Späť na zoznam
 • Hotel Heľpa
 • 5 dni
 • 94 lôžok

Škola v prírode Heľpa

Škola v prírode v krásnej horehronskej prírode s bohatými ľudovými tradíciami a kultúrnymi pamiatkami

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Referencie
 • fotogaléria

Škola v prírode v krásnej horehronskej prírode s bohatými ľudovými tradíciami a kultúrnymi pamiatkami

Najkrajšie stromy sú vraj na Horehroní, tak sa príďte o tom presvedčiť! Spoznajte prírodné krásy a ľudovú kultúru tohto regiónu, kde sa spájajú hneď 3 národné parky: Nízke Tatry, Muránska planina a Slovenský raj. Ubytujete sa v samom srdci regiónu - v malebnej obci Heľpa, známej svojím folklórom a tradíciami. Nájdete tu útulný rodinný hotel, výbornú domácu kuchyňu a veľmi milú pani domácu, ktorá Vám rada pomôže spoznávať krásy malebného kúta Slovenska. Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Šikovná záloha len 5Є/žiak
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov aj počas korony (v roku 2020 nás navštívilo takmer 4000 detí)
✅ máme first moment zľavy 10Є/žiak
✅ navýšili sme odmeny pedagógom až na 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Rezervujte si školu v prírode s first moment zľavou 10€/žiak.

Termín Stav Cena
12.04.2021 - 16.04.2021 (5 dní) Ešte voľný 100 90 € prihlásiť sa
19.04.2021 - 23.04.2021 (5 dní) Ešte voľný 100 90 € prihlásiť sa
26.04.2021 - 30.04.2021 (5 dní) Ešte voľný 100 90 € prihlásiť sa
03.05.2021 - 07.05.2021 (5 dní) Ešte voľný 103 93 € prihlásiť sa
10.05.2021 - 14.05.2021 (5 dní) Ešte voľný 103 93 € prihlásiť sa
17.05.2021 - 21.05.2021 (5 dní) Ešte voľný 103 93 € prihlásiť sa
24.05.2021 - 28.05.2021 (5 dní) Ešte voľný 103 93 € prihlásiť sa
31.05.2021 - 04.06.2021 (5 dní) Vypredaný 106 96 € prihlásiť sa
07.06.2021 - 11.06.2021 (5 dní) posledných 40 miest 106 96 € prihlásiť sa
14.06.2021 - 18.06.2021 (5 dní) predbežne rezervované 100 96 € prihlásiť sa
21.06.2021 - 25.06.2021 (5 dní) Vypredaný 106 96 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 15€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x autobusový výlet do Lesníckeho skanzenu Vydrovo a odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 15€/žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 35€/žiak (platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 15 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 400€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.3., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

Pekný hotel v malebnej dedinke Heľpa známej pre svoje tradície, folkór a krásnu prírodu.

Pohodlný hotel s veľkými priestormi a výbornou domácou kuchyňou Vám ponúkne dokonalé zázemie pre školu v prírode a spoznávanie regiónu. Leží v centre dedinky Heľpa, odkiaľ to máte na skok do prírody aj k zaujímavostiam obce. Iba 50m od hotela sú veľke ihriská, prechádzkou sa dostanete do príjemnej a nerušenej horehronskej prírody či na salaš k ovečkám. V samotnom hoteli nájdete až 3 spoločenské miestnosti, športovú miestnosť s bowlingovou dráhou, stolným tenisom a futbalom. K dispozícií Vám bude aj wellness s bazénom. Hotel ponúka aj izby s bezbariérovým prístupom.

Ubytovanie:
2 až 4-lôžkové izby, každá s vlastným sociálnym zariadením. Kapacita ubytovania je 94 lôžok.

V stredisku:
jedáleň, spoločenská miestnosť, wellness, bazén, biliard, stolný tenis, bowling, dataprojektor s plátnom.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Na stredisku Vás privítajú vyškolení a vysmiati animátori, ktorí sa postarajú nielen o zábavu, ale aj bezproblémový chod celej školy v prírode. Pomôžu s denným režimom, s plánovaním výletov a pre deti bude pripravený originálny animačný program s výborným materiálnym zabezpečením, ktorý deti nie len zabaví, ale aj naučí. Animačný program je postavený na princípoch zážitkovej pedagogiky a pripravený v súlade s normami ISCED 1 a ISCED 2, pre I. a II. stupeň základných škôl.

Deti sa nielen zabavia, ale aj hravou a nenásilnou formou získajú nové vedomosti alebo v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole. V rámci animačného programu sa animátori postarajú o hravé rozcvičky plné veselých tančekov, poobedný animačný program so športovými a kreatívnymi aktivitami a tematický večerný program či nočnú hru. Na jedného animátora je cca 13 žiakov a cena zahŕňa aj praktické darčeky pre deti (šiltovka + tričko).

O nič sa nemusíte báť, pretože naši Wachumba animátori Vás budú sprevádzať počas celého dňa, pomôžu i s celkovým priebehom pobytu (ranné budenie, rozcvičky, celkový chod dňa, až po večernú ceremóniu). Záleží preto len na Vás, ako si naplánujete deň. Chcete mať animačný program doobeda, poobede, prípadne doplniť vhodným výletom? Vieme sa postarať o to, aby ste boli vždy spokojní. Ako prebieha Wachumba škola s animačným programom sa dočítate na našom blogu.

Animačný program vyskladáme na základe skúseností z našich táborov, zvlášť pre každú vekovú skupinu a vždy ho s Vami dopredu prekonzultujeme.

Cena animačného programu na žiaka je 35€ a zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, darček - táborové tričko a Wachumba šiltovku.

Takto sa malým Vám u nás páčilo:

 • "...Lokalitou sme boli nadšení vzhľadom k tomu, že tento kraj sme nikdy predtým nenavštívili ani my, ani mnohý z našich žiakov..."
 • "...Ubytovanie vyhovovalo podmienkam ŠvP, aj izby boli čisté, strava bola vynikajúca a pani prevádzkarka bola tiež veľmi ústretová a milá. Celkový dojem hodnotíme na 5 hviezdičiek z 5..."
 • "...Ubytovanie v hoteli Heľpa bolo vyhovujúce , mali sme k dispozícii veľkú jedáleň, pingpongové stoly aj bowling. Strava bola výborná , dostatočné množstvo jedla a pitia.Okolie je krásne, využili sme miestny športový areál aj prírodu navôkol. Ako nápad odo mňa je, že by ste mohli mať viac kontaktov na miestnych súkromných majiteľov autobusov , aby sme mohli navštíviť aj vzdialenejšie atrakcie. Spoluprácu s vami neodmietam. .."
 • "...Lokalita bola veľmi pekná - krásna horská príroda, čerstvý vzduch, milí ľudia. Je to prostredie, kde sa dá organizovať nespočetne veľké množstvo výletov, vychádzok a túr..."
 • "...Všetko bolo v poriadku, pekné miesto, dobrá strava, ochota personálu. Negatívne zážitky nemáme, jediné, čo sa nedá ovplyvniť, je počasie , ktoré nám až tak nevyšlo. Deťom sa páčilo, prvý deň veľmi nechceli byť s animátorkami, ale potom sa s nimi nevedeli rozlúčiť..."
 • "...Práca animátorov bola vynikajúca (s deťmi vedeli dobre pracovať aj komunikovať). Prostredie veľmi pekné, na takéto aktivity priam ideálne. Ešte raz vám všetkým veľmi pekne ďakujeme..."
 • "...Program, ktorý nám pripravili animátori nemal chybu, vedeli sme, že deti sú v dobrých rukách. Poďakovať by sme sa chceli aj celému personálu zariadenia, pretože sa o nás počas celého pobytu vzorne starali..."