Späť na zoznam
 • penzión Bystrina, Tále
 • 7 - 13 rokov
 • 6 dní

Lyžiarsky tábor SnowCamp Junior

Novoročná rozprávková lyžovačka s pútavým príbehom pre mladších lyžiarov aj snowboardistov. Začiatočníkov naučíme, skúsenejších zdokonalíme a spolu si užijeme najlepší začiatok nového roka.

02.01.2024 - 07.01.2024375 €6 dni
Počet prihlásených detí podľa veku Vek (7-13)
16%
8-9
39%
10-11
45%
12-13
Počet voľných miest: 0375 € Doprava: Individuálna/Spoločná
V cene: ubytovanie, strava 5x denne, pitný režim, animačný program a atrakcie, celodenné skipasy, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na drive, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • časté otázky
 • fotogaléria
 • o sneh sa bát nemusíte
 • Termíny
Termíny

SnowCamp Junior - Strážcovia lesa

Zaži novoročnú rozprávkovú lyžovačku v krásnej horskej prírode Nízkych Tatier. Nabalíme teba, Tvojich kamarátov z leta, obľúbených, starostlivých animátorov a vyrážeme na Tále. Tu sa staneme strážcami lesa!

Aj na tento tábor:

Prečo Snowcamp Junior?

 • lyžovanie a snowboardovanie pod dohľadom inštruktorov
 • skipassy už v cene pobytu
 • program a starostlivosť špeciálne pre mladších
 • výborná horská lokalita s dostatkom snehu

Odporúčame:

 • Spoločná kombinovaná doprava na trase BA-stredisko: 25€.
 • SnowCampácka mikina ako vianočný darček: 30€.
 • Výlet do Aquacity Poprad 30€.

ubytovanie, strava 5x denne, pitný režim, animačný program a atrakcie, celodenné skipasy, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na drive, poistenie ck proti úpadku, DPH. Už 15 rokov náš najobľúbenejší lyžiarsky tábor pre mladšie deti, ktorý spája bezpečnú lyžovačku/boardovačku, s poučným rozprávkovým príbehom, v TOP lyžiarskej lokalite Nízke Tatry Tále.

Darčeky rozbalené, koláče vyjedené, čas vyraziť za ďalšími zážitkami, a nie akýmikoľvek! Spolu s kamošmi stráviš užasných 6 dní v srdci Nízkych Tatier. Spoločne budeme brázdiť svahy (začiatočníkov naučíme, pokročilejších vyjzadíme), užívať si zimné hry, aj kúpať sa v Aquacity Poprad. Viac o programe Strážcovia lesa

Lokalitu máme TOP,  budú ti ju závidieť aj rodičia - priestranný hotel v srdci Tálov a v okolí svahov dostatok, že sa tlačiť určite nebudeme (Veď predsa chceme jazdiť, nie postávať v radoch). Tu si určite zalyžujú skúsenejší aj začiatočníci - samozrejme všetko bezpečne, pod dohľadom inšturktorov a animátorov. Viac o lokalite

Tak neváhaj, chystaj výstroj (ak nemáš, nevadí, požičiame), volaj starých kamošov a poď s nami spoznať tých nových, ktorých si tu nájdeš počas fantastickej novoročnej lyžovačky na horách. O bezpečnosť aj zábavu sa postarajú Wachumba certifikovaní inštruktori/animátori (max. 8 detí na jedného). Ešte aj skipassy sú už v cene, tak stačí len prísť a užívať si zimu s Wachumbou.

Strážcovia lesa

Staň sa strážcom lesa a vydaj sa na zážitkové jazdenie v ústrety zimnému dobrodružstvu!

Neváhaj, vezmi lyže, či snowboard, čaká nás predsa skutočný novoročný rozprávkový svet! Prejazdíme krížom-krážom biele zjazdovky pod zasneženými vrcholkami Nízkych Tatier. Budeme objavovať záhady tajomného lesa, spoznámem Mavku - strážkiňu Srdca lesa, navštívime prastaré stromy, ktoré so sebou nesú poslanie a pomôžeme im v boji proti čoraz mocnejšej Kyline, ktorá chce ovládnuť celý les a získať všetko bohatstvo. A keď už nebudeme vládať oddýchneme si v Aquacity Poprad

Čo Ťa čaká:

 • skupinové lyžovanie a snowboardovanie, kde sú deti rozdelené podľa úrovne
 • dobrodružný animačný program v okolitom prostredí
 • večerný relax v teplúčku, pri zaujímavých workshopoch, spoločenských hrách, prípadne vnútorných tvorivých aktivitách
 • večerné kúpanie pri svite mesiaca v Aquacity Poprad
 • výborné stredisko ski Tále, 6 vlekov a 3 km tratí
 • príjemná atmosféra zimnej lyžovačky s partiou kamarátov z leta

Čo si  odnesieš:

 • zlepšenie Tvojej úrovne na lyžiach,či snowboarde
 • pozitívny vzťah k prírode
 • schopnosť aktívne oddychovať
 • naučíš sa nové veci o výbave lyžiara aj snowboardistu
 • spoznáš, ako sa pripraviť do zimných podmienok
 • odnesieš si skvelé zážitky z prázdnin
 • nové kamarátstva
 • ukážeme ti, že svet rozprávok je krásny a netreba sa ho vzdávať

 

Program tábora:  je svojou náročnosťou aktivít a lyžovania, špeciálne pripravený pre mladších účastníkov, ktorých lákajú zimné športy a hry. 

Lyžovať budeme na nepreplnených svahoch, kde napriek tomuto „zlatému“ týždňu nestrávime čas dlhým čakaním v rade. O zábavu a bezpečný priebeh celého pobytu sa postarajú naši vyškolení animátori a ski/snowboard inštruktori, pričom na jedného vedúceho je max. 8 detí.

Nízke Tatry - Tále

Penzión Bystrina ponúka všetko dôležité na ideálny lyžiarsky týbor - krásne prostredie na hranici národného parku Nízke Tatry, pohodlné ubytovanie, dostatok spoločenských priestorov a blízkosť až troch lyžiarských stredísk. Lokalita patrí medzi tie najobľúbenejšie pre lyžiarov a ponúka dostatok možností pre začiatočníkov aj pokročilých, a výborné snehové podmienky.

Ubytovanie:
3 až 5- lôžkové izby všetky s vlastným sociálnym zariadením.

Stredisko:
veľká reštaurácia, športoviská a lúky

Lyžovanie: 
Ski Tále - 6 vlekov, 5 zjazdoviek, zasnežované svahy od ľahkých po stredne ťažké.

 

Aký majú deti program v prípade nepriaznivého počasia?

V prípade silného vetra, víchrice alebo hlbokého mrazu je pre deti pripravený animačný program priamo v zariadení.

Ako je zabezpečený program pre deti po príchode zo svahu?

Po príchode detí si chvíľu oddýchneme, pričom sa dohliada aj na sušenie vecí zo svahu. Nasleduje animačný program až do večere, potom majú večeru, krátky odpočinok, ďalej pokračuje zábavný animačný program, hygiena a večierka. :)

Kedy sa môžem s deťmi spojiť ?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, a preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú na programe sa im nedovoláte. Pre bežné telefonáty odporúčame poobednú siestu alebo odpočinok po večeri. Vždy v pokynoch obdržíte telefónne číslo na hlavného vedúceho / hlavnú vedúcu tábora. Ak sa jedná o neodkladný telefonát, kontaktujte hlavného vedúceho.

Čo je dobré deťom zbaliť, aby im stíhali schnúť veci?

Odporúčame deťom zbaliť 2 zimné bundy a 2 nohavíc do snehu, 3 rukavice, náhradné topánky do snehu ak tie prvé premoknú a fajné teplučké ponožky (tých nikdy nie je dosť 😊). Ak nám počasie praje, častokrát býva aj poobedný program/hry vonku.

Ako sú deti delené do skupín na svahu?

V prvý deň deti delíme do skupín: zvlášť lyžiari a snowboardisti. Následne ich rozdelíme do skupín podľa úrovne. Dohliadame na to, aby boli deti v danej skupine na približne rovnakej úrovni, aby s nimi inštruktor mohol napredovať a zlepšovať ich schopnosti. Maximálny počet v pokročilých skupinách na inštruktora je 10 detí, pri začiatočníkoch je to max. 5 detí na inštruktora. Počas tábora s nimi pracuje stále ten istý inštruktor, ktorý jazdecké schopnosti skupiny pozná a podľa toho volí výuku na ďalšie dni.

Potrebujú mať helmu a lyžiarske okuliare?

Áno. Helma aj okuliare sú veľmi dôležité kvôli ich bezpečnosti. Ak máte možnosť, odporúčame snowboardisom chrániče zápästí, kolien a kostrče (tu sa stávajú najčastejšie úrazy). Kto sa chce cítiť naozaj bezpečne, môže si vziať aj chránič na chrbát - tzv. korytnačku. 

Je možné počas tábora deťom dohodnúť cestu domov spoločnou dopravou?

Miestenky sú na spoločnú dopravu rezervované vždy vopred. Možnosť pripísať dieťa na spoločnú dopravu vždy prejednajte telefonicky alebo mailom s našou kanceláriou. Ak máme k dispozícii ešte voľné miesta, tak Vám radi vyhovieme.

 

Ďalšie odpovede na vaše otázky nájdete v sekcii  FAQ. A to, že sa netreba báť o sneh zistíte na našom táborovom blogu.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa vám v SnowCamp Junior páčilo:

 • ...Všetko bolo na 100%. Dvojičky sa tešia už na jarný aj letný tábor. Ste najlepší!!! Ďakujeme!...
 • ...Tábor bol úžasný a hlavne deti boli spokojné. Ďakujem pekne...

6 dôvodov, prečo sa o sneh nebojíme

Zo snehu si ťažkú hlavu nerobíme a nemusíte ani vy!

Ak máte obavu či bude tento rok dosť snehu, a či si vaše deti naozaj užijú pravú zimnú lyžovačku, tak máme hneď niekoľko dôvodov, ktoré vás presvedčia, že sme sa na túto zimu dobre pripravili.

Prečo si nemusíte robiť ťažkú hlavu zo snehu:

 • výborná lokalita v Nízkych Tatrách, kde sa každý rok stabilne lyžuje na výborných podmienkách.
 • lyžiarske stredisko s kvalitným umelým zasnežovaním ako poistka,
 • Ďalšie lyžiarske strediská v blízkom okolí ako poistka, keby náhodou to naše nebolo schopné zasnežovať,
 • V prípade, že sa vám nebudú zdať snehové podmienky vhodné, máte možnosť presunúť rezerváciu na ktorýkoľvek letný či zimný tábor (ponuku letných táborov zverejníme už v priebehu decembra, takže bude z čoho vyberať). :)
 • V extrémnom prípade, keby sa počas tábora vôbec nemohlo lyžovať, máte možnosť zrušiť rezerváciu aj s vrátením zálohy bez akéhokoľvek storna.
 

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame v penzión Bystrina v obci Bystrá, kde Vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) 02.01.2024 od 10:30 do 12:00 hod. - začiatok obedom.

Odchod z tábora je 07.01.2024 do 12:00 hod.

Doprava

V prípade zakúpenia spoločnej dopravy Vám bližšie informácie budú v dostatočnom predstihu zaslané na e-mailovú adresu, ktorú máte uvedenú v prihláške.

Individuálna doprava: penzióne Bystrina sa nachádza v Nízkych Tatrách v obci Bystrá, cca 3 km od lyžiarskeho strediska Ski Tále.

GPS súradnice: 48.848338787497255, 19.60650477024815

Adresa ubytovania: penzión Bystrina, Bystrá 118, 977 01

wachumba snowcamp junior penzion bystrina01

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode ich nezabudnite predložiť vedúcemu tábora a zdravotníkovi:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie. Doporučujeme nabaliť deťom viac teplého oblečenia aj do zásoby.

 • lyžiarsku alebo snowboardovú výbavu (vrátane obalu na lyže/snowboard - povinné pre tých, čo idú spoločnou dopravou)
 • čelovka/ baterka
 • teplé zimné lyžiarske oblečenie – aj do rezervy
 • zimná ČIAPKA – odporúčame aspoň dve
 • kukla/nákrčník pod prilbu
 • lyžiarska/ snowboard prilba
 • zimné lyžiarske/ snowboard rukavice – odporúčame aspoň dva páry
 • lyžiarske/ snowboard okuliare a slnečné okuliare
 • tričká, teplé nohavice, mikiny/svetre a pod.
 • nepremokavá zimná obuv (odporúčame 2x)
 • krém na opaľovanie
 • krém na tvár, balzam na pery
 • tepláková súprava
 • pyžamo
 • dostatok spodného prádla na celý pobyt
 • aspoň 2-3 ks teplých ponožiek, lyžiarske podkolienky
 • prezúvky
 • plavky a šľapky do vody (ak ste si zakúpili doplnkový výlet do aquaparku)
 • nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • hygienické potreby (uterák - malý aj veľký), zubná kefka, pasta, mydlo, sprchový šampón, hygienické vreckovky... )
 • termoska alebo fľaša na horúci čaj (nie plastovú)
 • malý ruksak (min 20l)

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju uhradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Čo očakávať od programu?

Program tábora je zameraný predovšetkým na lyžovanie a snowboarding pod vedením skúsených inštruktorov, ako aj voľnočasové aktivity v zimnej prírode. Svahy rôznej náročnosti s umelým zasnežovaním a náš tím sú prísľubom celodenného športového vyžitia s rôznymi hrami a aktivitami. Viac o animačnom programe.

Všetky ďalšie podrobnosti Vám ochotne vysvetlíme v deň nástupu detí do tábora.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 12:30 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť 14 dní vopred.

 

Ďalšie odpovede na vaše otázky nájdete v sekcii  FAQ. A to, že sa netreba báť o sneh zistíte na našom táborovom blogu.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Zvládli sme spolu leto, zvládneme aj zimu.

Sme pripravení aj na túto zimu! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere akýchkoľvek táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva, máme skúseností z leta, kedy sme odtáborovali až 4000 detí, ani jeden prípad covidu a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na zimnú sezónu 2022:

 • Dodržiavame všetky plátné nariadenia COVID automatu a platných vyhlášok
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia, negatívny PCR/AG/LAMP test, potvrdenie o očkovaní, alebo potvrdenie o prekonaní covidu od všetkých účastníkov.
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude obmedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Poskytujeme zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o očkovaní, prekonaní COVIDU.
 • Zdravotníci v tábore majú skúsenosti z leta a sú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Dávame vám garanciu vrátenia celej zálohy v prípade, že sa tábor nebude môcť konať. Ak sa tábor bude konať, no vy jednako budete mať obavy nastúpiť, a preto sa nezúčastníte (a dáte nám to vedieť najneskôr 3 dni pred začiatkom tábora), presunieme vám celú zálohu na leto, kde ju budete môcť využiť na akýkoľvek tábor.