Späť na zoznam
 • Jedľové Kostoľany - Pohronský Inovec
 • 8 - 14 rokov
 • 9 dní

Funfária

Letná bláznivá FUNkrajina s FUNangličtinou, ktorá otvára svoje brány všetkým detským FUNobčanom, ktorí chcú cez leto uniknúť z nudného sveta dospelých.

13.07.2019 - 21.07.2019245 €9 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
9%
7-8
49%
9-10
29%
11-12
13%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
69%
31%
Počet voľných miest: 1245 € Doprava: Individuálna
10.08.2019 - 18.08.2019245 €9 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
5%
7-8
44%
9-10
40%
11-12
12%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
58%
42%
Počet voľných miest: 1245 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Funfária - Krajina legiend - dospelým neprístupná

Funfária je krajina rozmanitá a nekonečná ako detské túžby, tvorená predstavami a nápadmi jej obyvateľov.

Vo Funfárií máš istotu, že ti cez leto nič neunikne. Nemusíš sa rozhodovať, či chceš viac tvoriť a maľovať, alebo zažiť poriadne dobrodružstvo. Či sa budeš ponárať v bazéne (v stredisku máme veľký a ozaj pekný), alebo vstúpiš do strhujúceho príbehu o starých legendách a staneš sa hlavným hrdinom dávneho príbehu pri odkývaní slávnych dobrodružstiev dejín funfárie. Zažiješ poriadnu dávku dobrej nálady! Budeme brázdiť tobogány v aquaparku v Ostrihome staneme sa hrdinami v akčných hrách, dokonca aj spoznávanie FUNangličtiny je tu zábavné. Viac o programe Funfária - Krajina legiend!

Letná bláznivá FUNkrajina s FUNangličtinou, ktorá otvára svoje brány všetkým detským FUNobčanom, ktorí chcú cez leto uniknúť z nudného sveta dospelých.

Tak vstúp do nej aj TY! Čím viac FUNobčanov nás bude, čím viac FUNnápadov budeme mať a FUNangličtinu spoznávať, tým bude rozsiahlejšia a krajšia. Kto vie, možno raz pohltí aj celý ten strohý svet dospelých.

Pozri sa, ako nám bolo vo Funfárií po minulé roky.

Krajina Legiend!

FUNFÁRA spoločenstva - nás minulý rok spojila a pritom odkryla niektoré legendy.

V pokladniciach so vzácnymi pokladmi našli FUNobčania zaprášenú kroniku legiend prvých zakladateľov Funfárie. Trúfaš si ju otvoriť?

Poďme spolu odkryť jej najväčšie záhady! Večer si prečítame fantastické úryvky z kroniky a celý ďalší deň sa premení na zvyšok príbehu! Na vlastnej koži zažijeme odvážne, dobrodružné či komické príbehy postáv z legiend. A ak budeme čítať pozorne, zjaví sa nám aj hologram kroniky, aby odhalil tie najväčšie tajomstvá krajiny smiechu a radosti Funfárie!

Vyskúšaš si ako vznikali jednotlivé funfáry kedysi dávno a staneš sa kráľom či zakladateľom práve tej, ktorú si sám vyberieš. Sám budeš hrdinom v slávnom príbehu Fénixa. Prerazíš akoprvý šampión Funtagiády, kde sa ti osvedčí bystrosť a šikovnosť. Tvorivosť využiješ na výrobu prvých magických amuletov Funfár v Energolande! Na chvíľu ťa pohltia útroby veľryby, aby si na druhej strane vyliezol tobogánom v Ostrihome. A aj na angličtinu sa pozrieme cez príbehy z legiend!

Možno práve tvoje činy navždy pozmenia chod legiend a ostanú zapísané vo Funfárskej kronike hrdinov!

Angličtina v tábore je vždy tematicky osadená do táborového príbehu a programu. Výučba prebieha v malých skupinkách (podľa úrovne) 1 hodinu denne z tématicky pripravených materiálov a zároveň je aj zakomponovaná do táborového programu, hier a workshopov.

Ktorá FUNfára bude tvoja: 

wachumba-detske-tabory-detsky-tabor-funfaria-funfara-adventuristi Funfára Adventuriádov - Funfára plná dobrodružstva a akcie
wachumba-detske-tabory-detsky-tabor-funfaria-funfara-chillout Funfára Relaxádov -  Funfára plná relaxu a letnej pohody
wachumba-detske-tabory-detsky-tabor-funfaria-funfara-creativcov Funfára Kreativiádov - Funfára tvorivosti, inšpirácie a predstavivosti
wachumba-detske-tabory-detsky-tabor-funfaria-funfara-happy Funfára Happyiádov - Funfára plná bláznivých hier, smiechu a žartíkov
wachumba-detske-tabory-detsky-tabor-funfaria-funfara-dream Funfára Fantasiádov - Funfára príbehov a bájnych bytostí

Nezabudni, to ako sa ukážeš tento rok, to ktorá Funfária vyhrá, rozhodne o tom, akým smerom sa bude uberať krajina Funfária po ďalšie roky! Už nežiješ len týmto letom, už aj rozhoduješ, ako si užiješ to ďalšie!

Tábor je vhodný pre mladších aj trochu starších FUNfáristov, ktorí by najradšej do svojho leta zamiešali čo najviac zážitkov a nechú sa zamerať iba na jeden typ tábora. Aj trochu tvorivosti, aj akčné a behacie hry s rovesníkmi, taktiež poriadna dávka fantázie a rozprávkových príbehov. Počas tábora sami môžu do určitej miery rozhodovať, akú chcú mať svoju Funfáriu a tým si dotvárať leto podľa seba, zároveň spolu s rovesníkmi budovať svoju detskú krajinu aj do ďalších rokov. Je vhodný ako pre začínajúcich táborníkov, tak aj pre deti, ktoré sú už zvyknuté chodiť do táborov.

Kde nájdeš krajinu Funfáriu

Funfáriu nájdeš schovanú v peknej horskej prírode Tribeča a Pohronského Inovca. Všetkých FUNobčanov tu privíta rozsiahly Areál Zdravia Jedľové Kostoľany, ktorý nám poskytne všetko pre dokonalé prázdninové dobrodružstvo.

Pohodlný penzión so všetkým pohodlím a komfortom, ktorý každý FUNobčan potrebuje, nádhernú prírodnú scenériu, izolované a bezpečné horské prostredie bez vonkajších ruchov a množstvo športovísk, vrátane veľkého bazénu.

Ubytovanie:
2 až 4-lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením a sprchou, vždy v blízkosti izby starostlivých vedúcich

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, TV, DVD, WIFI internet, 3 altánky, vonkajší tanečný parket, ohnisko, detské ihrisko, jazierko, vonkajší bazén, futbalové a multifunkčné ihrisko

Ako sa môžeme spojiť s deťmi?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú na programe, sa im nedovoláte. Pre bežné telefonáty odporúčame poobednú siestu alebo odpočinok po večeri. Vždy v pokynoch obdržíte telefónne číslo na hlavného vedúceho / hlavnú vedúcu tábora. Ak sa jedná o neodkladný telefonát, kontaktujte vedúceho.

Do ktorej Funfárie prihlásiť svoje dieťa?

Priamo na stránke pod táborom Funfária v sekcii program nájdete opis jednotlivých „funfár“, následne v prihláške zvoľte tú, ktorá najviac vystihuje Vaše dieťa.

Potrebujú deti na výlet aj cestovný pas?

Túto informáciu si vždy viete zistiť pri nástupe do tábora alebo telefonicky. Kontakt na hlavného vedúceho máte uvedený v e-maile „organizačné pokyny“, ktorý ste obdržali pred nástupom do tábora. Pokiaľ má Vaše dieťa do 15 rokov, je potrebné do tábora priniesť aj cestovný pas dieťaťa. V opačnom prípade, ak má Vaše dieťa 15+, postačí občiansky preukaz.

Ako často sa deti kúpu v bazéne, ktorý máte v stredisku?

Ak nám podmienky a počasie dovolia, snažíme sa s deťmi uskutočňovať aktivity v bazéne denne. Pobyt v bazéne máme ako aktívny oddych počas horúcich dní. 😊

Ako je to s úschovou mobilov a cenností počas tábora?

Mobilné telefóny, peniaze alebo iné cennosti odporúčame dať do úschovy k vedúcim v tábore. Predídete tak prípadnej strate. Ak Vaše dieťa počas tábora potrebuje telefón či peniaze, vedúci mu ich odovzdá.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám vo Funfárií páčilo:

 • ...Super tábor... Evička si vás veľmi pochvaľovala a o rok príde znova, už teraz sa teší... dakujemeeeee...
 • ...Veľká spokojnosť, syn bol nadšený a ešte by bol ostal. Skvelé, že deti trávili minimum času s elektronikou.... A je fajn pre rodiča vidieť fotky na FCB, že je všetko o.k. Ďakujem...
 • ...Ste skvelí! Dcérka je úplne nadšená a má kooopec zážitkov z tábora. Ďakujeme :-)...
 • ...Tešíme sa o rok...
 • ...Ďakujem za perfektne strávený týždeň mojich synov...
 • ...Dieťa bolo maximálne spokojné :)...
 • ...S týmto táborom veľká spokojnosť....
 • ...Ste skvelí! Dcérka je úplne nadšená a má kooopec zážitkov z tábora.Ďakujeme :-)....
 • ...Dcére sa páčilo ,vedúci boli super a všetko bolo super....
 • ...Dobrý deň. S vašim táborom sme boli veľmi spokojní. Dieťa sa nám vrátilo domov šťastné a plné zážitkov. Veľký obdiv a vďaka mladým animátorom!!! Vrelo odporúčam!....
 • ...Vedúci boli skvelí, veľmi som ocenila stručné hromadné sms od vedúceho z tábora o dianí, super bolo priebežné dopĺňanie foto. Vďaka....
 • ...Naša dcéra bola teraz v tabore Funfária prvykrát. A veľmi sa jej páčilo. Bola veľmi spokojná ako s programom, tak aj s vedúcimi a nám sa hlavne páčilo prostredie v Jedlových Kostoľanoch...doslova v lone prírody. Ďakujeme....