Späť na zoznam
 • Penzión Brest - Jasenská Dolina
 • 7 - 13 rokov
 • 7 dní

Lyžiarsky tábor SnowCamp Junior

Novoročná rozprávková lyžovačka s pútavým príbehom Jacka Frosta, pre mladších lyžiarov aj snowboardistov. Začiatočníkov naučíme, skúsenejších zdokonalíme a spolu si užijeme najlepší začiatok nového roka.

02.01.2022 - 08.01.2022315 €7 dni
Počet prihlásených detí podľa veku Vek (7-13)
29%
8-9
34%
10-11
37%
12-13
Počet voľných miest: 0315 € Doprava: Individuálna/Spoločná
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, celodenné skipasy, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • hygienické a bezpečnostné opatrenia
 • pokyny k táboru
 • časté otázky
 • fotogaléria
 • o sneh sa bát nemusíte
 • Termíny
Termíny

SnowCamp Junior - Legendárna partia Jacka Frosta

Premeň s Jackom Frostom svoje sny na zasnežené dobrodružstvo plné lyžovania a snowboardovania, pri ktorom sa pridáš k Mesačným strážcom, spoznáš zázračné víly, navštíviš zimných škriatkov a pomôžeš im v boji proti čoraz mocnejšiemu Tieňu.

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, celodenné skipasy, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH. Spoločne strávime 7 dní na bielych fatranských zjazdovkách, kde o sneh nikdy nebola núdza. Každý deň budeme so skúsenými inštruktormi brázdiť svahy. Začiatočníkov naučíme ovládať lyže či snowboard, tí pokročilí sa vyjazdia do sýtosti, veď svahov, vlekov aj lanoviek je tam dosť pre všetkých a v radoch sa nečaká! Viac o lokalite.

Keď si budeme chcieť oddýchnuť od jazdenia, no nie od zábavy, tak odbehneme do Aquaparku Turčianske Teplice (výlet sa bude organizovať len v prípade dobrej pandemickej situácie. Doplatok na mieste 30Є), alebo sa vyšantíme s Jackom Frostom pri oslobodzovaní Ľadových hôr, ktoré dokážu premeniť detské sny na skutočnosť.Viac o dobrodružstve s Jackom Frostom.

Tak neváhaj, chystaj výstroj (ak nemáš, nevadí, požičiame), volaj starých kamošov a poď s nami spoznať tých nových, ktorých si tu nájdeš počas fantastickej novoročnej lyžovačky na horách.

O sneh sa báť nemusíš, keďže sa tu zatiaľ každý zlatý týždeň sezóny jazdí naplno a o bezpečnosť aj zábavu sa postarajú Wachumba certifikovaní inštruktori/animátori (max. 6 detí na jedného). Ešte aj skipassy sú už v cene, tak stačí len prísť a užívať si zimu s Wachumbou.

Mesační strážcovia zachráňujú sny.

A teba volajú, aby si sa k nim pridal!

Ľadové štíty odpradávna strážili všetky detské sny. Za úplného mesačného svitu dokázali mnohé z nich naplniť. Avšak mocný Tieň zakryl mesiac, ktorý už na Ľadové hory nesvieti a teraz Jack Frost hľadá skupinku strážcov, ktorí mu pomôžu navrátiť svit mesiaca na ľadové štíty.

Na tejto dobrodružnej ceste prejazdíme krížom-krážom biele zjazdovky v Belianských Tatrách. Pridáme sa k Mesačným strážcom a spolu s Jackom Frostom pomôžeme Sandmanovi poraziť nočné mory a ochrániť detské sny. Spolu so Severom vytvoríme v jeho dielni rôzne výtvory, ktoré sa nám hodia pri našich mesačných misiách, vydáme sa zachrániť Zúbkovu vílu spolu so stratenou armádou spomienok a navrátime Zajacovi jeho miznúcu silu.  A ak si budeme potrebovať oddýchnuť pôjdeme sa okúpať do aquaparku za svitu mesiaca, ktorý nám ukáže cestu až na Ľadové hory, kde sú schované všetky detské sny.

Neboj sa teda snívať a poď si splniť niektoré sny už teraz! Odvážna vília mocnosť, hraví škriatkovia zo Severských svahov aj Sandman, ktorí má naporúdzi tie najkrajšie príbehy na každý deň, sú už pripravení užiť si všetky dobrodružstvá! “Pridáš sa?”. Čakáme už len na teba!

 

Celotáborový program je situovaný do troch blokov:

 • skupinové lyžovanie a snowboardovanie, kde sú deti rozdelené podľa úrovne
 • dobrodružný animačný program v okolitom prostredí
 • večerný relax v teplúčku pri zaujímavých workshopoch, spoločenských hrách, prípadne vnútorných tvorivých aktivitách

Program tábora:  je svojou náročnosťou aktivít a lyžovania, špeciálne pripravený pre mladších účastníkov, ktorých lákajú zimné športy a hry. Účastníci určite ocenia, že celé ubytovanie je iba pre nás, takže nás nikto nebude obmedzovať.

Lyžovať budeme na nepreplnených svahoch, kde napriek tomuto „zlatému“ týždňu nestrávime čas dlhým čakaním v rade. O zábavu a bezpečný priebeh celého pobytu sa postarajú naši vyškolení animátori a ski/snowboard inštruktori, pričom na jedného vedúceho je max. 6 detí.

Zimné kráľovstvo Jasenská Dolina - Národný Park Veľká Fatra

Penzión Brest ponúka všetko dôležité na ideálny lyžiarsky výcvik - krásne prostredie na hranici národného parku Veľkej Fatry, väčšiu spoločenskú miestnosť aj priestranný areál, kde vás nikto nebude rušiť. Stredisko Jasenská dolina patrí medzi tie najobľúbenejšie pre lyžiarov a lyžiarske kurzy. Nenáročné svahy poskytujú naozaj výborné podmienky pre lyžiarov začiatočníkov. Pre pokročilejších je tu veľká 4 sedačka a cca 1km dlhá zjazdovka.

Ubytovanie:
v 3-4 lôžkových izbách, všetky majú vlastné sociálne zariadenie a predsieň s úložňou lyží. 

Stredisko:
jedáleň, spoločenské miestnosti, altánok, detské ihrisko, ohnisko, lyžiareň, sušiareň, vírivka, trampolína a WIFI.

Lyžovanie:
Ski Jasenská dolina - 6 vlekov, 1 x 4-sedačka s dĺžkou 647m., zasnežované svahy od ľahkých po stredne ťažké.

 
 

Ako dlho budú deti na svahu?

Deti sú na svahu od 9:00 hod. do 11:30 hod., kde sa im po celý čas naplno venujú inštruktori lyžovania a snowboardingu. Potom majú teplý obed na penzióne, kde si aj oddýchnu a znovu sa skibusom vrátime na svah od 13:30 do 15:30. Deti sú zaradené do skupín podľa úrovne lyžovania/snowboardovania a inštruktor postupne s touto skupinou napreduje. Deti majú počas pobytu na svahu zabezpečenú desiatu.

Aký majú deti program v prípade nepriaznivého počasia?

V prípade silného vetra, víchrice alebo hlbokého mrazu je pre deti pripravený animačný program priamo v zariadení.

Ako je zabezpečený program pre deti po príchode zo svahu?

Po príchode deti si chvíľu oddýchneme, pričom sa dohliada aj na sušenie vecí zo svahu. Nasleduje animačný program až do večere, potom majú večeru, krátky odpočinok, ďalej pokračuje zábavný animačný program, hygiena a večierka. :)

Kedy sa môžem s deťmi spojiť ?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, a preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú na programe sa im nedovoláte. Pre bežné telefonáty odporúčame poobednú siestu alebo odpočinok po večeri. Vždy v pokynoch obdržíte telefónne číslo na hlavného vedúceho / hlavnú vedúcu tábora. Ak sa jedná o neodkladný telefonát, kontaktujte vedúceho.

Čo je dobré deťom zbaliť, aby im stíhali schnúť veci?

Odporúčame deťom nabaliť 2 zimné bundy a 2 nohavíc do snehu, 3 rukavice, náhradné topánky do snehu ak tie prvé premoknú a fajné teplučké ponožky (tých nikdy nie je dosť 😊). Ak nám počasie praje, častokrát býva aj poobedný program/hry vonku.

Ako sú deti delené do skupín na svahu?

V prvý deň deti delíme do skupín: zvlášť lyžiari a snowboardisti. Následne ich rozdelíme do skupín podľa úrovne. Dohliadame na to, aby boli deti v danej skupine na približne rovnakej úrovni, aby s nimi inštruktor mohol napredovať a zlepšovať ich schopnosti. Maximálny počet v pokročilých skupinách na inštruktora je 10 detí, pri začiatočníkoch je to max. 5 detí na inštruktora. Počas tábora s nimi pracuje stále ten istý inštruktor, ktorý jazdecké schopnosti skupiny pozná a podľa toho volí výuku na ďalšie dni.

Potrebujú mať helmu a lyžiarske okuliare?

Áno. Helma aj okuliare sú veľmi dôležité kvôli ich bezpečnosti. Ak máte možnosť, odporúčame deťom pribaliť aj chránič na chrbát – korytnačku.

Je možné počas tábora deťom dohodnúť cestu domov hromadnou dopravou?

Miestenky sú na hromadnú dopravu rezervované vždy vopred. Možnosť pripísať dieťa na hromadnú dopravu vždy prejednajte telefonicky alebo mailom s našou kanceláriou. Ak máme k dispozícii ešte voľné miesta, tak vám radi vyhovieme.

Vrátite mi peniaze, ak sa tábor nebude konať kvôli covid opatreniam?

Ak sa tábor nebude konať kvôli karanténnym opatreniam súvisiacím s ochorením COVID19,už zaplatenú sumu si môžete presunúť na leto ako zálohovú platbu za letný tábor, prípadne vám ju celú vrátime bez storna. Ak sa tábor bude konať, ale vy sa aj tak rozhodnete neísť kvôli obavám z nákazy (a oznámite nám to najneskôr do 3 dní pred začiatkom tábora), zaplatenú sumu vám  síce nevrátime, ale ani o ňu neprídete. Poslúži vám ako záloha na letný tábor podľa vášho výberu.

 

Ďalšie odpovede na vaše otázky nájdete v sekcii  FAQ. A to, že sa netreba báť o sneh zistíte na našom táborovom blogu.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa vám v Jarnom Campe páčilo:

6 dôvodov, prečo sa o sneh nebojíme

Zo snehu si ťažkú hlavu nerobíme a nemusíte ani vy!

Ak máte obavu či bude tento rok dosť snehu, a či si vaše deti naozaj užijú pravú zimnú lyžovačku, tak máme hneď niekoľko dôvodov, ktoré vás presvedčia, že sme sa na túto zimu dobre pripravili.

Prečo si nemusíte robiť ťažkú hlavu zo snehu:

 • výborná lokalita severného svahu vo Veľkej Fatre, kde sa každý rok stabilne lyžuje na výborných podmienkách.
 • lyžiarske stredisko s kvalitným umelým zasnežovaním ako poistka,
 • Ďalšie lyžiarske strediská v blízkom okolí ako poistka, keby náhodou to naše nebolo schopné zasnežovať,
 • V prípade, že sa vám nebudú zdať snehové podmienky vhodné, máte možnosť presunúť rezerváciu na ktorýkoľvek letný či zimný tábor (ponuku letných táborov zverejníme už v priebehu decembra, takže bude z čoho vyberať). :)
 • V extrémnom prípade, keby sa počas tábora vôbec nemohlo lyžovať, máte možnosť zrušiť rezerváciu aj s vrátením zálohy bez akéhokoľvek storna.
 

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame v Penzión Brest, Jasenská Dolina,kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner).2.1.2022 od 10:00 do 12:00 hod.

Odchod z tábora je 8.1.2022 do 12:00 hod.

Doprava

V prípade zakúpenia spoločnej dopravy Vám bližšie informácie budú v dostatočnom predstihu zaslané na mailovú adresu, ktorú máte uvedenú v prihláške.

Intividuálna doprava: Penzión Brest, Jasenská Dolina sa nachádza v lyžiarskom stredisku Jasenská Dolina, cca 11 Km od Martina

GPS súradnice: 49.01188792790593, 19.027105767790655

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 •  vyhlásenie rodiča a potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa – v súlade s §4 ods.1,2 a 3 Nariadenia vlády č. 526/2007
 •  kartičku poistenca – kópia
 • lieky, ktoré dieťa pravidelne užíva
 • negatívny AG test nie starší ako 48 hod, alebo PCR/LAMP test nie starší ako 72 hod.
 • deti staršie ako 12 rokov a 2 mesiace - potvrdenie o očkovaní/prekonaní covidu. (Kompletne zaočkovaná osba je 14 dní po druhej dávke, alebo 21 dní po jednodávkovej vakcíne)

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie. Vzhľadom na aktuálnu situáciu, budeme sa snažiť čo najviac aktivít presunúť a realizovať vonku. Doporučujeme teda nabaliť deťom viac teplého oblečenia aj do zásoby.

 • čelovka/ baterka
 • teplé zimné lyžiarske oblečenie – aj do rezervy
 • respirátor - do interieru, šál/kukla/šatka na prekrytie dýchacích ciest do exterieru.
 • zimná ČIAPKA – odporúčame aspoň dve
 • lyžiarska/ snowboard prilba
 • zimné lyžiarske/ snowboard rukavice – odporúčame aspoň dva páry
 • lyžiarske/ snowboard okuliare a slnečné okuliare
 • tričká, teplé nohavice, mikiny/svetre a pod.
 • nepremokavá zimná obuv
 • krém na opaľovanie
 • krém na tvár
 • tepláková súprava
 • pyžamo
 • dostatok spodného prádla (aby si deti v tábore nemuseli prať)
 • teplé ponožky, podkolienky
 • športová (2 ks) a domáca obuv – prezúvky
 • nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • hygienické potreby (uterák aj osuška, zubná kefka, pasta, mydlo, sprchový šampón, rúška, dezinfekcia.. )
 • malý ruksak (do 30 l)

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Čo očakávať od programu?

Program tábora je zameraný predovšetkým na lyžovanie a snowboarding pod vedením skúsených inštruktorov, ako aj voľnočasové aktivity v zimnej prírode. Svahy rôznej náročnosti s umelým zasnežovaním a náš tím sú prísľubom celodenného športového vyžitia s rôznymi animovanými hrami a aktivitami. Viac o animačnom programe.

Všetky ďalšie podrobnosti Vám ochotne vysvetlíme v deň nástupu detí do tábora.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 13:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť vopred.

 

Ďalšie odpovede na vaše otázky nájdete v sekcii  FAQ. A to, že sa netreba báť o sneh zistíte na našom táborovom blogu.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Zvládli sme spolu leto, zvládneme aj zimu.

Sme pripravení aj na túto zimu! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere akýchkoľvek táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva, máme skúseností z leta, kedy sme odtáborovali až 4000 detí, ani jeden prípad covidu a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na zimnú sezónu 2022:

 • Dodržiavame všetky plátné nariadenia COVID automatu a platných vyhlášok
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia, negatívny PCR/AG/LAMP test, potvrdenie o očkovaní, alebo potvrdenie o prekonaní covidu od všetkých účastníkov.
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude obmedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Poskytujeme zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o očkovaní, prekonaní COVIDU.
 • Zdravotníci v tábore majú skúsenosti z leta a sú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Dávame vám garanciu vrátenia celej zálohy v prípade, že sa tábor nebude môcť konať. Ak sa tábor bude konať, no vy jednako budete mať obavy nastúpiť, a preto sa nezúčastníte (a dáte nám to vedieť najneskôr 3 dni pred začiatkom tábora), presunieme vám celú zálohu na leto, kde ju budete môcť využiť na akýkoľvek tábor.