Späť na zoznam
 • Penzión Bezovec, Nová Lehota
 • 5 dní
 • 46 lôžok

Škola v prírode Horná Dolná - Bezovec

Škola v prírode v horskej prírode Považského Inovca, kde sa natáča aj známy televízny seriál. Prostredie, ktoré očarilo tvorcov seriálu, očarí aj Vás.

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Referencie
 • Fotogaléria

Škola v prírode v horskej prírode Považského Inovca, kde sa natáča aj známy televízny seriál. Prostredie, ktoré očarilo tvorcov seriálu, očarí aj Vás.

V horskej prírode Považského Inovca zažijete naozaj výnimočnú školu v prírode. Ubytujete sa v útulnom penzióne s pekným okolím, navštívite dedinku Hornú Dolnú (Nová Lehota), kde sú stále prístupné miesta a kulisy z natáčania, a keď stretnete hercov, ochotne sa s deťmi odfotia :) - veď už nás poznajú - je to naša obľúbená lokalita, kde sa žiaci aj učitelia radi vracajú. Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Šikovná záloha len 5Є/žiak
✅ posunutá úhrada - až po obdržaní príspevku
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov aj počas korony (v rokoch 2020 a 2021 nás navštívilo viac ako 7500 detí)
first moment zľavy 20Є/žiak
✅ navýšili sme odmeny pedagógom až na 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Nenašli ste už voľný Váš ideálny termín? Pozrite si ďalšie zariadenie v tejto lokalite tu.

Termín Stav Cena
08.05.2023 - 12.05.2023 (5 dní) Vypredaný 138 € prihlásiť sa
15.05.2023 - 19.05.2023 (5 dní) Vypredaný 138 € prihlásiť sa
22.05.2023 - 26.05.2023 (5 dní) Vypredaný 138 € prihlásiť sa
29.05.2023 - 02.06.2023 (5 dní) Vypredaný 141 € prihlásiť sa
05.06.2023 - 09.06.2023 (5 dní) Vypredaný 141 € prihlásiť sa
12.06.2023 - 16.06.2023 (5 dní) Vypredaný 141 € prihlásiť sa
19.06.2023 - 23.06.2023 (5 dní) Vypredaný 141 € prihlásiť sa
04.09.2023 - 08.09.2023 (5 dní) Ešte voľný 141 € prihlásiť sa
11.09.2023 - 15.09.2023 (5 dní) Ešte voľný 141 € prihlásiť sa
18.09.2023 - 22.09.2023 (5 dní) Ešte voľný 141 € prihlásiť sa
25.09.2023 - 29.09.2023 (5 dní) Ešte voľný 141 € prihlásiť sa
02.10.2023 - 06.10.2023 (5 dní) Ešte voľný 141 € prihlásiť sa
09.10.2023 - 13.10.2023 (5 dní) Ešte voľný 141 € prihlásiť sa
16.10.2023 - 20.10.2023 (5 dní) Vypredaný 141 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 17€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x autobusový výlet na Čachtický hrad a odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 17€/ žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 42€/žiak. Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 15 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Celodenný program je možné si zvoliť za cenu 57€/žiak. Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! (Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak).  Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 450€/ pobyt: Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.03., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia: V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia: Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od UNIQUA pojišťovna, a.s.

Penzión Bezovec - miesto, ktoré si Vás získa svojim prostredím.

Pohodlný rodinný penzión v peknom horskom prostredí Považského Inovca, neďaleko obce Nová Lehota. Ponúka nerušený relax v horskej prírode a určite očarí rozľahlým okolím, množstvom poznávacích turistických chodníčkov či možnosťami na originálne výlety. Vyskúšajte túto novú a zatiaľ neopozeranú lokalitu, určite neoľutujete.

Ubytovanie:
2 - 4 lôžkové izby s vlastnými sociálnymi zariadeniami. Kapacita ubytovania je 46 lôžok.

V stredisku:
ohradený areál, školiacia miestnosť, reštaurácia, detské ihrisko, záhradné posedenie, altánok

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Téma animačného programu 2023:

Fantastická 4ka - Akadémia Superhrdinov

Pedagogický cieľ:
Cieľom animačného programu je hravou formou oboznámiť deti s kľúčovými kompetenciami 21. storočia, ktoré vychádzajú zo 4C (Critical thinking, Creativity, Collaboration, Communication). V rámci stimulujúceho zážitkového programu si tieto kompetencie postupne začnú osvojovať.

Deti sa zmysluplne zabavia na čerstvom vzduchu v príjemnej a zaujímavej lokalite, hravou a zážitkovou formou získajú nové vedomosti a v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole či doma.

Priebeh animačného programu:
Animačný program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ, postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Animačný program je v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre I. a II. stupeň základných škôl.

Príbeh animačného programu pre deti:
Vydajte sa s deťmi na zážitkové dobrodružstvo v štýle super-hrdinov, ktorých má každý rád! Hravé aktivity si tu budú vyžadovať ozajstné super-schopnosti:

 • vedieť sa správne rozhodnúť,
 • vedieť sa navzájom dorozumieť a pochopiť,
 • nájsť riešenie aj v tých najzložitejších situáciách,
 • odložiť súťaživosť bokom a začať spolupracovať hoc aj s druhým tímom

4C kompetencie budú popretkávané v každodennom programe počas celého týždňa za sprievodu skúsených wachumba super-hrdinov. Pridajte sa k nám a postavte deti do role športovcov, víťazov a hrdinov, ktorí sa vždy vynájdu a zvládnu cestu do cieľa, nech je akákoľvek.

Animačný program po dňoch (podľa dĺžky pobytu a nie nevyhnutne v tomto poradí):

 • 1.deň – Komunikácia = vedieť sa správne pochopiť.
  Zoznamovacie aktivity zamerané na rozvoj schopnosti “hovoriť o sebe” zrozumiteľne sa predstaviť nielen menom. Rozvoj komunikácie cez icebreakre zamerané na spoluprácu. Aktivity na rôzne spôsoby komunikácie, odovzdávanie informácií, rozlúštenie šifry, hádanky a riešenie tímovej úlohy.  
 • 2.deň - Kreativita = vedieť nájsť cestu a vedieť vymyslieť plán.
  Aktivity na kreatívne riešenie spoločného cieľa. Kreatívne športové aktivity.
 • 3.deň - Kritické myslenie = vedieť sa správne rozhodnúť.
  Zápolenie v tímovom duchu a vzájomné preteky medzi tímami, v rozličných krátkych aktivitách, strategické hry. 
 • 4.deň - Spolupráca = vedieť nájsť spojenie - spolu dokážeme viac ako každý sám za seba.
  Rozvoj tímovej spolupráce aktivitami, kde jedinec sa spolieha na team a opačne - hry dôvery.

Obsah animačného programu:
Animačný program trvá 6 hodín denne (napr. od 14:00 do 21:00, s hodinovou pauzou na večeru - po dohodne s animátormi na mieste si viete režim dňa prehodiť a prispôsobiť podľa vašich predstáv).
Animátori spolu so silným materiálnym zabezpečením sa postarajú o kvalitný program a pomôžu s bezproblémovým chodom školy v prírode. Už ráno si deti vezmú na rozcvičku. Po obedňajšej prestávke nastupujú tímové hry, pohybové aktivity a súťaže, zábavné i náučné večerné kvízy a show, tvorivé či hrané dielničky. Animátori sú pripravení Vám pomôcť s denným režimom, plánovaním výletov či zabezpečiť nočnú hru. Celý program je navyše doplnený tancami, energizermi na dobitie nálady a večernou ceremóniou. Animátori majú priateľský no zodpovedný prístup, ktorý deti ocenia. Program je prispôsobený a upravený podľa aktuálneho počtu a veku detí.

Animátori:

 • ako jediná CK na Slovensku máme akreditované školenie animátorov Ministerstvom školstva SR,
 • pri výbere animátorov spolupracujeme s pedagogickými fakultami SR,
 • s dôrazom na bezpečnosť a individuálny prístup je na jedného animátora približne 15 žiakov,
 • animátori sú ubytovaní spolu s Vami v zariadení, takže sa vedia flexibilne prispôsobiť Vášmu rozvrhu.

Cena:
Cena animačného programu je 42 €/žiak a zahŕňa 6 hodín animácie denne, športový a animačný materiál, darček Wachumba tričko a šiltovku.

Takto sa Vám u nás páčilo:

 • "...Výborná lokalita v blízkosti turistických chodníkov. Penzión nesklamal, priestory vyhovujúce v zmysle ubytovania, stravovania, hier vnútri aj vonku..."
 • "...Chcela by som ešte raz poďakovať za školu v prírode. Počasie nám síce neprialo, ale musím pochváliť ubytovanie a stravu v Penzióne Bezovec a animátorky. Osobitne chcem poďakovať pani zdravotníčke. No a na záver ďakujem Vám pani Bobocká. Viem, že sme neboli jediná škola v prírode, ale vždy ste si našli čas na moje dotazy (ktorých nebolo málo) a snažili ste sa pomôcť. Prajem Vám v práci veľa úspechov..."
 • "...Organizácia a jednanie bolo vždy na vysokej úrovni. S lokalitou, ako aj s ubytovacím zariadením sme boli nadmieru spokojní. Páčilo sa nám, že sme boli obklopení čistou prírodou. Očakávanie naplnil aj prístup animátoriek a zdravotníčok. Boli prístupné na spoluprácu a plne prispôsobivé potrebám detí..."
 • "...Lokalitu Bezovca sme si vybrali preto, lebo nám bola veľmi dobre známa, túto lokalitu s kolegyňou vyhľadávame i súkromne, pre jej božský pokoj, najmä počas týždňa mimo sezóny. kolie hotela bolo plné zelene, rovno pod oknami sa nachádza obrovská lúka ako stvorená ne realizáciu nekonečného množstva aktivít. Bezovec ponúka krásnu prírodu ako stvorenú pre dokonalý relax tela i duše..."
 • "...Okolie Bezovca ponúka krásnu prírodu. Penzión Bezovec je nový , udržiavaný čistý. Ubytovanie v ňom je komfortné, spĺňalo naše požiadavky. I okolie penziónu je pekné, nechýba altánok, ohnisko. Strava bola dobrá, deti by uvítali domáckejšiu (chýbalo niečo sladké, múčne). Zo školy v prírode máme výborný dojem, boli sme nadmieru spokojní, prežili sme 5 dní plných rôznych aktivít, máme kopec zážitkov, na ktoré budú deti dlho spomínať...
 • "...bytovacie zariadenie bolo na vysokej úrovni, cítili sme sa tu príjemne a personál bol milý a ústretový..."
 • "...Dobrý deň, boli sme nadmieru spokojní so všetkým, aj s ubytovaním, aj so stravou. Veľká vďaka patrí animátorom, ktorí vymýšľali pre deti zaujímavý program..."
 • "...Boli sme spokojní s pobytom v Penzióne Bezovec. Ubytovanie bolo pekné, čisté. Strava bola dobrá, chutná. Porcie mohli byť trochu väčšie, keďže sme mali deti 12 - ročné. Personál penziónu bol milý a tolerantný. Prostredie a okolie penziónu bolo tiež pekné a vhodné pre deti. Vaši animátori pracovali profesionálne, boli milí a priateľskí k deťom. Deti si ich veľmi obľúbili..."