Späť na zoznam
 • Hotel Autis
 • 8 - 14 rokov
 • 8 dní

Tatry Relax

Športovo-poznávací tábor vo Vysokých Tatrách, v ktorom prejdeme tajuplné turistické cestičky grófa Draculu, vyšplháme sa na jeho Tatraslovanský hrad na štíte a geokešky nám pomôžu nájsť ukrytý poklad.

Všetky
termíny
Najbližší termínTermíny
Najbližší termínTermíny20.07.2019 - 27.07.2019260 €8 dni
Tento termín je nový, prihláste sa medzi prvými
260 €
04.08.2019 - 11.08.2019260 €8 dni8 dni
Tento termín je nový, prihláste sa medzi prvými
260 €
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • referencie
 • fotogaléria

Tatry Relax - Draculov hrad v Tatrách

Hľadáme mladých dobrodruhov a zvedavcov plných energie, aby sa pripojili k našej dobrodružnej výprave za najväčším pokladom grófa Draculu, ukrytého v hlbinách hôr pod rúškom rannej hmly.

Športovo-poznávací tábor vo Vysokých Tatrách, v ktorom prejdeme tajuplné turistické cestičky grófa Draculu, vyšplháme sa na jeho Tatraslovanský hrad na štíte a geokešky nám pomôžu nájsť ukrytý poklad.

Spoločne budeme prechádzať horské doliny a tatranské plesá, dešifrovať názvy okolitých štítov, spoznávať okolitú prírodu a všímať si jej zvieracích obyvateľov. Buzoly namierime na červené X na mape a po stopách horských zvierat sa vydáme hľadať tatranské klenoty.

Navštívime Draculové pevnosti, (ktoré miestni volajú chaty), zajazdíme si na rýchlych bobových dráhach, svetelnými lúčmi porazíme upírov (Laser Tag), no aj si dobre oddýchneme v grófových termálnych kúpeľoch (Aquacity) a v Tricklandii pozorným okom zdoláme všetky prízraky a ilúzie. Viac o programe Draculov hrad.

Ak patríš k tým, ktorých menšie túry neodradia, máš vzťah k prírode a chuť spoznávať, naša letná výprava je presne pre teba!

Rodičom povedz, že počas celej výpravy sa o teba postará tím skúsených horských vedúcich (max 7 dobrodruhov na jedného sprievodcu), ktorí majú Tatry schodené všetkými smermi. Výpravy rozvrhnú tak, aby si spoznal čo najviac z Tatier, zažil čo najviac atrakcii a aj si oddýchol ak bude treba.

Pozri sa, ako sme brázdili Tatry po minulé roky.

Draculov Tatraslovanský hrad!

Gróf buduje svoje vladárstvo a dlho odmietal ekologický a priateľský prístup k prírode. Dokonca sa mu podarilo zakliať skupinku milujúcich a všímavých ochranárov zvierat a prírody.

Príroda potrebuje ochrancu! Vydaj sa preto s nami na zábavnú a sviežu výpravu na horské chodníčky, doby Tatraslovanský hrad grófa Draculu a spolu s ním nejeden vrchol a objav najväčšie poklady Tatier!

Vyčistíme si topánky, pripravíme mapu, nastavíme prístroje a vydáme sa na dobrodružnú záchrannú akciu. Ostražito a bezpečne budeme putovať (veď na nás číhajú rôzne nástrahy Draculu), porazíme bielu veternú paniu aj mesačných upírov, naučíme sa šetriť prírodu a aj svoje sily, aby sme vo veľkom štýle došli až do cieľa!

Prejdeme najkrajšie tatranské kúty, dolu sa spustíme na bobách či tubingu, precvičíme si šikovnosť v Triklandií a okrem horských chát sa nabeháme i v Laser aréne. Aj v aquacity sa predsa najlepšie oddychuje, keď už máme čo-to v nohách!

Tábor je vhodný pre mladších aj starších dobrodruhov plných energie a chuti spoznávať, ktorí majú radi prírodu, aktívny pohyb, láka ich odhaľovať tajomstvá, spoznávať nové miesta a menšia turistika za originálnymi zážitkami im nerobí žiadny problém. V programe tábora sa striedajú jednodňové výlety za krásami hôr s animačným programom v okolí hotela, aby deti hravou a pútavou formou spoznali okolitú prírodu a užili si prázdniny na čerstvom vzduchu.

Plánované výpravy do Tatranskej prírody:

1. Štrbské Pleso - Vodopád Skok - Štrbské Pleso - Popradské Pleso - Popradské Pleso zastávka (18,5 km, 5:20 hod.)

tatry relax 2

 

2. Starý Smokovec - Hrebienok -Zamkovského chata - Hrebienok - Starý Smokovec (11 km, 3:25 hod.)

tatry relax 3

 

3. Starý Smokovec - Pod Slavkovským štítom - Sliezky dom - Starý Smokovec/Tatranská Polianka (12.2 km, 4:20 hod.)

Starý Smokovec - Pod Slavkovským štítom - Sliezky dom - Starý Smokovec/Tatranská Polianka (12.2 km, 4:20 hod.)

 

4. Štrbské Pleso - Jamské pleso - Štrbské Pleso (10,4 km, 2:55 hod.)

tatry relax 5

 

5. Tatranská Lomnica - Zelené pleso - Tatranská Lomnica (22 km, 6:20 hod.)

Tatranská Lomnica - Zelené pleso - Tatranská Lomnica (22 km, 6:20 hod.)

 

 

Hotel Autis*** Starý Smokovec - miesto zrazu všetkých pátračov po stratenom hrade

Všetci bádatelia a dobrodruhovia, ktorým osud pokladu nie je ľahostajní sa zídu v samom srdci Tatier, v Hoteli Autis***, ktorý im poskytne bezpečné zázemie a základňu pre ich výpravy do tatranskej prírody. Výhľad budú mať priamo na majestátne štíty, chodníčky, ktoré povedú do rôznych kútov Tatier, začínaju rovno pri hoteli, alebo ich k nim dopraví tatranský vláčik a keď zrovna nebudú na výprave, určite ocenia rozľahlý areál na hry mimo hlavných turistických centier.

Ubytovanie:
v 2 až 4-lôžkových izbách s kúpeľňou a WC, niektoré izby sú prepojené.

Stredisko:
spoločenské miestnosti, reštaurácia, WIFI, biliard, stolný tennis a trávnaté plochy priamo pred hotelom

Vaše časté otázky k táboru:

Bezpečnosť a starostlivosť v tábore
Na Wačumbáčikov neustále dohliada tím vedúcich, max. 5 detí na 1 vedúceho, vrátane odborného zdravotného dozoru. Areál a ubytovanie je bezpečnosťou prispôsobený aj pre najmenšie deti. Všetky izbičky sú v tesnej blízkosti vedúcich a bez poschodových postelí. Ešte pred táborom kontaktujeme rodičov, aby nám čo najviac povedali o svojom Wačumbáčikovi a pomohli nám ho lepšie spoznať (jeho zvyky, denný režim, potreby...), aby sme vedeli, na čo si máme dávať pozor.

Informovanosť počas tábora
Počas tábora uverejňujeme fotky z každého dňa na našej Facebook stránke, kde môžete sledovať, ako sa vašim deťom v tábore páči. Ešte pred táborom dostanete tel. kontakt priamo na hlavného vedúceho, u ktorého sa môžete informovať. Rovnako posielame aj SMS/MMS správy rodičom o tom, ako deti prežili deň, či spokojne zaspinkali, všetko spapali a pod.

Strava v tábore
Jedálniček sa snažíme prispôsobiť mlsným detským jazýčkom, ale tak, aby bol pestrý a spĺňal všetky výživové požiadavky. Je možnosť aj vegetariánskych či bezlepkových diét.

Čo ak je Wačumbáčikovi v tábore smutno:
Naši vedúci sú tam aj preto, aby deťom pomohli zvládnuť ich prvé dlhšie odlúčenie od rodičov. Utešili, zaujali programom, prečítali rozprávku na dobrú noc, či pomohli napísať pohľadnicu rodičom. Určite nedoporučujeme rodičom priamo volať deťom, nakoľko to zvykne u detí ešte viac posilniť smútok za domovom. Preto je vždy najlepšie infomovať sa u hlavného vedúceho. V prípade, že Wačumbáčikovi predsa len príde počas výpravy smutno a rozhodne sa vrátiť domov k rodičom, vrátime vám alikvotnú časť sumy za pobyt.

Podrobnejšie a ďalšie odpovede na svoje otázky nájdete na našom táborovom blogu. V prípade, že váhate, či je už vaše dieťa pripravené na svoj prvý letný tábor, tu nájdete pár rád od našej detskej psychologičky.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Tatra Relax páčilo:

 • ...Na Wachumba tábore bola už štvrté leto a bola veľmi spokojná. Tentokrát to bol Tatry Relax. Keďže dieťatko bolo spokojné, tak ja ako matka, samozrejme tiež. Už máme vyhliadnutý tábor aj na budúci rok :-)...
 • ...Ďakujeme veľmi pekne, dcéra bola nadšená ! Stále s radosťou spomína na zážitky, ale tiež aj posmúti za vedúcimi a kamarátmi. Veľká vďaka Peťovi, Lacovi a Jurajovi a všetkým vedúcim. Ste super, wachumba forever !...
 • ...Chcela by som sa poďakovať vedúcim za všetko čo pre nás robia. Tento tábor je nezabudnuteľným a neopakovateľným a každý rok sa domov vrátim zo slovami "Budúci rok ideme zase" vytvorili sme si komunitu ľudí ktorí sa tam vrátia nie len kvôli táboru ale hlavne kvôli vedúcim. Ďakujem wachumbe že mi spríjemnili leto dvomi tábormi v tatrách.Budúci rok sa vidíme určite znova...
 • ...Rada by som Vám povedala, že ste naozaj výnimočná cestovka, ktorá organizuje tábory a školy v prírode. Môj 15 ročný syn ani nechcel ísť do tábora, mal zle skúsenosti z predošlého od inej CK, má celkovo problém začleniť sa do kolektívu, ale keď sa vrátil, tak sme boli s manželom šokovaní, že plánuje ísť aj nabudúci rok dokonca na dva. A keď náš problematický syn povie, že bolo SUPER, tak som presvedčená, že nie ste len cestovka, ktorá organizuje detské tábory, ale ste aj terapia pre teenagerov. Chcem odkázať, že veľmi ďakujeme animátorom a dôsledne prepracovanému, premyslenému programu....
 • ...Zo slov mojich detí hodnotím tábor veľmi pozitívne, boli veľmi šťastné a spokojné. A chcú ísť aj budúci rok. Gratulujem. V spleti táborov, z ktorých som upadla na rok do šoku, ste skutočne skvostom. Len tak ďalej....
 • ...U nás už nie je leto bez Wachumby. Karin sa veľmi páčilo. Opäť sa vám podarilo dať dokopy tím tak šikovných mladých ľudí, ktorí deťom ukázali Tatry a pripravili skvelý program. Veľmi ďakujem všetkým vedúcim, zdravotníčke, Vám všetkým vo Wachumbe! Citujem dcéru: Napíš, že som tam bola šťastná. Ďakujem :)...
 • ...Ďakujeme veľmi pekne, syn sa vrátil v nedeľu z pobytu a má krásne zážitky. Bol tam aj minulé leto. Veľké ĎAKUJEM!...
 • ...Ďakujem krásne za úžasné zážitky, ktoré mohol môj syn spolu s vami absolvovať. Bola to naša táborová premiéra, ale tešíme sa určite na ďalší rok. Ďakujem všetkým, čo sa o ratolesti starali a prajem vám všetko dobré, nech sa vám darí. O rok dovidenia :-)...
 • ...Syn bol v tábore - Tatry Relax už po 2-krát. Tak ako on aj my s manželom sme veľmi spokojní a odporúčam váš tábor všetkým rodičom. Sme nadmieru spokojní...
 • ...Moja dcéra bola v Tatry Relax. Keď je ona spokojná, tak som spokojná aj Ja. Som veľmi spokojná s komunikáciou a riešením problému. Veľké ĎAKUJEM vedúcemu tábora Tomáš Dudík. Je ozaj super. Ešte raz Veľké Ďakujem za krásne prežitý týždeň. Už sa tešíme na ďalší rok...
 • ...Keď mi doma 14-ročný syn vychváli celý tábor od začiatku do konca, nemám čo dodať, iba ĎAKUJEM :-))))...
 • ...Syn prišiel nadmieru spokojný až tak, že túži ísť do ďalšieho tábora (ešte v tomto roku). Ja sama som veľmi spokojná, zvlášť s programom a atrakciami, niečo úžasné. Treba chodiť k moru? (ľahnúť na pláž a škvariť sa - nezmyselne?) Nikdy by pri mori nezažil a neskúsil to, čo s Vami. Teším sa a všetkým známym odporúčam Vás...
 • ...Môj syn bol u Vás v tábore druhýkrát. Veľmi sa mu páčilo, bol max. spokojný. Za všetko ďakujeme, som rada, že môj syn zažil týždeň plný zábavy, zaujímavých túr a super vedúcich...
 • ...Náš syn bol v tábore prvý raz. Veľmi sa mu páčilo a ako rodičia sme veľmi spokojní. Fotky z tábora sú úžasné a vidno, že deťom nič nechýbalo...
 • ...Celý tábor bol skvelý, o rok sa tam určite vrátim...