Späť na zoznam
 • Vysoke Tatry - Tatranec
 • 8 - 14 rokov
 • 8 dní

Letný tábor Tatry Relax

Športovo-poznávací tábor pre mladších dobrodruhov a turistov. S nami je poznávanie hôr najzábavnejšie. Každý štít, dolina, či pleso má svoj príbeh, poďme ich spoločne spoznať!

05.07.2020 - 12.07.2020275 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
8%
7-8
38%
9-10
38%
11-12
17%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
67%
33%
275 € Doprava: Individuálna/Spoločná
09.08.2020 - 16.08.2020275 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
33%
9-10
50%
11-12
17%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
50%
50%
275 € Doprava: Individuálna/Spoločná
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Tatry Relax - Expedícia Big Heroes

Zatúlame sa do krásnych slovenských hôr, odhalíme tajomstvo veľkých hrdinov a objavíme schopnosti ukryté v našom vnútri, o ktorých sme doposiaľ ani nevedeli.

Pridaj sa na expedíciu mladých dobrodruhov a pozorovateľov plných energie, ktorí chcú objavovať svet! Cieľ nie je o nič menší než majestátne Vysoké Tatry, kde ťa samotní tatranskí superhrdinovia príjmu medzi seba. Ukážu ti, ako zdolať náročný terén, objaviť v sebe horské superschopnosti a vyniesť ich na povrch, aby si mohol pomôcť ľuďom a prírode!

Spoločne budeme prechádzať hlboké doliny a zelené plesá, dešifrovať názvy okolitých štítov, spoznávať prírodu a všímať si jej zvieracích obyvateľov. Buzoly ukazujúce na mape červené X a GPS súradnice nás budú cestou strážiť, odhalia nám rôzne bonusy a poklady popri chodníkoch, vďaka ktorým sa po stopách veľkých hrdinov vydáme získavať horské trofeje.

Do sýtosti si užiješ majestátnu atmosféru Tatier, zapojíš sa do zábavných wachumba hier na čerstvom horskom vzduchu, vyblázniš sa na motokárach, Tubingu či Laser Tagu a do aquaparku pôjdeme uvoľniť prípadnú svalovicu.  Viac o programe Expedícia Big Heroes.

Ak patríš k tým, ktorých menšie túry neodradia, máš vzťah k prírode a chuť spoznávať, naša letná výprava je presne pre teba!

Rodičom povedz, že počas celej výpravy sa o teba postará tím skúsených horských vedúcich (max 7 dobrodruhov na jedného vedúceho), ktorí majú Tatry schodené všetkými smermi. Výpravy rozvrhnú tak, aby si spoznal čo najviac z Tatier, zažil množstvo atrakcií a aj si oddýchol ak bude treba.

Pozri sa, ako sme brázdili Tatry po minulé roky.

Big Heroes – expedícia, ktorá ti odhalí tvoje superschopnosti!

Bol si vybraný na tajuplnú expedíciu hlboko do rozprávkových hôr zahalených hmlou, ktorá odkrýva tajuplné príbehy všetkým jej účastníkom. V horskej krajine má každý svoje superschopnosti, odhaliť ich však nie je jednoduché. Väčšinou vyjdú na povrch až vtedy, keď ich práve najviac potrebuješ!

Expedícia po stopách Big Heroes ťa zavedie popod naše najväčšie štíty, ktoré ukrývajú čarovné prírodné bohatstvo, plesá ako zrkadlá z roztopených ľadovcov, krásne cestičky plné tajomstiev a neopakovateľných výhľadov, zvieratká a tiež Wachumba superhrdinov, ktorí nás budú sprevádzať počas našich ciest.

Superkamoš Baymax ti vždy hravo a ochotne pomôže splniť dobrodružné questy a s radosťou ti podá pomocnú ruku pri výstupe na Tatranské štíty, bystrá Wasabi ťa zasvätí do tajov superhrdinov a ukáže ti, čo všetko je potrebné si na expedíciu vziať, aby si bol vždy pripravený. Šialený Fred sa postará o nekonečnú zábavu v teréne počas našich potuliek a megaodvážny Hanny Lemon ťa povedie najkrajšími zákutiami Tatier aj po ceste MilkyWay, ktorá spája silu všetkých hrdinov.

Hoc je to letná expedícia, tubingom zjazdíme kopce ako po snehu. Na prírodu sa pozrieme holografickými očami v Digital Gallery Poliankovo. Tempo našej cesty nakopneme na ultrarýchlych motokárach, svoje superschopnosti otestujeme i počas laserovej prestrelky v Laser Tag aréne aj sa vybláznime a oddýchneme si v aquaparku ako veľkí hrdinovia!

 

Tábor je vhodný pre mladších aj starších dobrodruhov plných energie a chuti spoznávať, ktorí majú radi prírodu, aktívny pohyb, láka ich odhaľovať tajomstvá, spoznávať nové miesta a menšia turistika za originálnymi zážitkami im nerobí žiadny problém. V programe tábora sa striedajú jednodňové výlety za krásami hôr s animačným programom v okolí hotela, aby deti hravou a pútavou formou spoznali okolitú prírodu a užili si prázdniny na čerstvom vzduchu.

Plánované výpravy do Tatranskej prírody:

1. Štrbské Pleso - Vodopád Skok - Štrbské Pleso - Popradské Pleso - Popradské Pleso zastávka (18,5 km, 5:20 hod.)

tatry relax 2

 

2. Starý Smokovec - Hrebienok -Zamkovského chata - Hrebienok - Starý Smokovec (11 km, 3:25 hod.)

tatry relax 3

 

3. Starý Smokovec - Pod Slavkovským štítom - Sliezky dom - Starý Smokovec/Tatranská Polianka (12.2 km, 4:20 hod.)

Starý Smokovec - Pod Slavkovským štítom - Sliezky dom - Starý Smokovec/Tatranská Polianka (12.2 km, 4:20 hod.)

 

4. Tatranská Lomnica - Pri tenise - Nad Matliarmi - Šalviový prameň - (Chata pri Zelenom plese) - Folvarská poľana - Štart - Tatranská Lomnica (22,9 km, 6:40 hod.)

tatry relax 6

 

5. Vyšné Hágy - Pod suchým vrchom - Tatranská Polianka (12,9 km, 4:50 hod.)

tatry relax 7

Hotel Tatranec - naša nová základňa na výpravy do Tatier

Zmenili sme miesto, aby sa účastníci našich výprav cítili ešte autentickejšie a bližšie horám v krásnom prostredí komplexu Tatranec, ktorý sa nachádza v blízkosti hlavného prístupového bodu do Tatier. Veľký areál pod Lomničákom, s potôčikom a výhľadom na majestátne štíty, nám poskytne dostatok priestoru a komfortu na všetky naše aktivity. Útulné a pohodlné chatky dodávajú neodmysliteľnú táborovú atmosféru. Dostatok chutnej domácej stravy s veľkými porciami zaručí kvalitnú regeneráciu síl aj po náročnom výkone.

Ubytovanie:
v 6-lôžkových chatkách (vždy 4 a 2 lôžkové izby), s kúpeľňou, WC, kuchynkou s chladničkou, sedacou súpravou a pre chladnejšie dni aj s plynovým kúrením, je u deti obľúbené.

Stredisko:
spoločenské miestnosti, reštaurácia, kaviareň s terasou, WIFI, biliard, stolný tennis, sauna, veľký priestranný areál a trávnaté plochy priamo pred hotelom

Aké túry sú naplánované počas tábora?

Počas tábora sú plánované celodenné výlety/túry. Ide zväčša o turistiku, ktorá podľa mapy trvá 3-4 hodiny, no s veľkou skupinou detí s týmto vekom to trvá o niečo dlhšie. Treba rátať aj so stúpaním a dlhšími vychádzkami. Väčšina detí s tým problém nemá a tých pár zvyšných sa snažíme motivovať a posúvať ich limity. Konkrétne plánované trasy si pozrite v sekcii „program“.

Ako je zabezpečený program v prípade nepriaznivého počasia?

Ak prší alebo hlásia veľmi zlé počasie, zostávame v zariadení resp. v jeho okolí – deti majú zabezpečený celodenný program v podobe rôznych aktivít.

Ako je zostavený program tábora?

Celý program podlieha práve predpovedi počasia. Keď je pekne, máme naplánovanú turistiku, keď hlásia horšie počasie sme v zariadení, kde máme pre deti pripravený pestrý a zábavný program, poprípade absolvujeme rôzne atrakcie, ktoré sú v cene tábora. Spravidla sa snažíme striedať „oddychový“ deň na hoteli s turistikou. Oddychový deň na hoteli znamená, že celý deň majú deti zabezpečený program zložený z rôznych hier a iných aktivít.

Kedy sa môžem spojiť s deťmi počas tábora?

V tomto tábore deťom zbierame telefóny, jednak aby ich nestratili, a taktiež preto, aby si naplno užívali prírodu a v noci spali – načerpali nové sily. S deťmi je možné sa spojiť v momente, keď im na chvíľu vrátime mobily (zväčša obedná siesta alebo po večeri), avšak máme rôzne náročné turistické výpravy a flexibilný program, tak niektoré dni telefón dostanú až večer. Treba si uvedomiť, že dieťa má deň vyplnený aktivitami a nestíha myslieť na svoj mobil, čiže je spokojné a určite mu nie je smutno. 😊 U niektorých detí práve večerný telefonát spustí vlnu smútku a plaču. Vtedy treba dieťaťu venovať špeciálnu pozornosť, preto Vás najskôr prosíme telefonicky kontaktovať hlavného vedúceho tábora a vhodnosť telefonátu s Vaším dieťaťom prekonzultovať.

Treba deťom špeciálne poistenie?

V prípade, že namáte celoročné cestovné poistenie, doporučujeme Vám, si v prihláške zaškrtnúť možnosť doplnkového cestovného poistenia Allianz a my deti poistíme za Vás.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Tatra Relax páčilo:

 • ...Bolo mi v tábore super, ďakujem. Adam...
 • ...Ďakujeme moc za našu ďalšiu Wachumbu, bolo najlepšie ako vždy :) Vaše tatranské tábory sú výnimočné, partia vedúcich okolo Peťa je proste skvelá. Obdivujem týchto mladých ľudí, sú pre deti veľkým vzorom a to ma veľmi teší. Som vám moc vďačná, robíte svoju prácu perfektne a srdcom...
 • ...Na Wachumba tábore bola už štvrté leto a bola veľmi spokojná. Tentokrát to bol Tatry Relax. Keďže dieťatko bolo spokojné, tak ja ako matka, samozrejme tiež. Už máme vyhliadnutý tábor aj na budúci rok :-)...
 • ...Ďakujeme veľmi pekne, dcéra bola nadšená ! Stále s radosťou spomína na zážitky, ale tiež aj posmúti za vedúcimi a kamarátmi. Veľká vďaka Peťovi, Lacovi a Jurajovi a všetkým vedúcim. Ste super, wachumba forever !...
 • ...Chcela by som sa poďakovať vedúcim za všetko čo pre nás robia. Tento tábor je nezabudnuteľným a neopakovateľným a každý rok sa domov vrátim zo slovami "Budúci rok ideme zase" vytvorili sme si komunitu ľudí ktorí sa tam vrátia nie len kvôli táboru ale hlavne kvôli vedúcim. Ďakujem wachumbe že mi spríjemnili leto dvomi tábormi v tatrách.Budúci rok sa vidíme určite znova...
 • ...Rada by som Vám povedala, že ste naozaj výnimočná cestovka, ktorá organizuje tábory a školy v prírode. Môj 15 ročný syn ani nechcel ísť do tábora, mal zle skúsenosti z predošlého od inej CK, má celkovo problém začleniť sa do kolektívu, ale keď sa vrátil, tak sme boli s manželom šokovaní, že plánuje ísť aj nabudúci rok dokonca na dva. A keď náš problematický syn povie, že bolo SUPER, tak som presvedčená, že nie ste len cestovka, ktorá organizuje detské tábory, ale ste aj terapia pre teenagerov. Chcem odkázať, že veľmi ďakujeme animátorom a dôsledne prepracovanému, premyslenému programu....
 • ...Zo slov mojich detí hodnotím tábor veľmi pozitívne, boli veľmi šťastné a spokojné. A chcú ísť aj budúci rok. Gratulujem. V spleti táborov, z ktorých som upadla na rok do šoku, ste skutočne skvostom. Len tak ďalej....
 • ...U nás už nie je leto bez Wachumby. Karin sa veľmi páčilo. Opäť sa vám podarilo dať dokopy tím tak šikovných mladých ľudí, ktorí deťom ukázali Tatry a pripravili skvelý program. Veľmi ďakujem všetkým vedúcim, zdravotníčke, Vám všetkým vo Wachumbe! Citujem dcéru: Napíš, že som tam bola šťastná. Ďakujem :)...
 • ...Ďakujeme veľmi pekne, syn sa vrátil v nedeľu z pobytu a má krásne zážitky. Bol tam aj minulé leto. Veľké ĎAKUJEM!...
 • ...Ďakujem krásne za úžasné zážitky, ktoré mohol môj syn spolu s vami absolvovať. Bola to naša táborová premiéra, ale tešíme sa určite na ďalší rok. Ďakujem všetkým, čo sa o ratolesti starali a prajem vám všetko dobré, nech sa vám darí. O rok dovidenia :-)...
 • ...Syn bol v tábore - Tatry Relax už po 2-krát. Tak ako on aj my s manželom sme veľmi spokojní a odporúčam váš tábor všetkým rodičom. Sme nadmieru spokojní...
 • ...Moja dcéra bola v Tatry Relax. Keď je ona spokojná, tak som spokojná aj Ja. Som veľmi spokojná s komunikáciou a riešením problému. Veľké ĎAKUJEM vedúcemu tábora Tomáš Dudík. Je ozaj super. Ešte raz Veľké Ďakujem za krásne prežitý týždeň. Už sa tešíme na ďalší rok...
 • ...Keď mi doma 14-ročný syn vychváli celý tábor od začiatku do konca, nemám čo dodať, iba ĎAKUJEM :-))))...
 • ...Syn prišiel nadmieru spokojný až tak, že túži ísť do ďalšieho tábora (ešte v tomto roku). Ja sama som veľmi spokojná, zvlášť s programom a atrakciami, niečo úžasné. Treba chodiť k moru? (ľahnúť na pláž a škvariť sa - nezmyselne?) Nikdy by pri mori nezažil a neskúsil to, čo s Vami. Teším sa a všetkým známym odporúčam Vás...
 • ...Môj syn bol u Vás v tábore druhýkrát. Veľmi sa mu páčilo, bol max. spokojný. Za všetko ďakujeme, som rada, že môj syn zažil týždeň plný zábavy, zaujímavých túr a super vedúcich...
 • ...Náš syn bol v tábore prvý raz. Veľmi sa mu páčilo a ako rodičia sme veľmi spokojní. Fotky z tábora sú úžasné a vidno, že deťom nič nechýbalo...
 • ...Celý tábor bol skvelý, o rok sa tam určite vrátim...