebo impregnovanou kožou - nie nové, ale už rozchodené, také, na ktoré si zvyknutý, máš overené a čo to už s tebou prešli
 • nepremokavú bundu s membránou, odolnou vočí dažďu aj vetru
 • čiapku
 • 1x dlhé turistické nohavice z pevnejšieho materiálu
 • 1x teplejšiu mikinu/dlhý rukáv ako druhú vrstvu pod nepremokavú bundu
 • termoprádlo s dlhým rukávom (2x tričko 1x nohavice) - poslúži aj ako pyžamko :)
 • 2x tričko s krátkym rukávom
 • cyklistické rukavice, kto nemá tak tenučké rukavice na lepšie držanie feratových istení
 • 1x krátke turistické nohavice z pevného materiálu
 • šiltovku/turistickú čelenku
 • čelovku (pozor, nie baterku do ruky - tie treba mať voľné :))
 • 1L fľašu na vodu, alebo camelbak
 • 2x kvalitné turistické ponožky 
 • pončo/pršiplášť
 • ľahké tenké prezúvky na chatu, ktoré sa dajú zrolovať - niečo ako hotelové/wellness papučky (ak nemáš nič také, postačia aj hrubé ponožky)
 • slnečné okuliare
 • rýchloschnúci turistický uterák
 • hygienické potreby
 • papierové vreckovky (odporúčame suché aj vlhčené)

Aký je iný program okrem turistiky?

Už teraz sme nadšení z plánovaného víkendu a začíname vymýšľať zaujímavé večerné workshopy, pozorovanie hviezd, backgroundové aktivity na zamyslenie a rozvoj, ale samozrejme aj bláznivé ranné tanečky, či nočnú hru s mega atmoškou. Bude to pecka, neboj. Druhý deň nás čaká mega zážitok - prechod Ferratou HZS a posledný deň zase akčný zjazd na horských kolobežkách, ktorý bude určite zlatou čerešničkou pobytu.

Ako je riešený príchod a odchod?

Plánovaný odchod je v piatok 07.06. vlakom 15:27 z BA. V prípade, že o spoločnú dopravu prejaví záujem aspoň 10 Wačumbákov, pôjde vlakom aj sprievod. Zraz a začiatok je 18:00 vo Vrútkach na vlkovej stanici.

Prechod chceme ukončiť v nedeľu 09.06. tak, aby sme stihli vlak z Vrútok 14:04 smer BA, a 13:56 smer KE .

Čo všetko je v cene pobytu?

V cene pobytu je 2x ubytovanie na horskej chate, 2x výdatná plná penzia (dospelácke porcie), zdravotný dozor s lekárničkou, 4x Wachumba inštruktor, support/safety car, pohotovostný support team, doplnkový zážitkový program - jeho príprava a realizácia, zapožičanie ferratových setov, prilby, zapožičanie horskej kolobežky.

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Začiatok pobytu

Zraz účastníkov je 07.06.2024 o 18:00 pred vlakovou stanicou vo Vrútkach, kde budú čakať naši inštruktori vo Wachumba tričkách/mikinách.

Pre pohodlie rodičov odporúčame využiť spoločnú vlakovú dopravu. Vlak smer Bratislava - Vrútky vyráža 15:27 z Bratislavy. V prípade, že bude viac ako 10 záujemcov o spoločnú dopravu, budeme organizovať aj Wachumba sprievod.

Koniec pobytu:

Prechod chceme ukončiť v nedeľu 09.06.2024 tak, aby sme stihli vlak z Vrútok 14:04 smer Bratislava a 13:56 smer Košice.

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 • - vyhlásenie rodiča
 • - kartičku poistenca – kópia
 • - lieky, ktoré dieťa pravidelne užíva

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt dôležité

V cene pobytu je už požičanie feratového istiaceho setu, prilby aj kolobežky, takže s týmto sa trápiť nemusíš. Rovnako je v cene pobytu aj sprievodné auto, ktoré nám vyvyzeie veci na chatu, tak aby si Ferratu šiel s čo najľahším ruksakom. Odporúčame držať sa nasledovného zoznamu vecí. Ísť tak naľahko ako sa len dá, ale zároveň byť pripravený na horské počasie. Drž sa zoznamu a poďakuje sa ti Tvoj chrbát, nohy aj telo :)

 • kvalitný ruksak, ktorý Ti dobre drží na chrbte a si naň zvyknutý (ideálna velkosť tak 30-45L)
 • nepremokavý obal na ruksak (ak nemáš, nekupuj iba kvôli tejto akcii, postačí aj pár čiernych odpadových vriec, do ktorých ho zabalíš, keď bude treba)
 • turistické topánky s pevným členkom, ideálne s membránou alebo impregnovanou kožou - nie nové, ale už rozchodené, také na ktoré si zvyknutý, máš overené a čo to už s tebou prešli
 • nepremokavú bundu s membránou, odolnou vočí dažďu aj vetru
 • čiapku
 • 1x dlhé turistické nohavice z pevnejšieho materiálu
 • 1x teplejšiu mikinu/dlhý rukáv ako druhú vrstvu pod nepremokavú bundu
 • termoprádlo s dlhým rukávom (2x tričko 1x nohavice) - poslúži aj ako pyžamko :)
 • 2x tričko s krátkym rukávom
 • cyklistické rukavice, kto nemá tak tenučké rukavice na lepšie držanie feratových istení
 • 1x krátke turistické nohavice z pevného materiálu
 • šiltovku/turistickú čelenku
 • čelovku (pozor, nie baterku do ruky - tie treba mať voľné :))
 • 1L fľašu na vodu, alebo camelbak
 • 2x kvalitné turistické ponožky 
 • pončo/pršiplášť
 • ľahké tenké prezúvky na chatu, ktoré sa dajú zrolovať - niečo ako hotelové/wellness papučky (ak nemáš nič také, postačia aj hrubé ponožky)
 • slnečné okuliare
 • rýchloschnúci turistický uterák
 • hygienické potreby
 • papierové vreckovky (odporúčame suché aj vlhčené)

Stravovanie detí

Organizované stravovanie začína večerou cca 19:30 hod. Treba s tým rátať a podľa toho sa na prvý deň aj nabaliť - zobrať mame viacej rezňov a koláčov :) alebo využiť možnosť rýchleho občerstvenia po príchode do Vrútok, kým začneme šlapať.

Ďalej počas pobytu je strava zabezpečená 3x denne (večere a raňajky na chatách, balíčky na cestu ako obed), pitný režim budeme dopĺňať priebežne - čaj, voda. Posledný deň končí pobyt raňajkami.

Účastníci, ktorí majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová diéta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám