Späť na zoznam
 • Penzión Lucs
 • 5 dní
 • 55 lôžok

Škola v prírode Heľpa II

Škola v prírode na Horehroní - neopozeraná lokalita známa krásnou nedotkunou prírodou a výraznym miestnym folkórom. Vyskúšaje, určite neoľutujete!

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Referencie
 • Fotogaléria

Škola v prírode na Horehroní - neopozeraná lokalita známa krásnou nedotkunou prírodou a výraznym miestnym folkórom. Vyskúšaje, určite neoľutujete!

Zažite svoju dokonalú školu v prírode na mieste, ktoré je známe svojou čistou prírodou, ľudovou kultúrou a pestrými aktivitami v okolí! Vy i vaši malí dobrodruhovia určite oceníte krásy 3 národných parkov: Nízke Tatry, Muránska planina a Slovenský raj. Ubytujete sa v samotnom srdci Horehronia – v malebnej obci Heľpa známej svojím folklórom a tradíciami. Skvelé zázemie vám poskytne rodinný penzión s útulnými izbičkami a tradičnou slovenskou kuchyňou. Tak príďte a spoznajte krásy tohto malebného kúta Slovenska Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Vratná záloha len 5Є/žiak
✅ posunutá úhrada - až po obdržaní príspevku
✅ Cestovné poistenie, ktoré kryje COVID aj karanténu
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov počas korony (v rokoch 2020 a 2021 nás navštívilo viac ako 7500 detí)
✅ last moment zľavy 15Є/žiak
✅  odmeny pedagógom 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Rezervujte si školu v prírode s last moment zľavou 15€/žiak.

Termín Stav Cena
30.05.2022 - 03.06.2022 (5 dní) Vypredaný 113 98 € prihlásiť sa
06.06.2022 - 10.06.2022 (5 dní) Vypredaný 113 98 € prihlásiť sa
13.06.2022 - 17.06.2022 (5 dní) Vypredaný 113 98 € prihlásiť sa
20.06.2022 - 24.06.2022 (5 dní) Vypredaný 113 98 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 15€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x autobusový výlet do Lesníckeho skanzenu Vydrovo a odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 15€/žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 35€/žiak (platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 14 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 400€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.3., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od UNIQA pojišťovna, a.s.

Rodinný penzión Lucs v malebnej obci Heľpa známej pre svoje tradície, folklór a krásnu prírodu.

Ak neveríte slovám slovenskej ľudovej piesne „To ta Heľpa, to ta Heľpa to je pekné mesto... príďte sa o jeho čare sami presvedčiť! Ocitnete sa v rodinnom penzióne, ktorý je obkolesený krásnou horehronskou prírodou. Dvere vám otvorí vždy milí a ústretoví personál, ktorý vás ubytuje v útulných izbičkách z prírodných materiálov. V samotnom areáli penziónu nájdete posedenie a grilovanie v drevenom altánku, ale aj profesionálne upravenú záhradu s krásnymi kvetmi a jazierkom. V okolí sa určite potešíte množstvu turistických chodníčkov a chutiť vám nepochybne bude aj tradičná slovenská kuchyňa z domácich surovín.

Ubytovanie:
v 2 až 4 lôžkovom apartmáne s balkónom, v 2 až 4 lôžkových izbách s balkónom, všetko s vlastným sociálnym zariadením. Kapacita ubytovania je 55 lôžok.

V stredisku:
posedenie a grilovanie v drevenom altánku, záhrada s jazierkom, spoločenská miestnosť s krbom a barom (30 miest), jedáleň (120 miest), stolný tenis.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Téma animačného programu 2022:
Byť zdraví nás baví!

Pedagogický cieľ:
Cieľom animačného programu je zoznámiť deti so zdravým životným štýlom, viesť ich k návykom k pohybu a športu, priblížiť im vedomosti z oblasti prevencie a ochrany zdravia, fungovania imunitného systému. Zároveň im chceme ozrejmiť, aká je dôležitá čistota a hygiena (umývanie si rúk, tváre, zubov, sprchovanie, upratovanie a pod.).
Deti sa zmysluplne zabavia na čerstvom vzduchu v príjemnej a zaujímavej lokalite, hravou a zážitkovou formou získajú nové vedomosti a v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole či doma. 

Priebeh animačného programu:
Animačný program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ, postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Animačný program je v súlade so Štátnym vzdelávacím programom ISCED 1 a ISCED 2 pre I. a II. stupeň základných škôl.

Príbeh animačného programu pre deti:
Objavte veľké záhady zdravia ľudského tela s hravými kamarátmi Hybkom, Vitalkou, Zmyselkom a Imunkom. Preskúmame Vitalkinu mapu, ktorá vedie k pokladu zdravia. Vypátrame všetky Zmyselkové indície pre správne fungovanie ľudského tela. Nájdeme roztratené vitamíny a spolu s Imulkom pomôžeme bielym krvinkám zvíťaziť nad vírusmi! Hybko ukáže, ako nám dobré návyky, ktoré počas pobytu budeme upevňovať, pomáhajú zvíťaziť nielen v hrách, ale aj v našom živote :). Byť zdraví nás totiž baví!
Animačný program po dňoch
(podľa dĺžky pobytu a nie nevyhnutne v tomto poradí):

 • 1.deň – Vitamíny, tie mám rád, s nimi som ja kamarát! 
 • 2.deň - Zdravý pohyb, ten mať treba, veď hýbať sa nie je veda!
 • 3.deň - Vidím, cítim, počujem, tvár, ruky, zúbky si umyjem! 
 • 4.deň - Staraj sa o svoje telo a kosti, vypi mlieka do sýtosti!
 • 5.deň - Svoju imunitu si vybudujem, k tomu vitamíny, pohyb a správnu hygienu potrebujem!

Obsah animačného programu:
Animačný program trvá 6 hodín denne (napr. od 14:00 do 21:00, s hodinovou pauzou na večeru - po dohodne s animátormi na mieste si viete režim dňa prehodiť a prispôsobiť podľa vašich predstáv).>
Animátori spolu so silným materiálnym zabezpečením sa postarajú o kvalitný program a pomôžu s bezproblémovým chodom školy v prírode. Už ráno si deti vezmú na rozcvičku. Po obedňajšej prestávke nastupujú tímové hry, pohybové aktivity a súťaže, zábavné i náučné večerné kvízy a show, tvorivé či hrané dielničky. Animátori sú pripravení vám pomôcť s denným režimom, plánovaním výletov či zabezpečiť nočnú hru. Celý program je navyše doplnený tancami, energizermi na dobitie nálady a večernou ceremóniou.Animátori majú priateľský no zodpovedný prístup, ktorý deti ocenia. 

Animátori:

 • ako jediná CK na Slovensku máme akreditované školenie animátorov Ministerstvom školstva SR
 • pri výber animátorov spolupracujeme s pedagogickými fakultami SR,
 • s dôrazom na bezpečnosť a individuálny prístup je na jedného animátora približne 14 žiakov,
 • animátori sú ubytovaní spolu s vami v zariadení, takže sa vedia flexibilne prispôsobiť vášmu rozvrhu.

Cena:
Cena animačného programu na žiaka je 35 € a zahŕňa 6 hodín animácie denne, športový a animačný materiál, darček Wachumba tričko a šiltovku.

Takto sa Vám u nás páčilo

 • "...Lokalita bola veľmi pekná - krásna horská príroda, čerstvý vzduch, milí ľudia. Je to prostredie, kde sa dá organizovať nespočetne veľké množstvo výletov, vychádzok a túr. Čo sa týka ubytovacieho zariadenia – bolo na vysokej úrovni, personál milý, veľmi nám vychádzali v ústrety. Strava bola veľmi pestrá, chutná, produkty domáceho charakteru. Areál v okolí penziónu bol nádherný, mali sme možnosť parkovania autobusu priamo v areáli. Ak by sme penzión mali ohodnotiť hviezdičkami od 0-10, tak naše hodnotenie by bolo určite 10..."
 • "...Škola v prírode bola zorganizovaná presne podľa našich predstáv. Oceňujem komunikáciu s CK, všetky pracovníčky boli ochotné poradiť, vysvetliť..."
 • "...Animačný program viedol animátor Peťo, ktorý bol nekonečnou studnicou nápadov a zábavy. Nepodceňujeme sa, ale samé by sme takto prepracovaný program asi nenaplánovali..."
 • "...Škola v prírode bola zorganizovaná výborne, dokonca nad rámec našich predstáv. Wachumbu budeme určite odporúčať i naďalej..."
 • "...Ubytovanie tiež v poriadku, izby boli čisté. Personál ústretoví, vedeli sme sa vždy dohodnúť. Celkový dojem nás aj žiakov výborný. Naozaj so všetkým sme boli nadmieru spokojní..."
 • "...Užili sme si to ako my učitelia, tak aj naše deti, aj ich rodičia. :) Deti sa stále vracajú v spomienkach a otázkach na Švp a pýtajú sa už na budúci rok. Za nás to bolo na JEDNIČKU. :)..."
 • "...Dobrý deň, s organizáciou švp sme boli spokojní, reagovali ste na naše požiadavky. Páčilo sa nám, že ste sa informovali o spokojnosti aj priebežne počas pobytu..."
 • "...Animačný program - výborný, pestrý. Animátori vedeli deti zaujať, boli medzi nimi obľúbení. Program bol primeraný veku. Lokalita - vyhovujúca, ubytovanie bolo čisté..."
 • "...Bolo veľmi milé a potešujúce, že počas švp ste telefonovali či je všetko O.K., a či sme spokojní..."
 • "...Všetko bolo plne zorganizované, personál a penzión bol pripravený na náš príchod, ako aj animátorky. Všetci si plnili svoje povinnosti k našej spokojnosti a hlavne k spokojnosti detí..."
 • "...Program bol na veľmi vysokej úrovni, animátorky sa plne venovali deťom, vedeli ich zaujať aj usmerniť. Ešte raz veľká vďaka dievčatám a hlavne Alici..."