Späť na zoznam
 • Hotel Heľpa
 • 5 dní
 • 94 lôžok

Škola v prírode Heľpa

Škola v prírode v krásnej horehronskej prírode s bohatými ľudovými tradíciami a kultúrnymi pamiatkami

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Referencie
 • fotogaléria

Škola v prírode v krásnej horehronskej prírode s bohatými ľudovými tradíciami a kultúrnymi pamiatkami

Najkrajšie stromy sú vraj na Horehroní, tak sa príďte o tom presvedčiť! Spoznajte prírodné krásy a ľudovú kultúru tohto regiónu, kde sa spájajú hneď 3 národné parky: Nízke Tatry, Muránska planina a Slovenský raj. Ubytujete sa v samom srdci regiónu - v malebnej obci Heľpa, známej svojím folklórom a tradíciami. Nájdete tu útulný rodinný hotel, výbornú domácu kuchyňu a veľmi milú pani domácu, ktorá Vám rada pomôže spoznávať krásy malebného kúta Slovenska. Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Vratná záloha len 5Є/žiak
✅ posunutá úhrada - až po obdržaní príspevku
✅ Cestovné poistenie, ktoré kryje COVID aj karanténu
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov počas korony (v rokoch 2020 a 2021 nás navštívilo viac ako 7500 detí)
✅ last moment zľavy 15Є/žiak
✅  odmeny pedagógom 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Rezervujte si školu v prírode s last moment zľavou 15€/žiak.

Termín Stav Cena
30.05.2022 - 03.06.2022 (5 dní) Vypredaný 113 98 € prihlásiť sa
06.06.2022 - 10.06.2022 (5 dní) Vypredaný 113 98 € prihlásiť sa
13.06.2022 - 17.06.2022 (5 dní) Vypredaný 113 98 € prihlásiť sa
20.06.2022 - 24.06.2022 (5 dní) Vypredaný 113 98 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 15€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x autobusový výlet do Lesníckeho skanzenu Vydrovo a odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 15€/žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 35€/žiak (platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 14 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 400€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.3., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od UNIQA pojišťovna, a.s.

Pekný hotel v malebnej dedinke Heľpa známej pre svoje tradície, folkór a krásnu prírodu.

Pohodlný hotel s veľkými priestormi a výbornou domácou kuchyňou Vám ponúkne dokonalé zázemie pre školu v prírode a spoznávanie regiónu. Leží v centre dedinky Heľpa, odkiaľ to máte na skok do prírody aj k zaujímavostiam obce. Iba 50m od hotela sú veľke ihriská, prechádzkou sa dostanete do príjemnej a nerušenej horehronskej prírody či na salaš k ovečkám. V samotnom hoteli nájdete až 3 spoločenské miestnosti, športovú miestnosť s bowlingovou dráhou, stolným tenisom a futbalom. K dispozícií Vám bude aj wellness s bazénom. Hotel ponúka aj izby s bezbariérovým prístupom.

Ubytovanie:
2 až 4-lôžkové izby, každá s vlastným sociálnym zariadením. Kapacita ubytovania je 94 lôžok.

V stredisku:
jedáleň, spoločenská miestnosť, wellness, bazén, biliard, stolný tenis, bowling, dataprojektor s plátnom.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Téma animačného programu 2022:
Byť zdraví nás baví!

Pedagogický cieľ:
Cieľom animačného programu je zoznámiť deti so zdravým životným štýlom, viesť ich k návykom k pohybu a športu, priblížiť im vedomosti z oblasti prevencie a ochrany zdravia, fungovania imunitného systému. Zároveň im chceme ozrejmiť, aká je dôležitá čistota a hygiena (umývanie si rúk, tváre, zubov, sprchovanie, upratovanie a pod.).
Deti sa zmysluplne zabavia na čerstvom vzduchu v príjemnej a zaujímavej lokalite, hravou a zážitkovou formou získajú nové vedomosti a v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole či doma. 

Priebeh animačného programu:
Animačný program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ, postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Animačný program je v súlade so Štátnym vzdelávacím programom ISCED 1 a ISCED 2 pre I. a II. stupeň základných škôl.

Príbeh animačného programu pre deti:
Objavte veľké záhady zdravia ľudského tela s hravými kamarátmi Hybkom, Vitalkou, Zmyselkom a Imunkom. Preskúmame Vitalkinu mapu, ktorá vedie k pokladu zdravia. Vypátrame všetky Zmyselkové indície pre správne fungovanie ľudského tela. Nájdeme roztratené vitamíny a spolu s Imulkom pomôžeme bielym krvinkám zvíťaziť nad vírusmi! Hybko ukáže, ako nám dobré návyky, ktoré počas pobytu budeme upevňovať, pomáhajú zvíťaziť nielen v hrách, ale aj v našom živote :). Byť zdraví nás totiž baví!
Animačný program po dňoch (podľa dĺžky pobytu a nie nevyhnutne v tomto poradí)

 • 1.deň – Vitamíny, tie mám rád, s nimi som ja kamarát! 
 • 2.deň - Zdravý pohyb, ten mať treba, veď hýbať sa nie je veda!
 • 3.deň - Vidím, cítim, počujem, tvár, ruky, zúbky si umyjem! 
 • 4.deň - Staraj sa o svoje telo a kosti, vypi mlieka do sýtosti!
 • 5.deň - Svoju imunitu si vybudujem, k tomu vitamíny, pohyb a správnu hygienu potrebujem!

Obsah animačného programu:
Animačný program trvá 6 hodín denne (napr. od 14:00 do 21:00, s hodinovou pauzou na večeru - po dohodne s animátormi na mieste si viete režim dňa prehodiť a prispôsobiť podľa vašich predstáv).>
Animátori spolu so silným materiálnym zabezpečením sa postarajú o kvalitný program a pomôžu s bezproblémovým chodom školy v prírode. Už ráno si deti vezmú na rozcvičku. Po obedňajšej prestávke nastupujú tímové hry, pohybové aktivity a súťaže, zábavné i náučné večerné kvízy a show, tvorivé či hrané dielničky. Animátori sú pripravení vám pomôcť s denným režimom, plánovaním výletov či zabezpečiť nočnú hru. Celý program je navyše doplnený tancami, energizermi na dobitie nálady a večernou ceremóniou. Animátori majú priateľský no zodpovedný prístup, ktorý deti ocenia.  program je prispôsobený a upravený podľa aktuálneho počtu a veku detí

Animátori:

 • ako jediná CK na Slovensku máme akreditované školenie animátorov Ministerstvom školstva SR
 • pri výber animátorov spolupracujeme s pedagogickými fakultami SR,
 • s dôrazom na bezpečnosť a individuálny prístup je na jedného animátora približne 14 žiakov,
 • animátori sú ubytovaní spolu s vami v zariadení, takže sa vedia flexibilne prispôsobiť vášmu rozvrhu.

Cena:
Cena animačného programu na žiaka je 35 € a zahŕňa 6 hodín animácie denne, športový a animačný materiál, darček Wachumba tričko a šiltovku.

Takto sa malým Vám u nás páčilo:

 • "...Lokalitou sme boli nadšení vzhľadom k tomu, že tento kraj sme nikdy predtým nenavštívili ani my, ani mnohý z našich žiakov..."
 • "...Ubytovanie vyhovovalo podmienkam ŠvP, aj izby boli čisté, strava bola vynikajúca a pani prevádzkarka bola tiež veľmi ústretová a milá. Celkový dojem hodnotíme na 5 hviezdičiek z 5..."
 • "...Ubytovanie v hoteli Heľpa bolo vyhovujúce , mali sme k dispozícii veľkú jedáleň, pingpongové stoly aj bowling. Strava bola výborná , dostatočné množstvo jedla a pitia.Okolie je krásne, využili sme miestny športový areál aj prírodu navôkol. Ako nápad odo mňa je, že by ste mohli mať viac kontaktov na miestnych súkromných majiteľov autobusov , aby sme mohli navštíviť aj vzdialenejšie atrakcie. Spoluprácu s vami neodmietam. .."
 • "...Lokalita bola veľmi pekná - krásna horská príroda, čerstvý vzduch, milí ľudia. Je to prostredie, kde sa dá organizovať nespočetne veľké množstvo výletov, vychádzok a túr..."
 • "...Všetko bolo v poriadku, pekné miesto, dobrá strava, ochota personálu. Negatívne zážitky nemáme, jediné, čo sa nedá ovplyvniť, je počasie , ktoré nám až tak nevyšlo. Deťom sa páčilo, prvý deň veľmi nechceli byť s animátorkami, ale potom sa s nimi nevedeli rozlúčiť..."
 • "...Práca animátorov bola vynikajúca (s deťmi vedeli dobre pracovať aj komunikovať). Prostredie veľmi pekné, na takéto aktivity priam ideálne. Ešte raz vám všetkým veľmi pekne ďakujeme..."
 • "...Program, ktorý nám pripravili animátori nemal chybu, vedeli sme, že deti sú v dobrých rukách. Poďakovať by sme sa chceli aj celému personálu zariadenia, pretože sa o nás počas celého pobytu vzorne starali..."