Späť na zoznam
 • Hotel Junior, Piatrová
 • 5 dni
 • 110 lôžok

Škola v prírode Malá Fatra

Lokalita, ktorá si Vás hneď získa svojou kultúrou a prírodnými krásami

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Referencie
 • Fotogaléria

Lokalita, ktorá si Vás hneď získa svojou kultúrou a prírodnými krásami

Aj učenie môže byť naozaj zábavné. Vyneste ho spolu so žiakmi von do prekrásnej prírody Turčianskej kotliny. Do regiónu známeho svojím bohatým kultúrnym dedičstvom a prírodnými krásami. Útulný hotel priamo pod horami, pestré okolie a veľa možností na výlety robia z tejto destinácie veľmi obľúbené miesto u učiteľov aj žiakov.  Nepochybne, v Turci sa budete cítiť naozaj dobre. Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Šikovná záloha len 5Є/žiak
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov aj počas korony (v roku 2020 nás navštívilo takmer 4000 detí)
✅ máme first moment zľavy 10Є/žiak
✅ navýšili sme odmeny pedagógom až na 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Rezervujte si školu v prírode s first moment zľavou 10€/žiak.

Termín Stav Cena
05.07.2021 - 10.07.2021 (6 dní) Vypredaný 103 93 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 15€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x  autobusový výlet  do Múzea slovenskej dediny a odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 15€/ žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 35€/žiak (platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 15 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 400€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.3., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

Pekný hotel na okraji Národného Parku Malá Fatra v Turčianskej kotline

Hotel vhodný pre detské skupiny a rodiny, s pekným prirodným okolím vás určite očarí svojou atmosférou. Schovatý v lese na okraji Martina, sklbuje ľahkú dostupnosť a nerušené prírodné okolie. Ponúka veľkorysé vonkajšie aj vnútorné priestory, takže ani väčšie skupinky sa tu nebudú cítiti stiesnene. Turistické chodníčky do Malej Fatry začínaju priamo pri hoteli a k najkrajším atrakciam Turca ( Slovenský Národný Cintorín, Múzeum Slovenskej dediny, historická budova Matice Slovenskej...) to máte len pár minút autobusom.

Ubytovanie:
v 2 až 5-lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením a s WIFI internetom. Kapacita ubytovania je 110 lôžok.

V stredisku:
jedáleň, spoločenská miestnosť, bufet, TV, detské ihrisko, ohnisko, hojdačky, biliard, stolný tenis a WIFI.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Téma animačného programu 2021: Byť zdraví nás baví!

Pedagogický cieľ:
Cieľom animačného programu je zoznámiť deti so zdravým životným štýlom, viesť ich k návykom k pohybu a športu, priblížiť im vedomosti z oblasti prevencie a ochrany zdravia, fungovania imunitného systému. Zároveň im chceme ozrejmiť, aká je dôležitá čistota a hygiena (umývanie si rúk, tváre, zubov, sprchovanie, upratovanie a pod.).
Deti sa zmysluplne zabavia na čerstvom vzduchu v príjemnej a zaujímavej lokalite, hravou a zážitkovou formou získajú nové vedomosti a v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole či doma. 

Priebeh animačného programu:
Animačný program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ, postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Animačný program je v súlade so Štátnym vzdelávacím programom ISCED 1 a ISCED 2 pre I. a II. stupeň základných škôl.

Príbeh animačného programu pre deti:
Objavte veľké záhady zdravia ľudského tela s hravými kamarátmi Hybkom, Vitalkou, Zmyselkom a Imunkom. Preskúmame Vitalkinu mapu, ktorá vedie k pokladu zdravia. Vypátrame všetky Zmyselkové indície pre správne fungovanie ľudského tela. Nájdeme roztratené vitamíny a spolu s Imulkom pomôžeme bielym krvinkám zvíťaziť nad vírusmi! Hybko ukáže, ako nám dobré návyky, ktoré počas pobytu budeme upevňovať, pomáhajú zvíťaziť nielen v hrách, ale aj v našom živote :). Byť zdraví nás totiž baví!
Animačný program po dňoch (podľa dĺžky pobytu a nie nevyhnutne v tomto poradí)

 • 1.deň – Vitamíny, tie mám rád, s nimi som ja kamarát! 
 • 2.deň - Zdravý pohyb, ten mať treba, veď hýbať sa nie je veda!
 • 3.deň - Vidím, cítim, počujem, tvár, ruky, zúbky si umyjem! 
 • 4.deň - Staraj sa o svoje telo a kosti, vypi mlieka do sýtosti!
 • 5.deň - Svoju imunitu si vybudujem, k tomu vitamíny, pohyb a správnu hygienu potrebujem!

Obsah animačného programu:
Animačný program trvá 6 hodín denne (napr. od 14:00 do 21:00, s hodinovou pauzou na večeru - po dohodne s animátormi na mieste si viete režim dňa prehodiť a prispôsobiť podľa vašich predstáv).>
Animátori spolu so silným materiálnym zabezpečením sa postarajú o kvalitný program a pomôžu s bezproblémovým chodom školy v prírode. Už ráno si deti vezmú na rozcvičku. Po obedňajšej prestávke nastupujú tímové hry, pohybové aktivity a súťaže, zábavné i náučné večerné kvízy a show, tvorivé či hrané dielničky. Animátori sú pripravení vám pomôcť s denným režimom, plánovaním výletov či zabezpečiť nočnú hru. Celý program je navyše doplnený tancami, energizermi na dobitie nálady a večernou ceremóniou. Animátori majú priateľský no zodpovedný prístup, ktorý deti ocenia.  program je prispôsobený a upravený podľa aktuálneho počtu a veku detí

Animátori:

 • ako jediná CK na Slovensku máme akreditované školenie animátorov Ministerstvom školstva SR
 • pri výber animátorov spolupracujeme s pedagogickými fakultami SR,
 • s dôrazom na bezpečnosť a individuálny prístup je na jedného animátora približne 13 žiakov,
 • animátori sú ubytovaní spolu s vami v zariadení, takže sa vedia flexibilne prispôsobiť vášmu rozvrhu.

Cena:
Cena animačného programu na žiaka je 35 € a zahŕňa 6 hodín animácie denne, športový a animačný materiál, darček Wachumba tričko a šiltovku.

Takto sa Vám u nás páčilo:

 • "...Organizácia ŠvP výborná, animačný program v pohode. Ubytovanie krásne, hotel je situovaný mimo centra na pokojnom mieste - izby sú zariadené pekne a funkčne..."
 • "...Čo sa týka animátorov - Lukáš (Gargamel) a Barbara (Šmoulinka) - už som bola vo viacerých školách v prírode, animátorov sme mali aj horších aj lepších, ale k týmto vám poviem iba toľko, aby ste si ich držali, lebo s takýmito som sa ešte nestretla. Deti z nich boli unesené a my taktiež. Ďakujem vám za spoluprácu, určite budem vaše meno šíriť ďalej a keď budem riešiť najbližšie ŠvP, budem na vás pamätať..."
 • "...Aktivity boli vhodné, dobre premyslené, pestré a pútavé. S prácou animátorov boli p. učiteľky spokojné, boli veľkými pomocníkmi pri výchove žiakov, ktorí pochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia. Žiakov nie len zabávali, ale snažili sa na nich aj kladne vplývať. Pri aktivitách boli žiaci hodnotení nielen ústnou pochvalou, ale aj darčekmi, ktoré im urobili veľkú radosť a zostali milou spomienkou na ŠvP..."
 • "...Organizácia školy v prírode bola výborná, rýchla, bezproblémová spolupráca, promptné jednanie v prípade problémov. Nachádzali sme sa v peknom prostredí, ubytovanie bolo pekné, izby čisté..."
 • "...Čo sa týka organizácie a celkovej komunikácie s Vašou CK sme veľmi spokojní. Chodievame s vami pravidelne, ste ochotní, ústretoví, flexibilní nemáme nič čo by sme mohli v tomto bode vytknúť alebo navrhnúť do budúcna...."
 • "...Už druhýkrát sme boli s Vašou CK v škole v prírode. Ani tentokrát ste nás nesklamali. Dobré ubytovanie, pestrá strava, dostatočný pitný režim a majitelia zariadenia nám vychádzali po každej stránke v ústrety. Mali sme k dispozícii spoločenskú miestnosť, reštauráciu a všetky priestory, ktoré sme potrebovali pre vyučovanie a večerný program..."
 • "...Dobrý deň, s pobytom sme boli nadmieru spokojní, personál bol ústretový, strava výborná, ubytovanie super. Ďakujeme za spoluprácu..."
 • "...chceli by sme aj touto cestou podakovat cestovnej kancelarií Wachumba, ako aj celému kolektívu zamestnancov hotela za prijemné chvíle strávené u vás počas nášho pobytu v Škole v prírode. Ubytovanie ako aj strava boli výborné a prekrásny a upravený areál bol vhodný pre deti predškolského veku..."
 • "... Ďakujeme za super animačný program, ktorý bol na profesionálnej úrovni. Animátori odviedli naozaj dobrú prácu a vidno, že to pre nich nie je iba práca, ale aj zábava..."
 • "...Boli sme spokojní aj s personálom hotela, so stravou aj s prostredím. Taktiež ďakujem za dodržanie všetkých podmienok, na ktorých sme sa dohodli. Dúfam, že aj v budúcnosti budeme spolupracovať, určite Vás odporučím aj ďalším záujemcom..."