Späť na zoznam
 • Penzión Brest - Jasenská Dolina
 • 7 - 13 rokov
 • 6 dní

Lyžiarsky tábor SnowCamp Junior

Novoročná rozprávková lyžovačka s pútavým príbehom pre mladších lyžiarov aj snowboardistov. Začiatočníkov naučíme, skúsenejších zdokonalíme a spolu si užijeme najlepší začiatok nového roka.

02.01.2023 - 07.01.2023350 €6 dni
Počet prihlásených detí podľa veku Vek (7-13)
18%
8-9
43%
10-11
39%
12-13
Počet voľných miest: 0350 € Doprava: Individuálna/Spoločná
V cene: ubytovanie, strava 5x denne, pitný režim, animačný program a atrakcie, celodenné skipasy, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na drive, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • časté otázky
 • fotogaléria
 • o sneh sa bát nemusíte
 • Termíny
Termíny

SnowCamp Junior - Pieseň snehu a hviezd

Premeň svoje sny na zasnežené dobrodružstvo plné lyžovania a snowboardovania, pri ktorom sa pridáš k Mesačným strážcom, spoznáš zázračné víly, navštíviš zimných škriatkov a pomôžeš im v boji proti čoraz mocnejšiemu Tieňu.

Aj na tento tábor:

Prečo Snowcamp Junior?

 • lyžovanie a snowboardovanie pod dohľadom inštruktorov
 • skipassy už v cene pobytu
 • program a starostlivosť špeciálne pre mladších
 • výborná horská lokalita s dostatkom snehu

Odporúčame:

 • Spoločná kombinovaná doprava na trase BA-stredisko: 25€.
 • SnowCampácka mikina ako vianočný darček: 30€.
 • Výlet do Aquaparku Turčianske Teplice:  30€.

ubytovanie, strava 5x denne, pitný režim, animačný program a atrakcie, celodenné skipasy, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na drive, poistenie ck proti úpadku, DPH. Spoločne strávime 6 dní na bielych fatranských zjazdovkách, kde o sneh nikdy nebola núdza. Každý deň budeme so skúsenými inštruktormi brázdiť svahy. Začiatočníkov naučíme ovládať lyže, či snowboard. Tí pokročilí sa vyjazdia naplno, veď svahov, vlekov aj lanoviek je tam dosť pre všetkých a v radoch sa nečaká! Viac o lokalite.

Keď si budeme chcieť oddýchnuť od jazdenia, no nie od zábavy, vkročíme do čarovnej krajiny plnej hier, ktorej brány nám otvorí pieseň Snehu a hviezd. V nej pomôžeme Deduškovi večerníčkovi zažiť odvážne dobrodružstvo a spolu si doprajeme aj rozprávkový relax v Aquaparku Turčianske Teplice (Doplatok 30€). Viac o čarovnom svete snehu a hviezd.

Tak neváhaj, chystaj výstroj (ak nemáš, nevadí, požičiame), volaj starých kamošov a poď s nami spoznať tých nových, ktorých si tu nájdeš počas fantastickej novoročnej lyžovačky na horách.

O sneh sa báť nemusíš, keďže sa tu zatiaľ každý zlatý týždeň sezóny jazdí naplno a o bezpečnosť aj zábavu sa postarajú Wachumba certifikovaní inštruktori/animátori (max. 6 detí na jedného). Ešte aj skipassy sú už v cene, tak stačí len prísť a užívať si zimu s Wachumbou.

Snowcamp Junior - Pieseň snehu a hviezd.

Roztancuj sa s piesňou snehu a vydaj sa na zážitkové jazdenie v ústrety zimnému dobrodružstvu!

Neváhaj, vezmi lyže, či snowboard, čaká nás predsa skutočný novoročný rozprávkový svet! Prejazdíme krížom-krážom biele zjazdovky pod zasneženými vrcholkami fatranských kopcov v Jasenskej doline. Objavíme horské bytosti, ktoré nás zavedú do najrôznejších rozprávok. Spoznáme pieseň tajomného ľadopádu, ktorá je kľúčom k zázrakom a pomôžeme Deduškovi Večerníčkovi rozjasniť všetky túlavé hviezdy! Dokonca aj zaslúžený oddych v aquaparku sa tomu čaru nevyhne!

Čo Ťa čaká:

 • skupinové lyžovanie a snowboardovanie, kde sú deti rozdelené podľa úrovne
 • dobrodružný animačný program v okolitom prostredí
 • večerný relax v teplúčku pri zaujímavých workshopoch, spoločenských hrách, prípadne vnútorných tvorivých aktivitách
 • večerné kúpanie pri svite mesiaca v aquaparku v Turčiansky Tepliciach
 • 6 vlekov, 1 x 4-sedačka s dĺžkou 647m., nepreplnené, zasnežované svahy od ľahkých po stredne ťažké
 • príjemná atmosféra zimnej horskej chaty s partiou kamarátov z leta

Čo si  odnesieš:

 • zlepšenie tvojej úrovne na lyžiach,či snowboarde
 • pozitívny vzťah k prírode
 • schopnosť aktívne oddychovať
 • naučíš sa nové veci o výbave lyžiara aj snowboardistu
 • spoznáš ako sa pripraviť do zimných podmienok
 • odnesieš si skvelé zážitky z prázdnin
 • nové kamarátstva
 • ukážeme ti, že svet rozprávok je krásny a netreba sa ho vzdávať

 

 

Program tábora:  je svojou náročnosťou aktivít a lyžovania, špeciálne pripravený pre mladších účastníkov, ktorých lákajú zimné športy a hry. Účastníci určite ocenia, že celé ubytovanie je iba pre nás, takže nás nikto nebude obmedzovať.

Lyžovať budeme na nepreplnených svahoch, kde napriek tomuto „zlatému“ týždňu nestrávime čas dlhým čakaním v rade. O zábavu a bezpečný priebeh celého pobytu sa postarajú naši vyškolení animátori a ski/snowboard inštruktori, pričom na jedného vedúceho je max. 6 detí.

Zimné kráľovstvo Jasenská Dolina - Národný Park Veľká Fatra

Penzión Brest ponúka všetko dôležité na ideálny lyžiarsky výcvik - krásne prostredie na hranici národného parku Veľkej Fatry, väčšiu spoločenskú miestnosť aj priestranný areál, kde vás nikto nebude rušiť. Stredisko Jasenská dolina patrí medzi tie najobľúbenejšie pre lyžiarov a lyžiarske kurzy. Nenáročné svahy poskytujú naozaj výborné podmienky pre lyžiarov začiatočníkov. Pre pokročilejších je tu veľká 4 sedačka a cca 1km dlhá zjazdovka.

Ubytovanie:
v 3-4 lôžkových izbách, všetky majú vlastné sociálne zariadenie a predsieň s úložňou lyží. 

Stredisko:
jedáleň, spoločenské miestnosti, altánok, detské ihrisko, ohnisko, lyžiareň, sušiareň, vírivka, trampolína a WIFI.

Lyžovanie:
Ski Jasenská dolina - 6 vlekov, 1 x 4-sedačka s dĺžkou 647m., zasnežované svahy od ľahkých po stredne ťažké.

 
 

Ako dlho budú deti na svahu?

Deti sú na svahu od 9:00 hod. do 11:30 hod., kde sa im po celý čas naplno venujú inštruktori lyžovania a snowboardingu. Potom majú teplý obed na penzióne, kde si aj oddýchnu a znovu sa skibusom vrátime na svah od 13:30 do 15:30. Deti sú zaradené do skupín podľa úrovne lyžovania/snowboardovania a inštruktor postupne s touto skupinou napreduje. Deti majú počas pobytu na svahu zabezpečenú desiatu.

Aký majú deti program v prípade nepriaznivého počasia?

V prípade silného vetra, víchrice alebo hlbokého mrazu je pre deti pripravený animačný program priamo v zariadení.

Ako je zabezpečený program pre deti po príchode zo svahu?

Po príchode deti si chvíľu oddýchneme, pričom sa dohliada aj na sušenie vecí zo svahu. Nasleduje animačný program až do večere, potom majú večeru, krátky odpočinok, ďalej pokračuje zábavný animačný program, hygiena a večierka. :)

Kedy sa môžem s deťmi spojiť ?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, a preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú na programe sa im nedovoláte. Pre bežné telefonáty odporúčame poobednú siestu alebo odpočinok po večeri. Vždy v pokynoch obdržíte telefónne číslo na hlavného vedúceho / hlavnú vedúcu tábora. Ak sa jedná o neodkladný telefonát, kontaktujte hlavného vedúceho.

Čo je dobré deťom zbaliť, aby im stíhali schnúť veci?

Odporúčame deťom zbaliť 2 zimné bundy a 2 nohavíc do snehu, 3 rukavice, náhradné topánky do snehu ak tie prvé premoknú a fajné teplučké ponožky (tých nikdy nie je dosť 😊). Ak nám počasie praje, častokrát býva aj poobedný program/hry vonku.

Ako sú deti delené do skupín na svahu?

V prvý deň deti delíme do skupín: zvlášť lyžiari a snowboardisti. Následne ich rozdelíme do skupín podľa úrovne. Dohliadame na to, aby boli deti v danej skupine na približne rovnakej úrovni, aby s nimi inštruktor mohol napredovať a zlepšovať ich schopnosti. Maximálny počet v pokročilých skupinách na inštruktora je 10 detí, pri začiatočníkoch je to max. 5 detí na inštruktora. Počas tábora s nimi pracuje stále ten istý inštruktor, ktorý jazdecké schopnosti skupiny pozná a podľa toho volí výuku na ďalšie dni.

Potrebujú mať helmu a lyžiarske okuliare?

Áno. Helma aj okuliare sú veľmi dôležité kvôli ich bezpečnosti. Ak máte možnosť, odporúčame deťom pribaliť aj chránič na chrbát – korytnačku.

Je možné počas tábora deťom dohodnúť cestu domov spoločnou dopravou?

Miestenky sú na spoločnú dopravu rezervované vždy vopred. Možnosť pripísať dieťa na spoločnú dopravu vždy prejednajte telefonicky alebo mailom s našou kanceláriou. Ak máme k dispozícii ešte voľné miesta, tak Vám radi vyhovieme.

Vrátite mi peniaze, ak sa tábor nebude konať kvôli covid opatreniam?

Ak sa tábor nebude konať kvôli karanténnym opatreniam súvisiacím s ochorením COVID19, už zaplatenú sumu si môžete presunúť na leto ako zálohovú platbu za letný tábor, prípadne Vám ju celú vrátime bez storna. Ak sa tábor bude konať, ale vy sa aj tak rozhodnete neísť kvôli obavám z nákazy (a oznámite nám to najneskôr do 3 dní pred začiatkom tábora), zaplatenú sumu vám  síce nevrátime, ale ani o ňu neprídete. Poslúži Vám ako záloha na letný tábor podľa vášho výberu.

 

Ďalšie odpovede na vaše otázky nájdete v sekcii  FAQ. A to, že sa netreba báť o sneh zistíte na našom táborovom blogu.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa vám v Jarnom Campe páčilo:

6 dôvodov, prečo sa o sneh nebojíme

Zo snehu si ťažkú hlavu nerobíme a nemusíte ani vy!

Ak máte obavu či bude tento rok dosť snehu, a či si vaše deti naozaj užijú pravú zimnú lyžovačku, tak máme hneď niekoľko dôvodov, ktoré vás presvedčia, že sme sa na túto zimu dobre pripravili.

Prečo si nemusíte robiť ťažkú hlavu zo snehu:

 • výborná lokalita severného svahu vo Veľkej Fatre, kde sa každý rok stabilne lyžuje na výborných podmienkách.
 • lyžiarske stredisko s kvalitným umelým zasnežovaním ako poistka,
 • Ďalšie lyžiarske strediská v blízkom okolí ako poistka, keby náhodou to naše nebolo schopné zasnežovať,
 • V prípade, že sa vám nebudú zdať snehové podmienky vhodné, máte možnosť presunúť rezerváciu na ktorýkoľvek letný či zimný tábor (ponuku letných táborov zverejníme už v priebehu decembra, takže bude z čoho vyberať). :)
 • V extrémnom prípade, keby sa počas tábora vôbec nemohlo lyžovať, máte možnosť zrušiť rezerváciu aj s vrátením zálohy bez akéhokoľvek storna.
 

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame v Penzión Brest, Jasenská Dolina,kde Vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner).02.01.2023 od 10:00 do 12:00 hod.

Odchod z tábora je 07.01.2023 do 12:00 hod.

Doprava

V prípade zakúpenia spoločnej dopravy Vám bližšie informácie budú v dostatočnom predstihu zaslané na mailovú adresu, ktorú máte uvedenú v prihláške.

Intividuálna doprava: Penzión Brest, Jasenská Dolina sa nachádza v lyžiarskom stredisku Jasenská Dolina, cca 11 km od Martina

GPS súradnice: 49.01188792790593, 19.027105767790655

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie. Vzhľadom na aktuálnu situáciu, sa budeme snažiť čo najviac aktivít presunúť a realizovať vonku. Doporučujeme teda nabaliť deťom viac teplého oblečenia aj do zásoby.

 • čelovka/ baterka
 • teplé zimné lyžiarske oblečenie – aj do rezervy
 • zimná ČIAPKA – odporúčame aspoň dve
 • kukla/nákrčník pod prilbu
 • lyžiarska/ snowboard prilba
 • zimné lyžiarske/ snowboard rukavice – odporúčame aspoň dva páry
 • lyžiarske/ snowboard okuliare a slnečné okuliare
 • tričká, teplé nohavice, mikiny/svetre a pod.
 • nepremokavá zimná obuv (odporúčame 2x)
 • krém na opaľovanie
 • krém na tvár, balzam na pery
 • tepláková súprava
 • pyžamo
 • dostatok spodného prádla na celý pobyt
 • aspoň 2-3ks teplé ponožky, podkolienky
 • prezúvky
 • plavky a šľapky do vody (ak ste si zakúpili doplnkový výlet do aquaparku)
 • nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • hygienické potreby (uterák - malý aj veľký), zubná kefka, pasta, mydlo, sprchový šampón, rúško, hygienické vreckovky... )
 • termoska alebo fľaša na horúci čaj (nie plastovú)
 • malý ruksak (min 20l)

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju uhradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Čo očakávať od programu?

Program tábora je zameraný predovšetkým na lyžovanie a snowboarding pod vedením skúsených inštruktorov, ako aj voľnočasové aktivity v zimnej prírode. Svahy rôznej náročnosti s umelým zasnežovaním a náš tím sú prísľubom celodenného športového vyžitia s rôznymi hrami a aktivitami. Viac o animačnom programe.

Všetky ďalšie podrobnosti Vám ochotne vysvetlíme v deň nástupu detí do tábora.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 12:30 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť 14 dní vopred.

 

Ďalšie odpovede na vaše otázky nájdete v sekcii  FAQ. A to, že sa netreba báť o sneh zistíte na našom táborovom blogu.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Zvládli sme spolu leto, zvládneme aj zimu.

Sme pripravení aj na túto zimu! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere akýchkoľvek táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva, máme skúseností z leta, kedy sme odtáborovali až 4000 detí, ani jeden prípad covidu a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na zimnú sezónu 2022:

 • Dodržiavame všetky plátné nariadenia COVID automatu a platných vyhlášok
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia, negatívny PCR/AG/LAMP test, potvrdenie o očkovaní, alebo potvrdenie o prekonaní covidu od všetkých účastníkov.
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude obmedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Poskytujeme zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o očkovaní, prekonaní COVIDU.
 • Zdravotníci v tábore majú skúsenosti z leta a sú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Dávame vám garanciu vrátenia celej zálohy v prípade, že sa tábor nebude môcť konať. Ak sa tábor bude konať, no vy jednako budete mať obavy nastúpiť, a preto sa nezúčastníte (a dáte nám to vedieť najneskôr 3 dni pred začiatkom tábora), presunieme vám celú zálohu na leto, kde ju budete môcť využiť na akýkoľvek tábor.