Späť na zoznam
 • Vysoke Tatry Kezmarske Zlaby
 • 5 dni
 • 88 lôžok

Škola v prírode Vysoké Tatry - Kežmarské Žľaby

Najlepšiu tatranskú školu v prírode nájdete tu! Výborný hotel s bazénom neďaleko Tatranskej Lomnice

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Referencie
 • Fotogaléria

Najlepšiu tatranskú školu v prírode nájdete tu! Výborný hotel s bazénom neďaleko Tatranskej Lomnice

Vedeli ste, že Vysoké Tatry boli vyhlásené TOP turistickou destinácoiu v Európe? A niet sa čomu čudovať! Takú rozmanitú prírodu, majestátne štíty, horské plesá a horské chaty s nezameniteľnou atmosférou nám môžu všetci závidieť. Jednoducho Vysoké Tatry sú zárukou vždy TOP zážitkov pre učiteľov aj žiakov. A s Wachumbou sú to zážitky ešte lepšie. Máme pre vás super vybavený hotel s bazénom, neďaleko Tatranskej Lomnice, poznávaci animačný program a množstvo tipov na výlety a zaujímavosit. Stačí si len vybrať ideálny termín a o všetko ostatné sa postaráme.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Vratná záloha len 5Є/žiak
✅ Cestovné poistenie, ktoré kryje COVID aj karanténu
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov počas korony (v rokoch 2020 a 2021 nás navštívilo viac ako 7500 detí)
✅ first moment zľavy 10Є/žiak
✅  odmeny pedagógom 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Rezervujte si školu v prírode s first moment zľavou 10€/žiak.

Termín Stav Cena
04.04.2022 - 08.04.2022 (5 dní) Vypredaný 122 112 € prihlásiť sa
25.04.2022 - 29.04.2022 (5 dní) Vypredaný 122 112 € prihlásiť sa
02.05.2022 - 06.05.2022 (5 dní) Vypredaný 125 115 € prihlásiť sa
09.05.2022 - 13.05.2022 (5 dní) Ešte voľný 125 115 € prihlásiť sa
16.05.2022 - 20.05.2022 (5 dní) Ešte voľný 125 115 € prihlásiť sa
23.05.2022 - 27.05.2022 (5 dní) Vypredaný 125 115 € prihlásiť sa
30.05.2022 - 03.06.2022 (5 dní) Vypredaný 125 115 € prihlásiť sa
06.06.2022 - 10.06.2022 (5 dní) Ešte voľný 128 118 € prihlásiť sa
13.06.2022 - 17.06.2022 (5 dní) Ešte voľný 128 118 € prihlásiť sa
20.06.2022 - 24.06.2022 (5 dní) Vypredaný 128 118 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 15€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x  autobusový výlet do Múzea Tanapu a odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 15€/ žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 35€/žiak (platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 14 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 400€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.3., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

Rekreačné zariadenie Kežmarské žlaby - Vaša vstupná brána do tatranskej prírody.

Hotel s rozľahlým areálom osadený do tichej tatranskej prírody, cca 5 km od Tatranskej Lomnice. Ponúka dostatok priestoru a možností pre skupiny až do 100 žiakov. Najdete tu veľké prírodné okolie so šporotviskami, dostatok spoločenských miestností a dokonca aj bazén, ktorý určite poteší ako deti tak aj učiteľov. Turistické chodníky začínaju priamo pri hotely.

Ubytovanie:
v 2 až 4-lôžkových izbách, všetky s vlastným sociálnym zariadením. Kapacita ubytovania je 88 lôžok.

V stredisku:
reštaurácia, bufet, spoločenská miestnosť s plazmovou TV, DVD a aparatúrou, zimná záhrada, športové ihriská v blízkosti zariadenia, ohnisko, wellness centrum: v cene 1x vstup do bazén s protiprúdom. Za príplatok: vonkajšia a vnútorná fínska sauna, vonkajšia parná sauna, vnútorná aj vonkajšia vírivka, oddychová miestnosť s relaxačnou hudbou, fitnes

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Téma animačného programu 2022:
Byť zdraví nás baví!

Pedagogický cieľ:
Cieľom animačného programu je zoznámiť deti so zdravým životným štýlom, viesť ich k návykom k pohybu a športu, priblížiť im vedomosti z oblasti prevencie a ochrany zdravia, fungovania imunitného systému. Zároveň im chceme ozrejmiť, aká je dôležitá čistota a hygiena (umývanie si rúk, tváre, zubov, sprchovanie, upratovanie a pod.).
Deti sa zmysluplne zabavia na čerstvom vzduchu v príjemnej a zaujímavej lokalite, hravou a zážitkovou formou získajú nové vedomosti a v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole či doma. 

Priebeh animačného programu:
Animačný program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ, postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Animačný program je v súlade so Štátnym vzdelávacím programom ISCED 1 a ISCED 2 pre I. a II. stupeň základných škôl.

Príbeh animačného programu pre deti:
Objavte veľké záhady zdravia ľudského tela s hravými kamarátmi Hybkom, Vitalkou, Zmyselkom a Imunkom. Preskúmame Vitalkinu mapu, ktorá vedie k pokladu zdravia. Vypátrame všetky Zmyselkové indície pre správne fungovanie ľudského tela. Nájdeme roztratené vitamíny a spolu s Imulkom pomôžeme bielym krvinkám zvíťaziť nad vírusmi! Hybko ukáže, ako nám dobré návyky, ktoré počas pobytu budeme upevňovať, pomáhajú zvíťaziť nielen v hrách, ale aj v našom živote :). Byť zdraví nás totiž baví!
Animačný program po dňoch (podľa dĺžky pobytu a nie nevyhnutne v tomto poradí)

 • 1.deň – Vitamíny, tie mám rád, s nimi som ja kamarát! 
 • 2.deň - Zdravý pohyb, ten mať treba, veď hýbať sa nie je veda!
 • 3.deň - Vidím, cítim, počujem, tvár, ruky, zúbky si umyjem! 
 • 4.deň - Staraj sa o svoje telo a kosti, vypi mlieka do sýtosti!
 • 5.deň - Svoju imunitu si vybudujem, k tomu vitamíny, pohyb a správnu hygienu potrebujem!

Obsah animačného programu:
Animačný program trvá 6 hodín denne (napr. od 14:00 do 21:00, s hodinovou pauzou na večeru - po dohodne s animátormi na mieste si viete režim dňa prehodiť a prispôsobiť podľa vašich predstáv).>
Animátori spolu so silným materiálnym zabezpečením sa postarajú o kvalitný program a pomôžu s bezproblémovým chodom školy v prírode. Už ráno si deti vezmú na rozcvičku. Po obedňajšej prestávke nastupujú tímové hry, pohybové aktivity a súťaže, zábavné i náučné večerné kvízy a show, tvorivé či hrané dielničky. Animátori sú pripravení vám pomôcť s denným režimom, plánovaním výletov či zabezpečiť nočnú hru. Celý program je navyše doplnený tancami, energizermi na dobitie nálady a večernou ceremóniou. Animátori majú priateľský no zodpovedný prístup, ktorý deti ocenia.  program je prispôsobený a upravený podľa aktuálneho počtu a veku detí

Animátori:

 • ako jediná CK na Slovensku máme akreditované školenie animátorov Ministerstvom školstva SR
 • pri výber animátorov spolupracujeme s pedagogickými fakultami SR,
 • s dôrazom na bezpečnosť a individuálny prístup je na jedného animátora približne 14 žiakov,
 • animátori sú ubytovaní spolu s vami v zariadení, takže sa vedia flexibilne prispôsobiť vášmu rozvrhu.

Cena:
Cena animačného programu na žiaka je 35 € a zahŕňa 6 hodín animácie denne, športový a animačný materiál, darček Wachumba tričko a šiltovku.

Takto sa Vám u nás páčilo:

 • "...Ubytovacie zariadenie na vynikajúcej úrovni, výborná dostupnosť, veľa možností športového vyžitia v areáli. Škola v prírode bola super, bez jedinej negatívnej skúsenosti..."
 • "...Chcem sa poďakovať za skvelú spoluprácu, perfektné ubytovanie - krásne izby, výborná kuchyňa, ochotní ľudia - naozaj super..."
 • "...Deťom sa veľmi páčilo, aktivity od animátorov boli fajn, a veku primerané. Prostredie je super, príroda, priestor na rôzne druhy športov, to je veľké plus tohto zariadenia..."
 • "...Keď zhrnieme celý pobyt, tak môžme konštatovať, že to dopadlo na výbornú. Myslím, že ubytovanie bolo celkom fajn. Okolie hotela je pekné. Program sme mali veľmi pestrý, tak sme žiakom nedali oddychovať ani minútuu. Boli sme na výlete v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom plese, na Hrebienku, na Kežmerskom hrade a v Belianskej jaskyni. ..."
 • "...Sme radi, že vďaka Vám sa podarilo tak rýchlo vybaviť všetky náležitosti. Potešila nás komunikácia s Vami a vedeli sme presne, čo kedy, ako, kde poslať. Jednoducho budeme Vás odporúčať aj ďalej našim kolegom a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s Vašou spoločnosťou možno aj o rok..."
 • "...Boli sme veľmi spokojní s ubytovanim. Stravovanie a hlavne ústretovosť personálu strav. zariadenia bola príkladná, vždy sa snažili vyhovieť požiadavkám detí so speciálnymi potrebami..."
 • "...Miesto ubytovania bolo na veľmi dobrom mieste, v krásnom horskom prostredí. Ubytovanie a strava zodpovedali danej úrovni. Aktivity, súťaže a činnosti, ktoré mali pre deti nachystané boli vynikajúce na prácu v skupinách a na stmelenie kolektívu, čo si veľmi ceníme. Je vidieť, že boli pripravované bohatými skúsenosťami..."
 • "...Chcem sa poďakovať za skvelú spoluprácu, veľmi vydarený pobyt, perfektné ubytovanie - krásne izby, výborná kuchyňa, ochotní ľudia - naozaj super..."
 • "...Chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať za skvelú Školu v prírode, animátori sa deťom veľmi páčili, mali ich radi, zaujali ich množstvom zábavných hier. Všetko dopadlo na výbornú, za čo Vám patrí veľká vďaka. Ďakujeme za krásne výlety, odkiaľ si deti odniesli množstvo nádherných a nezabudnuteľných zážitkov, takže ešte raz Vám patrí veľké ĎAKUJEME..."
 • "...Nádherné počasie, luxusné ubytovanie, výborný animačný program, príjemné animátorky, veľmi flexibilné a ochotné dohodnúť sa. Moje požiadavky boli akceptované a komunikácia s animátorkami bola veľmi príjemná. Deti sa tešili, zabávali sa a užívali si a to je fajn..."
 • "...Prostredie bolo super, strava výborná. Vedúci zariadenia sa snažil vo všetkom vyjsť v ústrety. Komunikácia s CK bola vynikajúca a sme veľmi spokojní. Deti sa veľmi bavili a chceli by absolvovať školu v prírode aj na budúci rok..."