Školy v prírode 2026 first moment Zimné a jarné lyžiarske tábory 120 000+ nadšených detí 96% 4,8

Škola v prírode Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica

 
 
 
 

Výhody lokality:

  • hotel priamo pod tatranskými štítmi
  • Ušetrite na doprave! Zadarmo vláčikom až priamo k hotelu!
  • centrálna časť Tatier, odkiaľ máte všade blízko
  • kapacita 100 lôžok
  • priamo v centre najznámejšej tatranskej osady - Tatranská Lomnica
  • zastávka vlaku neďaleko strediska
  • veľa možností na výlety a exkurzie
  • Animátori s akreditáciou Ministerstva školstva

Bližšie do Tatier sa už nedá! Škola v prírode v TOP lokalite a vo výbornom hoteli pod štítmi Tatier.

O škole v prírode

Škola v prírode Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica

Škola v prírode v srdci Tatier s výhľadom priamo na Lomnický štít.  Lepšiu lokalitu a školu v prírode v Tatrách nenájdete. Kvalitný hotel v Tatranskej Lomnici, s výhľadmi na tatranské štíty. Odtiaľto budete mať všade do Tatier blízko. A čo je len kúsok ďalej, tam Vás zadarmo odvezie tatranský vláčik, ktorý má zastávku len 5 minút od hotela. Rezervujte, kým sa dá, lebo termíny v tomto stredisku budú rýchlo preč! Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba benefity a garancie:

  • Vratná záloha len 10Є/žiak
  • First moment zľava 30Є/žiak
  • Odmeny pedagógom 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
  • Úhrada až po obdržaní príspevku

 
 
 
 
 

Možnosti na výlety:

 

Nájdite k nám cestu

Ukázať trasu
Lokalita

Tatranská Lomnica - Vaša vstupná brána do tatranskej prírody.

Kvalitný 3* hotel s prírodným okolím uprostred Tatier, ktorý žiakom a učiteľom poskytne bezpečné zázemie a základňu pre ich výpravy do tatranskej prírody. Výhľad budete mať priamo na majestátne štíty, chodníčky, ktoré povedú do rôznych kútov Tatier začínajúce rovno pri hoteli, alebo Vás k nim dopraví tatranský vláčik. Keď práve nebudete na výprave, určite oceníte rozľahlý areál na hry, mimo hlavných turistických centier.

Ubytovanie:

  • 2 - 4 lôžkových izbách a 6 lôžkových apartmánoch, všetky s vlastným sociálnym zariadením. Kapacita ubytovania je 100 lôžok.

Stredisko:

  • spoločenská miestnosť, reštaurácia, WIFI, trávnaté plochy okolo hotela, krytá športová hala, tenisové kurty, fitnes centrum

Zábery zo Školy v prírode


Wachumba+ služby

Doplnkové služby

Za príplatok

  • Wachumba Benefit*
    17€/žiak
  • Animačný program**
    55€/žiak
  • Zdravotník na pobyt
    570€/pobyt
  • Doprava
    Individuálna kalkulácia
  • Poistenie
    Od 1,40€/ za žiaka na deň

Wachumba Benefit 17€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x výlet do Múzea TANAPu a odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. (*Minimálny počet žiakov je 35). Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

 

Animačný program: (**platí pri minimálnom počte 25 žiakov. Pri počte žiakov 24 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si animačný program Vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 15 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Viac o animačnom programe.

 

Zdravotník na pobyt: Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 28.02., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

 

Doprava: V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

 

Poistenie: Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od Uniqa pojišťovna a.s.


 
 
 

Zábery zo Školy v prírode

Program pre školu v prírode

Animačný program – Wachumba Safari

Keď sa povie safari, väčšine sa vybaví Afrika – levy, zebry, žirafy, hrochy a iné exotické zvieratá. Vedeli ste, že slovo „safari“ pochádza zo svahilčiny (rovnako ako Wachumba = vášeň/láska) a znamená cesta/výlet/putovanie?

Wachumba Safari je zážitková cesta k well-beingu a duševnej pohode. Deti na nej stretnú množstvo „zvieratiek“ – sprievodcov, od ktorých získajú užitočné rady a múdrosti: ako byť spokojný, zvládať výzvy a náročnejšie okamihy, tešiť sa zo života, postaviť sa za seba a uvedomovať si svoju jedinečnosť aj seba-hodnotu.

Čaká ich putovanie plné smiechu, hier, zdravého pohybu, originálnych aktivít a vzácnych spoločných chvíľ so spolužiakmi. Sprievodcami budú skúsení Wachumba animátori (s akreditáciou) a „zvieratká“, ktoré deťom odovzdajú cenné múdrosti na ich ďalšej životnej ceste – na ich vlastnom safari.

 

🐾 Zvierací sprievodcovia na Wachumba Safari

Nemusíš všetko zvládnuť sám. Aj mravec – hoci je vzhľadom na svoje telo najsilnejší na svete – vie požiadať o pomoc a väčšinu vecí zvládajú spoločne ako usilovné mravčeky.

Papagáj hovorí, čo má na srdci. Aj ty môžeš! V prírode papagáje nahlas dávajú najavo, keď niečo chcú alebo keď hrozí nebezpečenstvo. Preto je dôležité hovoriť o tom, čo cítiš a čo potrebuješ.

Veverička väčšinu roka behá a zbiera oriešky, v zime oddychuje a čerpá zo zásob. Hýb sa a staraj sa o telo, no nezabúdaj ani na regeneráciu.

Existuje veľa rôznych plemien, no všetkých psov spája, že sú najlepší priateľ človeka. Aj my sa pozerajme na to, čo máme spoločné, nie na to, čo nás rozdeľuje.

Aj malý ježko sa vie brániť a dať najavo, keď sa necíti dobre. Neboj sa povedať nie, aj keď to môže byť nepríjemné.

Delfíny slobodne brázdia more, rady sa hrajú a držia pri sebe kamarátov i rodinu. Rob to, čo ťa baví, a tráv čas s ľuďmi, s ktorými sa cítiš dobre.

Slon si vie jasne povedať, keď má dosť – dupne a ukáže hranice. Aj ty máš právo dupnúť si – postaviť sa za seba alebo za svojich kamarátov.

Nie každý rozumie, prečo ďateľ „ďube“ do stromu, ale on vie, že ho to vedie k cieľu. Keď veríš, že je niečo správne, makaj na tom vytrvalo.

Každý sa niečoho bojí – deti, dospelí aj zajko. Uč sa postaviť strachu a hľadať v sebe odvahu, ktorá bude vždy o kúsok väčšia.

Lastovičky každý rok putujú za teplom a lúčia sa s miestami, z ktorých odchádzajú, lebo vedia, že ich čakajú ďalšie pekné. Neboj sa zmien a teš sa na nové príležitosti.

🎯 Pedagogický cieľ:

Cieľom programu Wachumba Safari je posilňovať well-being a duševnú pohodu žiakov cez zážitkové aktivity, pohyb a bezpečné, podporné prostredie. Program rozvíja sebapoznanie, sebaúctu a odolnosť, učí žiakov pracovať s emóciami, zvládať záťaž a hľadať zdravé spôsoby, ako si udržiavať psychohygienu. Zároveň podporuje empatiu, rešpekt a kvalitné vzťahy v triede, čím priamo prispieva k pozitívnej triednej klíme a pocitu spolupatričnosti.
Ako bonus si žiaci popri tom prirodzene rozvíjajú aj prvky 4C (kritické myslenie, kreativita, kolaborácia, komunikácia) v miere, ktorá podporuje ich vnútornú pohodu a každodenné fungovanie v škole.

🧩 Priebeh animačného programu:

Program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ a postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Prebieha približne 6 hodín denne s oddychom na večeru a denným režimom prispôsobeným potrebám školy: dopoludnia priestor na školské aktivity, popoludní a večer hlavný animačný blok. Deti si užijú tímové hry, pohybové aktivity, tvorivé dielne, tematické súťaže, kvízy, tance aj nočnú hru. Jadrom je well-being a duševná pohoda – posilňujeme sebapoznanie, sebareguláciu, odolnosť, empatiu a kvalitné vzťahy v triede. Popri tom sa prirodzene rozvíjajú aj prvky 4C (komunikácia, spolupráca, kritické myslenie, kreativita) ako praktický bonus.

👨‍🏫 Na koho sa môžete spoľahnúť?

Program vedú kvalifikovaní a akreditovaní Wachumba animátori, ktorí prešli odborným školením a sú držiteľmi akreditácie MŠVVaŠ SR.

Animátori prinášajú prirodzený ľudský prístup, empatiu a citlivé vedenie, vďaka čomu dokážu pracovať s rôznymi vekovými skupinami a vytvárať bezpečné, podnetné prostredie, kde sa deti cítia prijaté, motivované a slobodné objavovať.

Zároveň spolupracujú s učiteľmi a sú pripravení pomôcť aj s denným režimom, večerným programom či technickými záležitosťami (napr. ozvučenie, rekvizity, materiál).


 
 

Hodnotenie

94/100

Napísať recenziu
Recenzie

Takto sa im v škole v prírode páčilo

 
 
 
 
 

Máme veľmi...

Máme veľmi dobrý dojem z podujatia, sme spokojní so zorganizovaním jesennej školy v prírode vo Vysokých Tatrách- v Tatranskej Lomnici - s pomocou CK Wachumba. Komunikáciu so zamestnancami CK a personálom hotela hodnotíme veľmi pozitívne, vyšli nám z ústrety, pomáhali nám aj v riešení rôznych situácií, splnili naše prosby. Ubytovanie hodnotíme na veľmi dobrej úrovni, strava bola tiež výborná, výdatná a pestrá. Tatranská Lomnica je veľmi dobrá lokalita na rôzne túry a aktivity aj pre žiakov prvého stupňa. V prípade nepriaznivého počasia sa dalo navštíviť múzeá TANAPU,SKI Múzeum a zabávať sa v priestoroch "Dobrá Hračka". V hoteli sa dalo využívať aj športový areál- priestory na šport, na spoločné posedenia pri krbe. Žiaci majú pekné zážitky z celého podujatia, chcú sa vrátiť do Tatier aj s rodičmi.
Anonymný učiteľ/ka
 
 
 
 
 
 

Celý pobyt...

Celý pobyt hodnotíme ako skvelý. Od prvej komunikácie, podávaní informácií a usmernení, ústretovosti v jednotlivých bodoch našich požiadaviek a predstáv až v po realizáciu ŠvP Tatranská Lomnica sa CK usilovala urobiť všetko pre našu spokojnosť , teda pre pohodu a šťastný pobyt detí našej školy. Ubytovanie, strava boli vynikajúce, na výbornej úrovni. Naši žiaci boli s pobytom nesmierne spokojní a šťastní.
Anonymný učiteľ/
 
 
 
 
 
 

na 1...

na 1 mínus, fakt iba drobné detaily
Anonymný učiteľ/
 
 
 
 
 
 

Dojem z...

Dojem z podujatia je výborný. Všetci zúčastnení boli ochotní, vychádzali vždy v ústrety, snažili sa čo najlepšie splniť požiadavky. Oceňujeme vysokú profesionalitu a ochotu pracovníkov reštaurácie splniť naše obmeny v jedálničku. Upravili aj spôsob vydávania stravy a úpravu zasadacieho poriadku v reštaurácii, tak aby nám čo najviac vyšli v ústrety. Jedlo bolo výborné. Rovnako prevádzkoví personál plnil drobné nedostatky okamžite. Vždy boli ústretoví, príjemní, ochotní pomôcť v akomkoľvek čase. Animátorky sa stali veľmi obľúbenými a deti na ne spomínajú iba v tom najlepšom. Doprava bola tiež na veľmi vysokej úrovni, vozidlá čisté, moderné. Vodiči priateľskí, ochotní, trpezliví, dochvíľni. Veľmi pekne ďakujeme za Váš prístup a profesionalitu. Odporúčame Vás každému.
Anonymný učiteľ/
 
 
 
 
 
 

CK Wachumba...

CK Wachumba sa teší dobrému menu v učiteľských kruhoch, a preto bola naša voľba jednoznačná
Anonymný učiteľ/ka
 
 
 
 
 
 

Hotel...

Hotel bol úplne v poriadku a aj služby, ktoré poskytoval. Hlavne strava bola podľa reakcií žiakov aj nás pedagógov vynikajúca
Anonymný učiteľ/ka
 
 
 
 
 
 

Neviem Vám...

Neviem Vám inak odpovedať, ako v superlatívoch. Organizácia - spokojnosť, lokalita - výborná, celkový dojem - na jednotku, animačný program - bezkonkurenčný a profesionálny z pedagogického hľadiska, ale aj spolupráca s animátorkami (Lucka, Veronika a Zdenka) SUPER, spoločná komunikácia - výborná a promtná. Ďakujeme, budeme Vás všade odporúčať a tiež sa tešíme na ďalšiu spoluprácu. Pekný deň. :-)
Anonymný učiteľ/ka
 
 
 
 
 
 

Animačný program...

Animačný program sa nám (deťom i pedagógom) veľmi páčil, či už po obsahovej, alebo organizačnej stránke bol zvládnutý perfektne. Animátori mali všetko do detailov pripravené, venovali sa deťom, mali pripravené zaujímavé, pre nás nové hry a aktivity, ktorým sme sa potešili a deti veľmi bavili
Anonymný učiteľ/ka
 
 
 
 
 
 

Celkový dojem...

Celkový dojem zo Švp je skvelý, strava, ubytovanie, okolie, program, animátori sa nám veľmi páčili. Ďakujem za spoluprácu
Anonymný učiteľ/ka
 
 
 
 
 
 

Pútavý program,...

Pútavý program, výborná starostlivosť. Ubytovanie nádherné a príjemný personál. Môj celkový dojem bol výborný a cítila som sa veľmi dobre
Anonymný učiteľ/ka
 
 
 
 
 
 

Dobrý deň,...

Dobrý deň, so zariadením sme boli veľmi spokojní po každej stránke. V mailoch sme vyriešili asi všetko potrebné, nič nám nechýbalo. Ďakujeme za Váš prístup a pomoc. Nech sa Vám darí
Anonymný učiteľ/ka
 
 
 
 
 
 

Lokalita +...

Lokalita + ubytovacie zariadenie: ubytovanie pekné, čisté, okolie nádherné. Celkový dojem zo školy v prírode: boli sme maximálne spokojní, taktiež aj personál nám vychádzal v ústrety, strava perfektná. Bola to naša najkrajšia švp
Anonymný učiteľ/ka
 
 
 
 
 
 

Tiež chceme...

"Tiež chceme poďakovať touto cestou za celý pobyt. Krásne ubytovanie , výborná strava, komunikácia na výbornej úrovni, animácia na veľkú spokojnosť detí. Prajeme Vašej spoločnosti veľa príjemných dní a hlavne, spokojných zákazníkov. Celý pobyt hodnotíme ako skvelý. Od prvej komunikácie, podávaní informácií a usmernení, ústretovosti v jednotlivých bodoch našich požiadaviek a predstáv až v po realizáciu ŠvP Tatranská Lomnica sa CK usilovala urobiť všetko pre našu spokojnosť , teda pre pohodu a šťastný pobyt detí našej školy. Ubytovanie, strava boli vynikajúce, na výbornej úrovni. Naši žiaci boli s pobytom nesmierne spokojní a šťastní. Ďakujeme za všetko. Hlavne za ochotu a poskytnutý obed pred odchodom. My by sme nič nemenili. Želáme spoločnosti , CK Wachumba plno vďačných a spokojných klientov"
Základná škola Jána Palárika Majcichov
 
 
 
 
 
 

na 1 mínus...

"na 1 mínus, fakt iba drobné detaily viac prepojiť tému ŠVP s hrami, ktoré sa animátori s deťmi hrajú"
Súkromná materská škola Slimáčik, M.Turkovej 22, Trenčín
 
 
 
 
 
 

Dojem z...

Dojem z podujatia je výborný. Všetci zúčastnení boli ochotní, vychádzali vždy v ústrety, snažili sa čo najlepšie splniť požiadavky. Oceňujeme vysokú profesionalitu a ochotu pracovníkov reštaurácie splniť naše obmeny v jedálničku. Upravili aj spôsob vydávania stravy a úpravu zasadacieho poriadku v reštaurácii, tak aby nám čo najviac vyšli v ústrety. Jedlo bolo výborné. Rovnako prevádzkoví personál plnil drobné nedostatky okamžite. Vždy boli ústretoví, príjemní, ochotní pomôcť v akomkoľvek čase. Animátorky sa stali veľmi obľúbenými a deti na ne spomínajú iba v tom najlepšom. Doprava bola tiež na veľmi vysokej úrovni, vozidlá čisté, moderné. Vodiči priateľskí, ochotní, trpezliví, dochvíľni. Veľmi pekne ďakujeme za Váš prístup a profesionalitu. Odporúčame Vás každému.
Základná škola akademika Jura Hronca, Rožňava
 

Inšpirujte sa

Podobné produkty

 
 
 
 
 

94% spokojnosť

snažíme sa 120%
 

18 rokov

näjväčšie know-how v rozvíjaní zážitkom
 
 
 

100 000+ detí

už zažilo Wachumbu
Najbližší termín:
po 23.03. - pia 27.03.
Termíny: 6
od 205 € 175 €/ 5 dní

Vyberte si termín

Kedy
Obsadenosť
Cena
po 23.03. - pia 27.03. / 5 dní
Voľné
205 € 175 €
% first moment do 31.10.
 
% first moment do 31.10.
po 13.04. - pia 17.04. / 5 dní
Posledných 45 miest
205 € 175 €
% first moment do 31.10.
 
% first moment do 31.10.
po 20.04. - pia 24.04. / 5 dní
Predbežne rezervované
210 € 180 €
% first moment do 31.10.
 
% first moment do 31.10.
po 27.04. - pia 01.05. / 5 dní
Posledných 45 miest
210 € 180 €
% first moment do 31.10.
 
% first moment do 31.10.
po 04.05. - pia 08.05. / 5 dní
Vypredané
210 € 180 €
% first moment do 31.10.
 
% first moment do 31.10.
po 11.05. - pia 15.05. / 5 dní
Vypredané
215 € 185 €
% first moment do 31.10.
 
% first moment do 31.10.
po 18.05. - pia 22.05. / 5 dní
Vypredané
215 € 185 €
% first moment do 31.10.
 
% first moment do 31.10.
po 25.05. - pia 29.05. / 5 dní
Vypredané
215 € 185 €
% first moment do 31.10.
 
% first moment do 31.10.
po 01.06. - pia 05.06. / 5 dní
Vypredané
220 € 190 €
% first moment do 31.10.
 
% first moment do 31.10.
po 08.06. - pia 12.06. / 5 dní
Posledných 25 miest
220 € 190 €
% first moment do 31.10.
 
% first moment do 31.10.
po 15.06. - pia 19.06. / 5 dní
Posledných 20 miest
220 € 190 €
% first moment do 31.10.
 
% first moment do 31.10.
po 22.06. - pia 26.06. / 5 dní
Vypredané
220 € 190 €
% first moment do 31.10.
 
% first moment do 31.10.
V cene
  • 4x ubytovanie
  • strava 5x denne
  • na 10 detí 1 pedagóg zadarmo
  • využívanie spoločenských priestorov a športovísk v zariadení
  • poistenie CK proti insolventnosti
  • DPH
  • cena platí pri minimálnom počte 25 žiakov
  • pri počte žiakov 24 a menej je cena vyššia o 10€/žiak
up-cadhoc benefit-plus edenred doxx ticket card-pay apple-pay visa visa-electron visa vub tatra google pay

Ďakujeme partnerom

budis mineralka