Späť na zoznam
 • Vysoke Tatry Kezmarske Zlaby
 • 5 dní
 • 88 lôžok

Škola v prírode Vysoké Tatry - Kežmarské Žľaby

Príďte zažiť tatranskú školu v prírode priamo podľa svojich predstáv! Výborný hotel s bazénom neďaleko Tatranskej Lomnice.

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Referencie
 • Fotogaléria

Príďte zažiť tatranskú školu v prírode priamo podľa svojich predstáv! Výborný hotel s bazénom neďaleko Tatranskej Lomnice.

Vedeli ste, že Vysoké Tatry boli vyhlásené medzi TOP turistické destinácie v Európe? A niet sa čomu čudovať! Taká rozmanitá príroda, majestátne štíty, horské plesá a horské chaty s nezameniteľnou atmosférou sú zárukou vždy TOP zážitkov pre učiteľov aj žiakov. A s Wachumbou sú tie zážitky ešte lepšie a silnejšie! Čaká Vás tu super vybavený hotel s bazénom a športoviskami, krásne izby, horské prostredie, poznávací animačný program a množstvo tipov na výlety a zaujímavosti. Stačí si len vybrať ideálny termín a o všetko ostatné sa postaráme.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Vratná záloha len 5Є/žiak
✅ posunutá úhrada - až po obdržaní príspevku
✅ Cestovné poistenie, ktoré kryje COVID aj karanténu
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov počas korony (v rokoch 2020 a 2021 nás navštívilo viac ako 7500 detí)
first moment zľavy 20Є/žiak
✅  odmeny pedagógom 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Nenašli ste už voľný Váš ideálny termín? Pozrite si ďalšie zariadenie v tejto lokalite tu.

Termín Stav Cena
08.05.2023 - 12.05.2023 (5 dní) Vypredaný 148 € prihlásiť sa
15.05.2023 - 19.05.2023 (5 dní) Vypredaný 148 € prihlásiť sa
22.05.2023 - 26.05.2023 (5 dní) Vypredaný 148 € prihlásiť sa
29.05.2023 - 02.06.2023 (5 dní) Vypredaný 151 € prihlásiť sa
05.06.2023 - 09.06.2023 (5 dní) Vypredaný 151 € prihlásiť sa
12.06.2023 - 16.06.2023 (5 dní) Vypredaný 151 € prihlásiť sa
19.06.2023 - 23.06.2023 (5 dní) Vypredaný 151 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 17€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x  autobusový výlet do Múzea Tanapu a odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 17€/ žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 42€/žiak. Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 15 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Celodenný program je možné si zvoliť za cenu 57€/žiak. Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! (Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak).  Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 450€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.03., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od UNIQUA pojišťovna, a.s.

Rekreačné zariadenie Kežmarské Žľaby - Vaša vstupná brána do tatranskej prírody.

Hotel s rozľahlým areálom osadený do tichej tatranskej prírody, cca 5 km od Tatranskej Lomnice. Ponúka dostatok priestoru a možností pre skupiny až do 100 žiakov. Najdete tu veľké prírodné okolie so športoviskami, dostatok spoločenských miestností a dokonca aj bazén, ktorý určite poteší deti aj Vás učiteľov. Turistické chodníky začínaju priamo pri hoteli.

Ubytovanie:
v 2 - 4 lôžkových izbách, všetky s vlastným sociálnym zariadením. Kapacita ubytovania je 88 lôžok.

V stredisku:
reštaurácia, bufet, spoločenská miestnosť s plazmovou TV, DVD a aparatúrou, zimná záhrada, športové ihriská v blízkosti zariadenia, ohnisko, wellness centrum: v cene 1x vstup do bazéna s protiprúdom. Za príplatok: vonkajšia a vnútorná fínska sauna, vonkajšia parná sauna, vnútorná aj vonkajšia vírivka, oddychová miestnosť s relaxačnou hudbou, fitnes.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Téma animačného programu 2023:

Fantastická 4ka - Akadémia Superhrdinov

Pedagogický cieľ:
Cieľom animačného programu je hravou formou oboznámiť deti s kľúčovými kompetenciami 21. storočia, ktoré vychádzajú zo 4C (Critical thinking, Creativity, Collaboration, Communication). V rámci stimulujúceho zážitkového programu si tieto kompetencie postupne začnú osvojovať.

Deti sa zmysluplne zabavia na čerstvom vzduchu v príjemnej a zaujímavej lokalite, hravou a zážitkovou formou získajú nové vedomosti a v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole či doma.

Priebeh animačného programu:
Animačný program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ, postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Animačný program je v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre I. a II. stupeň základných škôl.

Príbeh animačného programu pre deti:
Vydajte sa s deťmi na zážitkové dobrodružstvo v štýle super-hrdinov, ktorých má každý rád! Hravé aktivity si tu budú vyžadovať ozajstné super-schopnosti:

 • vedieť sa správne rozhodnúť,
 • vedieť sa navzájom dorozumieť a pochopiť,
 • nájsť riešenie aj v tých najzložitejších situáciách,
 • odložiť súťaživosť bokom a začať spolupracovať hoc aj s druhým tímom

4C kompetencie budú popretkávané v každodennom programe počas celého týždňa za sprievodu skúsených wachumba super-hrdinov. Pridajte sa k nám a postavte deti do role športovcov, víťazov a hrdinov, ktorí sa vždy vynájdu a zvládnu cestu do cieľa, nech je akákoľvek.

Animačný program po dňoch (podľa dĺžky pobytu a nie nevyhnutne v tomto poradí):

 • 1.deň – Komunikácia = vedieť sa správne pochopiť.
  Zoznamovacie aktivity zamerané na rozvoj schopnosti “hovoriť o sebe” zrozumiteľne sa predstaviť nielen menom. Rozvoj komunikácie cez icebreakre zamerané na spoluprácu. Aktivity na rôzne spôsoby komunikácie, odovzdávanie informácií, rozlúštenie šifry, hádanky a riešenie tímovej úlohy.  
 • 2.deň - Kreativita = vedieť nájsť cestu a vedieť vymyslieť plán.
  Aktivity na kreatívne riešenie spoločného cieľa. Kreatívne športové aktivity.
 • 3.deň - Kritické myslenie = vedieť sa správne rozhodnúť.
  Zápolenie v tímovom duchu a vzájomné preteky medzi tímami, v rozličných krátkych aktivitách, strategické hry. 
 • 4.deň - Spolupráca = vedieť nájsť spojenie - spolu dokážeme viac ako každý sám za seba.
  Rozvoj tímovej spolupráce aktivitami, kde jedinec sa spolieha na team a opačne - hry dôvery.

Obsah animačného programu:
Animačný program trvá 6 hodín denne (napr. od 14:00 do 21:00, s hodinovou pauzou na večeru - po dohodne s animátormi na mieste si viete režim dňa prehodiť a prispôsobiť podľa vašich predstáv).
Animátori spolu so silným materiálnym zabezpečením sa postarajú o kvalitný program a pomôžu s bezproblémovým chodom školy v prírode. Už ráno si deti vezmú na rozcvičku. Po obedňajšej prestávke nastupujú tímové hry, pohybové aktivity a súťaže, zábavné i náučné večerné kvízy a show, tvorivé či hrané dielničky. Animátori sú pripravení Vám pomôcť s denným režimom, plánovaním výletov či zabezpečiť nočnú hru. Celý program je navyše doplnený tancami, energizermi na dobitie nálady a večernou ceremóniou. Animátori majú priateľský no zodpovedný prístup, ktorý deti ocenia. Program je prispôsobený a upravený podľa aktuálneho počtu a veku detí.

Animátori:

 • ako jediná CK na Slovensku máme akreditované školenie animátorov Ministerstvom školstva SR,
 • pri výbere animátorov spolupracujeme s pedagogickými fakultami SR,
 • s dôrazom na bezpečnosť a individuálny prístup je na jedného animátora približne 15 žiakov,
 • animátori sú ubytovaní spolu s Vami v zariadení, takže sa vedia flexibilne prispôsobiť Vášmu rozvrhu.

Cena:
Cena animačného programu je 42 €/žiak a zahŕňa 6 hodín animácie denne, športový a animačný materiál, darček Wachumba tričko a šiltovku.

Takto sa Vám u nás páčilo:

 • "...Ubytovacie zariadenie na vynikajúcej úrovni, výborná dostupnosť, veľa možností športového vyžitia v areáli. Škola v prírode bola super, bez jedinej negatívnej skúsenosti..."
 • "...Chcem sa poďakovať za skvelú spoluprácu, perfektné ubytovanie - krásne izby, výborná kuchyňa, ochotní ľudia - naozaj super..."
 • "...Deťom sa veľmi páčilo, aktivity od animátorov boli fajn, a veku primerané. Prostredie je super, príroda, priestor na rôzne druhy športov, to je veľké plus tohto zariadenia..."
 • "...Keď zhrnieme celý pobyt, tak môžme konštatovať, že to dopadlo na výbornú. Myslím, že ubytovanie bolo celkom fajn. Okolie hotela je pekné. Program sme mali veľmi pestrý, tak sme žiakom nedali oddychovať ani minútuu. Boli sme na výlete v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom plese, na Hrebienku, na Kežmerskom hrade a v Belianskej jaskyni. ..."
 • "...Sme radi, že vďaka Vám sa podarilo tak rýchlo vybaviť všetky náležitosti. Potešila nás komunikácia s Vami a vedeli sme presne, čo kedy, ako, kde poslať. Jednoducho budeme Vás odporúčať aj ďalej našim kolegom a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s Vašou spoločnosťou možno aj o rok..."
 • "...Boli sme veľmi spokojní s ubytovanim. Stravovanie a hlavne ústretovosť personálu strav. zariadenia bola príkladná, vždy sa snažili vyhovieť požiadavkám detí so speciálnymi potrebami..."
 • "...Miesto ubytovania bolo na veľmi dobrom mieste, v krásnom horskom prostredí. Ubytovanie a strava zodpovedali danej úrovni. Aktivity, súťaže a činnosti, ktoré mali pre deti nachystané boli vynikajúce na prácu v skupinách a na stmelenie kolektívu, čo si veľmi ceníme. Je vidieť, že boli pripravované bohatými skúsenosťami..."
 • "...Chcem sa poďakovať za skvelú spoluprácu, veľmi vydarený pobyt, perfektné ubytovanie - krásne izby, výborná kuchyňa, ochotní ľudia - naozaj super..."
 • "...Chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať za skvelú Školu v prírode, animátori sa deťom veľmi páčili, mali ich radi, zaujali ich množstvom zábavných hier. Všetko dopadlo na výbornú, za čo Vám patrí veľká vďaka. Ďakujeme za krásne výlety, odkiaľ si deti odniesli množstvo nádherných a nezabudnuteľných zážitkov, takže ešte raz Vám patrí veľké ĎAKUJEME..."
 • "...Nádherné počasie, luxusné ubytovanie, výborný animačný program, príjemné animátorky, veľmi flexibilné a ochotné dohodnúť sa. Moje požiadavky boli akceptované a komunikácia s animátorkami bola veľmi príjemná. Deti sa tešili, zabávali sa a užívali si a to je fajn..."
 • "...Prostredie bolo super, strava výborná. Vedúci zariadenia sa snažil vo všetkom vyjsť v ústrety. Komunikácia s CK bola vynikajúca a sme veľmi spokojní. Deti sa veľmi bavili a chceli by absolvovať školu v prírode aj na budúci rok..."