//
Späť na blog

So žiakmi po Slovensku - región Turiec

Turiec - naša najväčšia a najkrajšia záhradka, spoznajte ju s Wachumbou Ako rodení Turčania, čo vo Wachumbe všetci...

 • 20.01.2020
 • 610

Turiec - naša najväčšia a najkrajšia záhradka, spoznajte ju s Wachumbou

Ako rodení Turčania, čo vo Wachumbe všetci sme, jednoznačne na náš kraj nedáme dopustiť. Keď k nám zavítate do školy v prírode, pochopíte prečo! Navyše sa môžete spoľahnúť, že sme tu „domáci“ a radi Vám na základe našich perfektných znalostí kraja a bohatých skúseností z organizovania detských táborov a škôl v prírode v Turcipomôžeme naplánovať Vašu školu v prírode tak, aby ste z nej vyťažili maximum!

 

Prezývku, Turčianska „záhradka“, získal vďaka svojmu „oploteniu“ národnými parkami Veľká a Malá Fatra, ktoré sú svojimi horskými hrebeňmi a dolinami rajom pre turistov. V tejto našej záhradke okrem horskej prírody nájdete aj bohaté kultúrne dedičstvo v podobe rázovitých obcí s ľudovými domami, ľahko dostupnými zrúcaninami hradov a dobovými kaštieľmi.

Nikde na Slovensku nie je väzba s národnou a kultúrnou históriou taká výrazná ako v centre Turca - v meste Martin, kde dodnes pôsobia mnohé kultúrne inštitúcie s celoslovenskou pôsobnosťou. V rámci svojej školy v prírode tu môžete navštíviť budovy Matice slovenskej, Memorandové námestie, Slovenské národné múzeum či Múzeum slovenskej dediny - SkanzenKeď Vás výlety do prírody a spoznávanie našej histórie trochu unaví, určite Vás poteší návšteva kúpeľného mesta Turčianske Teplice s termálnym aquaparkom.

Nakoľko je záujem o školy v prírode v Turci veľký, ponúkame Vám na výber hneď dve zariadenia, obe hotelového typu, s perfektným zázemím pre pobyty s deťmi a v peknom horskom prostredí. Je preto len na Vás, ktoré sa Vám viac páči a viac vyhovuje potrebám Vašej školy v prírode.

Hotel Gader** s kapacitou 57 lôžok, situovaný na úpätí Veľkej Fatry priamo pri vstupe do známych dolín Gaderská a Blatnická na okraji rázovitej turčianskej obce Blatnica. Odtiaľ pochádza aj Máša Haľamová či známy fotograf Karol Plicka, ktorý tu má aj svoje múzeum, kde sa o ňom a jeho tvorbe dozviete viac.

Horský hotel Bartoška*** s kapacitou 50 lôžok, leží priamo v horskej prírode na rozhraní Veľkej Fatry a Kremnických vrchov na horskom prechode Šturec, ktorý spája Martin a Banskú Bystricu. Zároveň cezeň vedie aj železničná trať s najväčším počtom tunelov na Slovensku. Viete koľko ich je? Ak nie, nevadí, zistíte, keď sa vydáte do školy v prírode práve do Bartošky. (Zatiaľ len prezradíme, že ich dĺžka spolu je až 12 km a tvoria viac ako 1/3 celkovej trate.)

Ďalšie možnosti a tipy na výlety v regióne:

 • Lanové centrum Martin
 • Skanzen - Múzeum slovenskej dediny v Martine
 • Matica slovenská, Slovenské národné múzeum a historické centrum v Martine
 • Aquapark Turčianske Teplice
 • Blatnický, Znievsky, Strečniansky hrad
 • Gaderská a Blatnická dolina
 • Turistika na horské chaty - Borišov, Magura, chata pod Chlebom
 • Zubria obora pri Blatnici
 • Paintball
 • Motokáry v Martine

Unity, Respect, Wachumba!
Váš Wachumba tím
Náš hotline pre školské pobyty: 0917 687 555, 0911 612 596

Pozrite sa aktuálnu ponuku škôl v prírode.

Zistiť viac