Časté otázky

Veľmi nás teší, že Vás Wachumba zaujala a radi by ste sa dozvedeli viac. Tu nájdete odpovede na najčastejšie otázky ohľadom Detských táborov, Škôl v prírode a Školských pobytov. V prípade, že nenájdete odpoveť na svoju otázku, kontaktujte nás. Radi odpovieme a poradíme. Unity Respect Wachumba!

  • Detské tábory
  • Školské pobyty

Ako si môžem rezervovať tábor?

Tábor si rýchlo a pohodlne rezervujete cez elektronický formulár. Stačí si len vybrať ten správny tábor a ideálny termín. Tábor si môžete rezervovať aj telefonicky na číslach: 0917 687 5550911 612 596 alebo 043 3810 740. Treba mať pri sebe všetky potrebné údaje a prihlášku ochotne vyplníme za Vás.

Ako prebieha platba za tábor, aké platby akceptujete?

Štandardne je možné tábor uhradiť na dve splátky: zálohu + doplatok. Tábor tiež môžete uhradiť naraz celou sumou alebo môžete sumu rozložiť na viac splátok (bez akéhokoľvek navýšenia). Najrozšírenejšia forma úhrady je bankovým prevodom. Všetky podrobné informácie o platbe vám prídu mailom po vyplnení prihlášky. Možnosť zaplatiť službou e-platba cardpay. Klienti Tatra Banky a VÚB banky majú možnosť tábor uhradiť priamo cez našu stránku cez služby TatraPay, e Platby VUB a Viamo.


TatraPayvub

Na platbu môžete použiť aj darčekové poukazy:

ca1Chèque DéjeunerBenefit plusVaša stravovaciaVaša stravovaciavsd1Edenred ticket EnergyEdenred ticket ComplimentsEdenred ticket holidayEdenred ticket Multisodexo holiday passsodexo holiday passsodexo universal passdoxx

Rovnako tiež akceptujeme platbu za tábor formou Rekreačných poukazov.

Ako si môžem rozdeliť tábory na viac splátok?

Ak máte záujem o rozdelenie platby za tábor na viac ako 2 časti (zálohu + doplatok), prosím zavolajte nám na 0917 687 555 alebo napíšte na splatky@wachumba.eu. Vašu požiadavku o rozdelenie platby na viac častí nám tiež môžete napísať do poznámky priamo pri vypĺňaní prihlášky do vybraného tábora. Splátkový kalendár vytvárame tak, aby vyhovoval vašim potrebám, musí však spĺňať 2 jednoduché pravidlá: minimálna čiastka úhrady musí byť aspoň 50€ a zároveň celá suma za tábor musí byť uhradená najneskôr v deň začiatku tábora. Príklad a bližšie informácie o rozdelení platby na splátky nájdete tu!

Čo ak má dieťa viac alebo menej rokov ako je limit pre tábor?

Určite nechceme klásť medze osobnostnému rozvoju a keďže každý z nás je iný - ak sa na to cítite, tak nás treba kontaktovať. Po osobnej konzultácii s deťmi a rodičmi vieme spraviť výnimku.

Aké dokumenty a doklady potrebuje mať dieťa na tábore?

Pri príchode do tábora žiadame od rodičov predloženie nasledujúcich dokumentov:

1. potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa a vyhlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave dieťaťa.

2. kartičku poistenca – originál

Formulár pre Vyhlásenie rodiča a Potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa Vám budeme tiež posielať spolu s Organizačnými pokynmi pred nástupom do tábora.

Vrátite mi peniaze, ak moje dieťa pred alebo počas tábora ochorie?

Pre prípad uvedenej situácie vám odporúčame priobjednať komplexného cestovného poistenia od UNIQA pojišťovna, a.s. Ak má vaše dieťa priobjednané cestovné poistenie od UNIQA pojišťovna, a.s.  a nenastúpi na pobyt z dôvodu choroby/odíde z tábora predčasne z dôvodu choroby, stačí nahlásiť poistnú udalosť a poisťovňa Vám poistnú udalosť preplatí podľa konkrétnych limitov cestovného poistenia. S nahlásením poistnej udalosti Vám radi pomôžeme.

Aké sú storno podmienky?

Storno podmienky určujeme podľa času, kedy nás informujete o odstúpení od zmluvy a to nasledovne:

50 a viac dní pred nastúpením na zájazd – 30 % z celkovej sumy za zájazd,

49 - 25 dní pred nastúpením na zájazd – 50 % z celkovej sumy za zájazd,

24 - 13 dní pred nastúpením na zájazd – 75 % z celkovej sumy za zájazd,

12 - 7 dní pred nastúpením na zájazd – 90 % z celkovej sumy za zájazd,

6 - 0 dní pred nastúpením na zájazd – 100 % z celkovej sumy za zájazd,

Ak dieťa nenastúpi na zájazd bez predchádzajúcej informácie o odstúpení od zmluvy, storno poplatok je vo výške 100% z celkovej sumy za zájazd.

Aby ste sa vyhli zbytočnému storno poplatku, odporúčame vám priobjednať si cestovné poistenie UNIQA pojišťovna, a.s.

Ako je to s bezpečnosťou a zdravotnou starostlivosťou v tábore?

Bezpečnosť a realizovateľnosť musí determinovať každú aktivitu vo Wachumbe. Napriek tomu, že nám zákon určuje na každého vedúceho najviac 17 účastníkov, v rámci skvalitnenia celkového zážitku a väčšej bezpečnosti Wachumba zaručuje na každého vedúceho najviac 8 účastníkov.

Každý člen Wachumba tímu prechádza školením bezpečnosti, prvej pomoci a má skúsenosti s podobnými podujatiami, či už ide o športový tábor, umelecký, alebo zvlášť pre tých najmenších. Samozrejmosťou nášho tímu je účasť profesionálnych zdravotníkov s ukončeným vzdelaním v požadovanom odbore podľa MZSR.

Ako je to so stravou v tábore?

Počas pobytu je zabezpečená plná penzia - strava 5x denne plus pitný režim počas celého dňa. Kvalita a kvantita stravy je ďalším dôležitým kritériom pre výber areálu.

Ako je to so špeciálnou diétou v tábore?

Je už bežná prax, že veľa detí má rôzne stravovacie obmedzenia. Môžete si preto u nás v každom stredisku rezervovať bezlepkovú, bezlaktózovú, či inú diétu. V prípade záujmu to vypíšte v prihláške a konzultujte s nami. Pri náročnejších diétach sa vždy dohodneme s rodičmi na konkrétnom jedálničku, poprípade si deti čiastočne prinesú vlastné diétne jedlo a doplnky stravy. Na dodržiavanie diéty na tábore dohliada náš zdravotnícky dozor.

Ako je to s extra výdavkami v tábore, aké vreckové je treba dať deťom?

Výlety, vstupné na atrakcie sú hradené z ceny pobytu. Odporúčame však zobrať si so sebou malý obnos peňazí na vlastné výdavky, spomienkové predmety a nákupy počas výletov.

Ako je to s cennosťami a elektronikou v tábore?

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

Môžu deti počas tábora používať mobily?

V táboroch pre mladšie deti sa mobily väčšinou odovzdávajú vedúcim z bezpečnostných dôvodov a tiež aby nerušili program. Tínedžeri a staršie deti si mobily môžu nechať, avšak na programe ich nepoužívajú. Na telefonovanie, fotenie cez mobil, či ich všeobecné používanie je vyhradený čas, zvyčajne cez poobedňajšiu prestávku a večer mimo programu a do večierky.

Fotky z celého tábora sú zabezpečené našim technikom a môžete si ich pozrieť na Facebooku už aj v priebehu tábora.

Môžeme deťom počas tábora volať, prípadne ich navštíviť?

Áno, pri nástupe na tábor vám hlavný vedúci oznámi, kedy sú “volacie hodiny”, počas ktorých sa môžete svojim deťom dovolať. V prípade, že ide o súrnu vec mimo daného času, viete sa dovolať priamo hlavnému vedúcemu, prípadne k nám do kancelárie. Na niektorých strediskách môže byť problém so signálom, vtedy je k dispozícií aj pevná linka. Všetky potrebné čísla vám prídu v organizačných pokynoch pre váš tábor.

Návštevy sú samozrejme možné, treba si ich dohodnúť s hlavným vedúcim a vopred oznámiť, aby sa napr. nestalo, že celý tábor bude na výlete alebo veľkej hre mimo areálu a nikoho v stredisku nezastihnete. Návštevy však veľmi neodporúčame najmä pri mladších deťoch, kedy sa môžu príliš rozcítiť.

Aký je základný zoznam vecí, ktoré dieťa do tábora potrebuje?

Keďže každý náš tábor je trochu iný, aj zoznam vecí sa pri každom z nich líši. Konkrétny zoznam vecí spolu s organizačnými pokynmi vám pošleme včas pred nástupom do tábora.

Základom pre každý tábor však je: · pokrývka hlavy (čiapka, šiltovka alebo šatka) · fľaša na vodu · písacie potreby (pero, ceruzka, pastelky...) · tepláková súprava · pyžamo · dostatok spodného prádla · ponožky · tričká, krátke nohavice a pod. · športová obuv · domáca obuv - prezúvky · nepremokavá obuv · nepremokavá vetrovka s kapucňou · obuv do vody (sandále/ croksy) · pršiplášť · teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia · uteráky · malý ruksak · krém na opaľovanie · slnečné okuliare · repelent proti bodavému hmyzu · baterka (na svietenie)

Kde môžem sledovať fotky počas tábora?

Fotky postupne pridávame na náš facebook už počas táborov, aj preto sa môžete tešiť zo zážitkov vášho dieťaťa takmer okamžite spolu s ním. Po ukončení tábora vám pošleme link na fotky vo vyššej kvalite spolu s táborovým spomienkovým videom.

Aký je denný režim v táboroch (zvlášť pre najmladších, stredný vek, najstarších)?

Každý tábor je svojim programom špecifický, a preto denný režim je len informačný. V každom tábore dbáme na hygienu a odpočinok, počas ktorého deti naberú nové sily.

Pri mladších deťoch je však na oddych a hygienu väčší dôraz a dodržujeme skoršiu večierku.

Pri starších je naopak viac priestoru na nočné hry a časovú flexibilitu v rámci denného režimu.

Veľký dôraz kladieme na pestrosť programu a striedanie náročných pohybových aktivít s ľahšími, oddychovými, kreativnými, zábavnými, atmosférickými aktivitami, či energizermi na nabudenie a dostatočný relax.

Stručný harmonogram dňa: Budíček, rozcvička, hygiena, raňajky, pauza, ranný program, pauza na desiatu, doobedný program, obed, poobedná siesta, poobedný program 1. časť, pauza na olovrant, poobedný program 2. časť, večera, večerná pauza, večerný program, snem, prípadný nočný program, večierka, spánok.

Čo so stratami a nálezmi?

Po každom tábore uverejňujeme fotky zabudnutých vecí, ktoré sme našli, na našej FB stránke vždy s označením daného tábora a dátumu jeho konania (poprípade v sekcií nezaradené). Ak na fotkách rozoznáte vec, ktorá je vaša, napíšte nám a my vám ju radi pošleme.

V prípade ak chcete vrátiť vec, ktorú vaše dieťa prinieslo z tábora a nepatrí vám, ozvite sa na náš mail a my skúsime nájsť vlastníka.

Ako si môžeme rezervovať školu v prírode alebo lyžiarsky výcvik?

Školu v prírode alebo lyžiarsky výcvik si rýchlo a pohodlne rezervujete cez elektronický formulár. Stačí si len vybrať lokalitu a ideálny termín. Školu v prírode si môžete rezervovať aj telefonicky na číslach: 0917 687 555, 0911 612 596 alebo 043 3810 740. Treba mať pri sebe všetky potrebné údaje a prihlášku ochotne vyplníme za Vás.

Ako prebieha platba za školu v prírode/ lyžiarsky výcvik?

Uvedomujeme si, že každá škola má iného zriaďovateľa a iné postupy pri uhrádzaní rezervovaných pobytov. V tomto smere urobíme všetko preto, aby sme vyhoveli vašim potrebám.

Štandardný postup je nasledovný: po vyplnení prihlášky vám zašleme zmluvu o obstarávaní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou v sume 5€/žiak, ktorá má 14 dňovú splatnosť. 

Je možnosť uhradiť pobyt hotovosťou na mieste?

Platba za školu v prírode alebo lyžiarsky výcvik je možná bankovým prevodom, vkladom na účet a poštovou poukážkou.

Čo sa stane, ak na školu v prírode nastúpi menší počet žiakov ako sme uviedli pri rezervácií a je uvedené v zmluve o obstarávaní zájazdu?

1. Rozumieme, že počet žiakov, ktorí reálne nastúpia na školu v prírode/lyžiarsky kurz môže byť z rôznych dôvodov nižší oproti pôvodnej objednávke. Počítame s tým, že 1-2 žiaci môžu pred nástupom ochorieť, v tomto prípade týchto žiakov len jednoducho odpočítame z konečnej faktúry. Storno poplatok si uplatňujeme len v prípade podstatného zníženia rozsahu objednávky - keď je rozdiel medzi objednanými kapacitami/počtami väčší ako 20 %. V uvedenom prípade si môžeme uplatniť storno poplatok pre celý počet nenastúpených účastníkov školského zájazdu a to vo výške 3 Eur/ 1 noc/ dieťa.

2. Pozor však na prípady, keď aj miernym znížením počtu klesne počet pod minimálnu hranicu 20 žiakov. V tomto prípade účtujeme každému účastníkovi navyše sumu 7/€. 

3. Môže tiež narásť celková cena Wachumba Benefitu v prípade, keď počet žiakov klesne pod 30, pri niektorých benefitoch pod 37 (informácie o benefitoch a počtoch žiakov nájdete pri každej ponuke).

4. Stáva sa nám tiež, že náhlym poklesom žiakov klesne aj počet dospelých osôb, ktoré majú nárok na pobyt grátis.

5. V prípade, že dôjde k situácií kedy musí nejaký žiak z pobytu predčasne odísť kvôli zdravotným dôvodom, je potrebné doručiť nám potvrdenie od lekára. Po doručení potvrdenia od lekára vieme dobropisom vrátiť alikvotnú čiastku za ubytovanie a stravu žiaka. Čiastku za doplnkové služby (animačný program, Wachumba Benefit, poistenie) už žiakom, ktorí nastúpili na pobyt nevraciame.

6. Nemožnosť nastúpiť na pobyt zo zdravotných dôvodov tiež pokrýva Cestovné poistenie UNIQA pojišťovna, a.s., ktoré si u nás môžete priobjednať.

Čo zahŕňa cestovné poistenie UNIQA pojišťovna, a.s.? My ako škola máme vlastné poistenie, je to nutné /potrebné?

Cestovné poistenie od UNIQA pojišťovna, a.s. kryje  poistenie storno poplatkov, poistenie nevyužitej cesty, poistenie zodpovednosti za škodu, poistenie batožiny (Viac o poistení). Odporúčame vám preveriť čo presne zahŕňa vaše poistenie a podľa toho sa rozhodnúť. V prípade potreby vám radi poradíme.

Je možné zmeniť dĺžku pobytu?

Áno, ak to kapacita zariadenia dovolí, určite vám výjdeme v ústrety. Štandardná dĺžka školy v prírode a lyžiarskeho výcviku je 5 dní. Školský výlet je na 3 dni. V prípade záujmu o skrátenie/predĺženie pobytu nás prosím kontaktujte na číslach: 0917 687 555, 0911 612 596 alebo 043 3810 740.

Čo obsahuje služba Wachumba Benefit a akým spôsobom je vyplácaná finančná odmena pedagógom?

Wachumba Benefit je bonusová služba, ktorá zahŕňa 1x atraktívny výlet a finančnú odmenu 100€ pre pedagóga (v počte na 10 detí 1 pedagóg). Odmena je vyplácaná po skončení školy v prírode/lyžiarskeho výcviku na základe Zmluvy o vzájomnej spolupráci.

Je možné zabezpečiť stravu aj pre deti, ktoré majú špeciálnu diétu (vegetariánska, bezlepková, bezlaktózová...)?

Áno, všetky naše zariadenia sa vedia prispôsobiť bežným požiadavkám na najrozšírenejšie formy diét a potravinových obmedzení. Je však potrebné tieto požiadavky nahlásiť dopredu, prípadne uviesť priamo pri rezervácií, aby sme vám stravu vedeli vopred zabezpečiť.

Čo všetko je v cene “zdravotníka” od Nás?

Ak si rezervujte zdravotníka od nás, v cene je kvalifikovaný zdravotný dozor počas celého pobytu, kompletne vybavená lekárnička a prípadné zásahy rýchlej zdravotnej služby, odvoz do nemocnice (aj keď veríme, že to nevyužijete :) ).

Ako postupovať pri nahlasovaní školy v prírode, lyžiarskeho výcviku na regionálny úrad verejného zdravotníctva? Kedy je to povinné, aké sú postupy a zákonné lehoty?

Nahlásiť školu v prírode/ lyžiarsky výcvik na regionálny úrad verejného zdravotníctva je potrebné aspoň 30 dní pred nástupom na pobyt. Žiadosť musí obsahovať kontaktné údaje žiadajúcej inštitúcie (názov školy, adresa, IČO, DIČ), termín pobytu, názov ubytovacieho zariadenia, počet žiakov a dospelých osôb, ktoré sa pobytu zúčastnia, vek žiakov, spôsob zabezpečenia stravy, zásobovania pitnou vodou a nakladania s odpadom. Žiadosť tiež musí zahŕňať kópiu zriaďovacej listiny školy a doklad o spôsobilosti zdravotníka, ktorý sa školy v prírode zúčastní (diplom, maturitné vysvedčenie). Odporúčame tiež priložiť kontaktné údaje (meno, telefónne číslo, mailovú adresu) kontaktnej osoby, pre prípad že by sa s Vami RÚVZ potreboval spojiť. Adresy na jednotlivé úrady regionálneho zdravotníctva nájdete tu: (link na adresy RÚVZ).

Štátne školy za žiadosť neplatia, pri súkromných školách je potrebné priložiť k žiadosti 50€ kolok.

Vzor žiadosti na regionálny úrad verejného zdravotníctva Vám pošleme v dostatočnom predstihu mailom, tak aby ste žiadosť stihli poslať na RÚVZ v uvedenej lehote.

Čo si majú deti nabaliť na školu v prírode? (Zoznam vecí, plus nutné doklady a potvrdenia.)

1. základný zoznam vecí: · pokrývka hlavy (čiapka, šiltovka alebo šatka) · fľaša na vodu · písacie potreby (pero, ceruzka, pastelky...) · repelent proti bodavému hmyzu · tepláková súprava · baterka (na svietenie) · pyžamo · dostatok spodného prádla · ponožky · tričká, krátke nohavice a pod. · športová obuv · domáca obuv - prezúvky · nepremokavá obuv · nepremokavá vetrovka s kapucňou · obuv do vody (sandále/ croksy) · pršiplášť · teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia · uteráky · malý ruksak · krém na opaľovanie · slnečné okuliare

2. potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa a vyhlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave dieťaťa (oba dokumenty tu),

3. kartičku poistenca – originál,

4. lieky, ktoré dieťa pravidelne užíva.

Ako prebieha animačný program v škole v prírode? (Časový harmonogram, čo všetko zahŕňa.)

Štandardne animačný program zahŕňa 6 hodín animácii denne + pomoc animátorov pri organizovaní denného režimu. Program je rozdelený do dvoch blokov: 4 hod. poobede (alebo doobeda podľa dohody) + 2 hodiny večer a 1x za pobyt nočná hra. Animátori sú ubytovaní spolu s vami na stredisku, pomáhajú s denným režimom (rozcvičky, uspávanky, nástupy…). V cene programu sú darčeky pre každé dieťa: tričko, šiltovka, prívesok, diplom. Viac o tom, ako prebieha animačný program na škole v prírode nájdete v tomto blogu.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali? Napíšte nám

Poslať správu