Späť na zoznam
 • Penzión Jánošík - Ždiar
 • 5 dní
 • 80 lôžok

Škola v prírode Belianske Tatry - Ždiar

Škola v prírode pod štítmi Belianskych Tatier v rázovitej horskej dedinke Ždiar

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • fotogaléria

Škola v prírode pod štítmi Belianskych Tatier v rázovitej horskej dedinke Ždiar

Vraj je to dedinka s najkrajšími výhľadmi na Slovensku a my to môžeme len potvrdiť. Každé ráno sa budete zobúdzať s výhľadom na nedotknutý hrebeň Belianskych Tatier. Zacvičíte si na sviežom, čistom, horskom vzduchu a vydáte sa spoznávať okolitú prírodu a známu goralskú kultúru. Prejdete sa hrebeňom Spišskej Magury alebo uprednostníte náučný chodník v Monkovej doline? Navštívite Goralské múzeum, či chodník korunami stromov? Nemusíte si vyberať, za 5 dní nabitých zážitkami stihnete všetko. Viac o ubytovaní a lokalite. Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Vratná záloha len 5Є/žiak
✅ posunutá úhrada - až po obdržaní príspevku
✅ Cestovné poistenie, ktoré kryje COVID aj karanténu
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov počas korony (v rokoch 2020 a 2021 nás navštívilo viac ako 7500 detí)
✅ last moment zľavy 15Є/žiak
✅  odmeny pedagógom 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Rezervujte si školu v prírode s last moment zľavou 15€/žiak.

Termín Stav Cena
30.05.2022 - 03.06.2022 (5 dní) Vypredaný 117 102 € prihlásiť sa
06.06.2022 - 10.06.2022 (5 dní) Vypredaný 117 102 € prihlásiť sa
13.06.2022 - 17.06.2022 (5 dní) Vypredaný 117 102 € prihlásiť sa
20.06.2022 - 24.06.2022 (5 dní) Vypredaný 117 102 € prihlásiť sa
05.09.2022 - 09.09.2022 (5 dní) Ešte voľný 120 110 € prihlásiť sa
12.09.2022 - 16.09.2022 (5 dní) Ešte voľný 120 110 € prihlásiť sa
19.09.2022 - 23.09.2022 (5 dní) Ešte voľný 120 110 € prihlásiť sa
26.09.2022 - 30.09.2022 (5 dní) Ešte voľný 120 110 € prihlásiť sa
03.10.2022 - 07.10.2022 (5 dní) Ešte voľný 120 110 € prihlásiť sa
10.10.2022 - 14.10.2022 (5 dní) Ešte voľný 120 110 € prihlásiť sa
17.10.2022 - 21.10.2022 (5 dní) Ešte voľný 120 110 € prihlásiť sa
24.10.2022 - 28.10.2022 (5 dní) Ešte voľný 120 110 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 15€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x autobusový výlet do Goralského múzea Ždiarsky dom a odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 15€/žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 35€/žiak (platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 14 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 400€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.3., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od UNIQA pojišťovna, a.s.

Rodinný penzión Jánošík priamo v centre goralskej obce Ždiar.

Školské kolektívy tu nájdu všetko potrebné pre ideálnu školu v prírode. Komfortné izby na oddych, výdatnú domácu stravu na posilnenie, veľké vnútorné priestory a aj širšie okolie vhodné na naše hry. Veľkou výhodou je, že na väčšinu výletov nepotrebujete autobus a pekný program školy v prírode si ľahko vyskladáte aj vychádzkami do okolia. Priamo v obci je múzeum Ždiarsky dom, začínajú turistické chodníky na Spišskú Maguru aj do Belianskych Tatier, či Monkovej doliny. Odviesť sa tiež môžete miestnym vyhliadkovým vláčikom Maguráčikom, ktorý vám na jednej okružnej trase ukáže to najkrajšie zo Ždiaru a okolia.

Ubytovanie:
3-4 lôžkové izby, každá s vlastným sociálnym zariadením; 2-3 lôžkové izby, 5 lôžkové apartmány so spoločnými sociálnymi zariadeniami.

V stredisku:
spoločenská miestnosť, WIFI, TV, stolný tenis, bar, biliard, vonkajšie ohnisko.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Téma animačného programu 2022:
Byť zdraví nás baví!

Pedagogický cieľ:
Cieľom animačného programu je zoznámiť deti so zdravým životným štýlom, viesť ich k návykom k pohybu a športu, priblížiť im vedomosti z oblasti prevencie a ochrany zdravia, fungovania imunitného systému. Zároveň im chceme ozrejmiť, aká je dôležitá čistota a hygiena (umývanie si rúk, tváre, zubov, sprchovanie, upratovanie a pod.).
Deti sa zmysluplne zabavia na čerstvom vzduchu v príjemnej a zaujímavej lokalite, hravou a zážitkovou formou získajú nové vedomosti a v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole či doma. 

Priebeh animačného programu:
Animačný program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ, postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Animačný program je v súlade so Štátnym vzdelávacím programom ISCED 1 a ISCED 2 pre I. a II. stupeň základných škôl.

Príbeh animačného programu pre deti:
Objavte veľké záhady zdravia ľudského tela s hravými kamarátmi Hybkom, Vitalkou, Zmyselkom a Imunkom. Preskúmame Vitalkinu mapu, ktorá vedie k pokladu zdravia. Vypátrame všetky Zmyselkové indície pre správne fungovanie ľudského tela. Nájdeme roztratené vitamíny a spolu s Imulkom pomôžeme bielym krvinkám zvíťaziť nad vírusmi! Hybko ukáže, ako nám dobré návyky, ktoré počas pobytu budeme upevňovať, pomáhajú zvíťaziť nielen v hrách, ale aj v našom živote :). Byť zdraví nás totiž baví!
Animačný program po dňoch (podľa dĺžky pobytu a nie nevyhnutne v tomto poradí)

 • 1.deň – Vitamíny, tie mám rád, s nimi som ja kamarát! 
 • 2.deň - Zdravý pohyb, ten mať treba, veď hýbať sa nie je veda!
 • 3.deň - Vidím, cítim, počujem, tvár, ruky, zúbky si umyjem! 
 • 4.deň - Staraj sa o svoje telo a kosti, vypi mlieka do sýtosti!
 • 5.deň - Svoju imunitu si vybudujem, k tomu vitamíny, pohyb a správnu hygienu potrebujem!

Obsah animačného programu:
Animačný program trvá 6 hodín denne (napr. od 14:00 do 21:00, s hodinovou pauzou na večeru - po dohodne s animátormi na mieste si viete režim dňa prehodiť a prispôsobiť podľa vašich predstáv).>
Animátori spolu so silným materiálnym zabezpečením sa postarajú o kvalitný program a pomôžu s bezproblémovým chodom školy v prírode. Už ráno si deti vezmú na rozcvičku. Po obedňajšej prestávke nastupujú tímové hry, pohybové aktivity a súťaže, zábavné i náučné večerné kvízy a show, tvorivé či hrané dielničky. Animátori sú pripravení vám pomôcť s denným režimom, plánovaním výletov či zabezpečiť nočnú hru. Celý program je navyše doplnený tancami, energizermi na dobitie nálady a večernou ceremóniou. Animátori majú priateľský no zodpovedný prístup, ktorý deti ocenia.  program je prispôsobený a upravený podľa aktuálneho počtu a veku detí

Animátori:

 • ako jediná CK na Slovensku máme akreditované školenie animátorov Ministerstvom školstva SR
 • pri výber animátorov spolupracujeme s pedagogickými fakultami SR,
 • s dôrazom na bezpečnosť a individuálny prístup je na jedného animátora približne 14 žiakov,
 • animátori sú ubytovaní spolu s vami v zariadení, takže sa vedia flexibilne prispôsobiť vášmu rozvrhu.

Cena:
Cena animačného programu na žiaka je 35 € a zahŕňa 6 hodín animácie denne, športový a animačný materiál, darček Wachumba tričko a šiltovku.

Takto sa malým Vám u nás páčilo:

 • "...Lokalitou sme boli nadšení vzhľadom k tomu, že tento kraj sme nikdy predtým nenavštívili ani my, ani mnohý z našich žiakov..."
 • "...Ubytovanie vyhovovalo podmienkam ŠvP, aj izby boli čisté, strava bola vynikajúca a pani prevádzkarka bola tiež veľmi ústretová a milá. Celkový dojem hodnotíme na 5 hviezdičiek z 5..."
 • "...Ubytovanie v hoteli Heľpa bolo vyhovujúce , mali sme k dispozícii veľkú jedáleň, pingpongové stoly aj bowling. Strava bola výborná , dostatočné množstvo jedla a pitia.Okolie je krásne, využili sme miestny športový areál aj prírodu navôkol. Ako nápad odo mňa je, že by ste mohli mať viac kontaktov na miestnych súkromných majiteľov autobusov , aby sme mohli navštíviť aj vzdialenejšie atrakcie. Spoluprácu s vami neodmietam. .."
 • "...Lokalita bola veľmi pekná - krásna horská príroda, čerstvý vzduch, milí ľudia. Je to prostredie, kde sa dá organizovať nespočetne veľké množstvo výletov, vychádzok a túr..."
 • "...Všetko bolo v poriadku, pekné miesto, dobrá strava, ochota personálu. Negatívne zážitky nemáme, jediné, čo sa nedá ovplyvniť, je počasie , ktoré nám až tak nevyšlo. Deťom sa páčilo, prvý deň veľmi nechceli byť s animátorkami, ale potom sa s nimi nevedeli rozlúčiť..."
 • "...Práca animátorov bola vynikajúca (s deťmi vedeli dobre pracovať aj komunikovať). Prostredie veľmi pekné, na takéto aktivity priam ideálne. Ešte raz vám všetkým veľmi pekne ďakujeme..."
 • "...Program, ktorý nám pripravili animátori nemal chybu, vedeli sme, že deti sú v dobrých rukách. Poďakovať by sme sa chceli aj celému personálu zariadenia, pretože sa o nás počas celého pobytu vzorne starali..."