Späť na zoznam
 • Penzión Lucs
 • 5 dni
 • 55 lôžok

Škola v prírode Heľpa II

Škola v prírode na Horehroní - neopozeraná lokalita známa krásnou nedotkunou prírodou a výraznym miestnym folkórom. Vyskúšaje, určite neoľutujete!

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Referencie
 • Fotogaléria

Škola v prírode na Horehroní - neopozeraná lokalita známa krásnou nedotkunou prírodou a výraznym miestnym folkórom. Vyskúšaje, určite neoľutujete!

Zažite svoju dokonalú školu v prírode na mieste, ktoré je známe svojou čistou prírodou, ľudovou kultúrou a pestrými aktivitami v okolí! Vy i vaši malí dobrodruhovia určite oceníte krásy 3 národných parkov: Nízke Tatry, Muránska planina a Slovenský raj. Ubytujete sa v samotnom srdci Horehronia – v malebnej obci Heľpa známej svojím folklórom a tradíciami. Skvelé zázemie vám poskytne rodinný penzión s útulnými izbičkami a tradičnou slovenskou kuchyňou. Tak príďte a spoznajte krásy tohto malebného kúta Slovenska Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Šikovná záloha len 5Є/žiak
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov aj počas korony (v roku 2020 nás navštívilo takmer 4000 detí)
✅ máme first moment zľavy 10Є/žiak
✅ navýšili sme odmeny pedagógom až na 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Rezervujte si školu v prírode s first moment zľavou 10€/žiak.

Termín Stav Cena
12.04.2021 - 16.04.2021 (5 dní) Ešte voľný 100 90 € prihlásiť sa
19.04.2021 - 23.04.2021 (5 dní) Ešte voľný 100 90 € prihlásiť sa
26.04.2021 - 30.04.2021 (5 dní) Ešte voľný 100 90 € prihlásiť sa
03.05.2021 - 07.05.2021 (5 dní) Ešte voľný 103 93 € prihlásiť sa
10.05.2021 - 14.05.2021 (5 dní) Ešte voľný 103 93 € prihlásiť sa
17.05.2021 - 21.05.2021 (5 dní) Ešte voľný 103 93 € prihlásiť sa
24.05.2021 - 28.05.2021 (5 dní) Ešte voľný 103 93 € prihlásiť sa
31.05.2021 - 04.06.2021 (5 dní) Ešte voľný 106 96 € prihlásiť sa
07.06.2021 - 11.06.2021 (5 dní) Ešte voľný 106 96 € prihlásiť sa
14.06.2021 - 18.06.2021 (5 dní) Ešte voľný 106 96 € prihlásiť sa
21.06.2021 - 25.06.2021 (5 dní) Vypredaný 106 96 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 15€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x autobusový výlet do Lesníckeho skanzenu Vydrovo a odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 15€/žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 35€/žiak (platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 15 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 400€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.3., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

Rodinný penzión Lucs v malebnej obci Heľpa známej pre svoje tradície, folklór a krásnu prírodu.

Ak neveríte slovám slovenskej ľudovej piesne „To ta Heľpa, to ta Heľpa to je pekné mesto... príďte sa o jeho čare sami presvedčiť! Ocitnete sa v rodinnom penzióne, ktorý je obkolesený krásnou horehronskou prírodou. Dvere vám otvorí vždy milí a ústretoví personál, ktorý vás ubytuje v útulných izbičkách z prírodných materiálov. V samotnom areáli penziónu nájdete posedenie a grilovanie v drevenom altánku, ale aj profesionálne upravenú záhradu s krásnymi kvetmi a jazierkom. V okolí sa určite potešíte množstvu turistických chodníčkov a chutiť vám nepochybne bude aj tradičná slovenská kuchyňa z domácich surovín.

Ubytovanie:
v 2 až 4 lôžkovom apartmáne s balkónom, v 2 až 4 lôžkových izbách s balkónom, všetko s vlastným sociálnym zariadením. Kapacita ubytovania je 55 lôžok.

V stredisku:
posedenie a grilovanie v drevenom altánku, záhrada s jazierkom, spoločenská miestnosť s krbom a barom (30 miest), jedáleň (120 miest), stolný tenis.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Na stredisku Vás privítajú vyškolení a vysmiati animátori, ktorí sa postarajú nielen o zábavu, ale aj bezproblémový chod celej školy v prírode. Pomôžu s denným režimom, s plánovaním výletov a pre deti bude pripravený originálny animačný program s výborným materiálnym zabezpečením, ktorý deti nie len zabaví, ale aj naučí. Animačný program je postavený na princípoch zážitkovej pedagogiky a pripravený v súlade s normami ISCED 1 a ISCED 2, pre I. a II. stupeň základných škôl.

Deti sa nielen zabavia, ale aj hravou a nenásilnou formou získajú nové vedomosti alebo v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole. V rámci animačného programu sa animátori postarajú o hravé rozcvičky plné veselých tančekov, poobedný animačný program so športovými a kreatívnymi aktivitami a tematický večerný program či nočnú hru. Na jedného animátora je cca 13 žiakov a cena zahŕňa aj praktické darčeky pre deti (šiltovka + tričko).

O nič sa nemusíte báť, pretože naši Wachumba animátori Vás budú sprevádzať počas celého dňa, pomôžu i s celkovým priebehom pobytu (ranné budenie, rozcvičky, celkový chod dňa, až po večernú ceremóniu). Záleží preto len na Vás, ako si naplánujete deň. Chcete mať animačný program doobeda, poobede, prípadne doplniť vhodným výletom? Vieme sa postarať o to, aby ste boli vždy spokojní. Ako prebieha Wachumba škola s animačným programom sa dočítate na našom blogu.

Animačný program vyskladáme na základe skúseností z našich táborov, zvlášť pre každú vekovú skupinu a vždy ho s Vami dopredu prekonzultujeme.

Cena animačného programu na žiaka je 35€ a zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, darček - táborové tričko a Wachumba šiltovku.

Takto sa Vám u nás páčilo

 • "...Lokalita bola veľmi pekná - krásna horská príroda, čerstvý vzduch, milí ľudia. Je to prostredie, kde sa dá organizovať nespočetne veľké množstvo výletov, vychádzok a túr. Čo sa týka ubytovacieho zariadenia – bolo na vysokej úrovni, personál milý, veľmi nám vychádzali v ústrety. Strava bola veľmi pestrá, chutná, produkty domáceho charakteru. Areál v okolí penziónu bol nádherný, mali sme možnosť parkovania autobusu priamo v areáli. Ak by sme penzión mali ohodnotiť hviezdičkami od 0-10, tak naše hodnotenie by bolo určite 10..."
 • "...Škola v prírode bola zorganizovaná presne podľa našich predstáv. Oceňujem komunikáciu s CK, všetky pracovníčky boli ochotné poradiť, vysvetliť..."
 • "...Animačný program viedol animátor Peťo, ktorý bol nekonečnou studnicou nápadov a zábavy. Nepodceňujeme sa, ale samé by sme takto prepracovaný program asi nenaplánovali..."
 • "...Škola v prírode bola zorganizovaná výborne, dokonca nad rámec našich predstáv. Wachumbu budeme určite odporúčať i naďalej..."
 • "...Ubytovanie tiež v poriadku, izby boli čisté. Personál ústretoví, vedeli sme sa vždy dohodnúť. Celkový dojem nás aj žiakov výborný. Naozaj so všetkým sme boli nadmieru spokojní..."
 • "...Užili sme si to ako my učitelia, tak aj naše deti, aj ich rodičia. :) Deti sa stále vracajú v spomienkach a otázkach na Švp a pýtajú sa už na budúci rok. Za nás to bolo na JEDNIČKU. :)..."
 • "...Dobrý deň, s organizáciou švp sme boli spokojní, reagovali ste na naše požiadavky. Páčilo sa nám, že ste sa informovali o spokojnosti aj priebežne počas pobytu..."
 • "...Animačný program - výborný, pestrý. Animátori vedeli deti zaujať, boli medzi nimi obľúbení. Program bol primeraný veku. Lokalita - vyhovujúca, ubytovanie bolo čisté..."
 • "...Bolo veľmi milé a potešujúce, že počas švp ste telefonovali či je všetko O.K., a či sme spokojní..."
 • "...Všetko bolo plne zorganizované, personál a penzión bol pripravený na náš príchod, ako aj animátorky. Všetci si plnili svoje povinnosti k našej spokojnosti a hlavne k spokojnosti detí..."
 • "...Program bol na veľmi vysokej úrovni, animátorky sa plne venovali deťom, vedeli ich zaujať aj usmerniť. Ešte raz veľká vďaka dievčatám a hlavne Alici..."